Ankara’da Dil Kursları

Ankara Dil Kursu

Ankara’da Dil Kursları

Dil öğrenmek hem maliyetli hem de emek ve zaman isteyen bir eylemdir. Bu sebepten dolayı dil kursu seçiminde dikkatli olmak gerekir. Dil kursu seçerken firmanın bu işi kaç yıldır yaptığına, öğretmenlerinin kalitesinin ne olduğuna, öğrenciye yaklaşımın nasıl olduğuna ve ne kadar sürede ne vaat ettiğine dikkat edilmeli. Bilişsel Akademi; yıllardır Ankara dil kursu olarak hizmet eden oldukça kaliteli bir kurumdur. Bilişsel Akademi‘yi tercih ettiğiniz takdirde İngilizce’den tutun da Fransızca’ya, İspanyolca’ya, Almanca’ya hatta Arapça’ya kadar birçok dilde eğitim alma şansını yakalarsınız. Bilişsel Akademi’de kaliteli öğretmenlerle beraber kaliteli dökümanlar ve ekipmanlar, az kişilik sınıflar, birebir eğitim imkanı ve herkesin tercihlerine uygun bir eğitim programı eşliğinde dersler verilmektedir. Siz de Ankara’da dil kursları arıyorsanız hiç vakit kaybetmeden Bilişsel Akademi’ yi tercih etmelisiniz.

Dil Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dil Kursu Ankara

Tecrübe; dil kursu arayanların dikkat etmesi gereken ilk kriterdir. Bir eğitim kurumu; ortalama on yıldır hizmet veriyorsa kaliteli olduğu rahatlıkla söylenebilir. Uzun yıllardır sektörde hizmet veren bir dil kursu yurt dışı bağlantılarının güvenli olması ve yabancı öğretmenlerle diyaloglarının gelişmiş olması bakımından faydalıdır. Örneğin; Work and Travel ile uzun yıllardır yurt dışına öğrenci gönderen bir kurs merkezi uzun yıllardır bu işi yaptığı için öğrencilerin ne tür sorunlarla karşılacağını gayet iyi bilir. Bu yüzden, yeni öğrencilerini yurt dışına göndermeden onlara karşılacakları zorluklar konusunda uyarılarda bulunabilir. Geçmişte Work and Travel tecrübesi yaşamış öğrencilerini yeni öğrencileri ile buluşturabilir. Bununla birlikte, dil kursunda derslere giren öğretmenlerin yaşı da büyük önem taşımaktadır. Yaşı genç öğretmenler yabancı bir ülkede yabancı dil öğretirken sıkıntı yaşayabilirler.

Öğretmen

Dil öğreniminde en kritik faktörlerden birisi öğretmenlerdir. Bir öğretmen işini severek yapıyorsa öğrencileri de dersi büyük bir istekle dinlerler. Dil ortak bir kültür olduğu için sınıftaki etkileşim sınıfın derse katılım seviyesini arttırır. Dil kurslarında başlangıç seviyesinde derslere Türk hocalar girer. Bu seviyede derslerde Türkçe  konuşmak yasaklanmaz. Bunun sebebi, başlangıç seviyesinde öğrencilerin kendini yabancı bir dilde ifade ederken zorlanmasıdır. Bu yüzden, öğrenciler sıklıkla Türkçe’ye başvurur. Basit düzeyin geçilmesinin ardından derslere yavaş yavaş yabancı eğitmenler girer. Sonraki seviyelerde ise dersler tamamen yabancı eğitmenler tarafından verilir. Yabancı öğretmenlerin derslerinde öğrenciler Türkçe konuşamayacağı için kendilerini yabancı dil konusunda zorlarlar. Bu sayede, yabancı dil konusunda pratik yapmış olurlar. Kendini zorlayan insan zamanla kendisini geliştirir. Bununla birlikte kurs ve öğrenci arasındaki iletişim çok önemlidir.

Telafi Dersler

Öğrenciler zaman zaman kurstan ek ders, speaking alıştırması veya telafi dersi isteyebilir. Böyle durumlarda kursun olumlu cevap vermesi öğrencinin kursa olan güvenini arttırır. Sonuç olarak, dil kursu arayanların 100 saatte İngilizce öğreniyoruz gibi vaatlere kanmaması gerekir. Bir kursun ne kadar gramer, ne kadar vocabulary veya speaking öğrettiği tek tek araştırılmalıdır. Bir dil kursu seçerken kursun tecrübesi başta olmak üzere öğretmen- kurs ilişkisi, vaatler ve süre iyice analiz edilmelidir. Sırf fiyatı ucuz olduğu için bir dil kursuna gidilmemelidir. Zaman, para ve emek israfı yapılmamalıdır.

Ankara Almanca Kursu

Almanca Kursu Ankara

Bilişsel Akademi’ yi tercih ettiğiniz takdirde en iyi Ankara Almanca kursu ile çalışma fırsatını yakalarsınız. Almanca öğrenmek basit gibi gözükse de kişinin tek başına Almanca öğrenmesi pek mümkün değildir. Bu yüzden, Almanca kursu yardımı almak gerekir. Motivasyon; yabancı dil öğrenmenin motorudur. Yabancı dil öğrenmek bir yetenek değildir. İnsan beyni çok sayıda dile göre ayarlanmıştır. Bu yüzden, isteyen herkes rahatlıkla Almanca öğrenebilir. Almanca’yı hissederek öğrenmek gerekir. Sözcükler, duygular sayesinde çok daha uzun vadeli olarak hafızada yer etmeyi başarırlar. Bununla birlikte, Almanca öğrenmek için kurstan yardım almakla beraber sanal geziler yapmak da gereklidir. Çabucak Almanca öğrenmek istiyorsanız mükemmel olmayı beklememelisiniz. Çünkü, dil öğrenmek bir süreçtir. Tıpkı bisiklete binmek gibi dil öğrenmek konusunda en başta sıkıntılar yaşamak olasıdır. Bu süreci, kurstan yardım alarak halletmek gerekir. Bununla birlikte, Almanca öğrenmek isteyen herkes kulağını Almanca’ya alıştırmalıdır. Bir dili en iyi şekilde öğrenmenin yolu konuşmaktır. Almanca öğrenmek isteyenler olabildiğince çok pratik yapmalıdırlar. Bir dili öğrenmek için istikrarlı olmak gerekir. Kendi kendine konuşmak, ufak notlar taşımak ve eşyaların üzerine notlar yapıştırmak; Almanca öğrenmek için gereken yöntemlerden bazılarıdır.

Ankara Arapça Kursu

Ankara Arapça kursu arıyorsanız hiç düşünmeden Bilişsel Akademi’ ye gelmelisiniz. Türkiye’de Arapça kurslarının sayısı çok değildir. Olanlar arasında da çok fazla kaliteli bir kurs yoktur. Ancak, Ankara Arapça kursu olarak Bilişsel Akademi’ yi tercih ettiğiniz takdirde zor gibi gözüken Arapça’ya istediğiniz gibi hakim olursunuz. Arapça öğrenmek için doğru gözlemlemek, doğru duymak ve doğru telaffuz etmek çok önemlidir. Ancak, kısa zamanda bu kadar doğruyu bir arada yapmak kolay değildir. Bu yüzden, Arapça öğrenmek isteyenler kendilerine zaman tanımalıdırlar. Arapça kursuna gitmekle beraber her gün bir Arapça kanalını izlemek gerekir. Özellikle haber kanalları tercih edilmelidir. Aynı şekilde Arapça radyo ve TV programlarını takip etmek şarttır. Arapça konuşurken telaffuzlara, mimiklere ve tonlamalara dikkat etmek gerekir. Arapça; dünya üzerinde yaklaşık 25 civarında ülke tarafından konuşulan, BM’nin beşinci resmi dil olarak kabul ettiği bir dildir. Bununla birlikte, Türkiye’de ticari, ekonomik ve kültürel açıdan Arapça’nın önemi gitgide artmaktadır.

Ankara İspanyolca Kursu

Ankara İspanyolca Kursu

İspanyolca öğrenmek günümüzde çok önemlidir. Dünyada toplam 22 ülkede İspanyolca konuşulmaktadır. İspanyolca, dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir. Ortalama 30 milyon insan İspanyolca konuşmaktadır. İspanya’da Erasmus yapıyorsanız, İspanyol dili ve edebiyatına ilginiz varsa, eğitim ve turizm sektöründe kariyer hedefliyorsanız mutlaka İspanyolca öğrenmelisiniz. Bununla birlikte, İspanyolca, diğer Latin dillerini öğrenmenin de anahtarıdır. İspanyollarla anlaşmak istiyorsanız mutlaka İspanyolca öğrenmelisiniz. Çünkü, İspanyollar, İngilizce konusunda iyi değildir. Tüm bunlara ek olarak, İspanyolca’nın aşk ve sanat dili olduğunu da eklemek gerekir. Ankara İspanyolca kursu arıyorsanız tercihiniz Bilişsel Akademi olmalıdır.

Ankara Fransızca Kursu

Fransızca; İngilizce’nin ardından en çok tercih edilen dildir. Fransızca öğrendiğiniz takdirde en az İngilizce kadar geçerli olan bir dili öğrenmiş olursunuz. Fransızca; teknolojide de sürekli kullanılmaktadır. Fransızca; özellikle Afrika ülkelerinde en fazla konuşulan dildir. Özellikle Afrika ülkeleriyle ticaret yapmak isteyen kişilerin, Fransız dili ve edebiyatına ilgi duyanların, Fransa’ya yüksek öğrenim için gitmeyi planlayanların mutlaka belirli bir seviyede Fransızca öğrenmeleri şarttır. Bilişsel Akademi’ yi  tercih ettiğiniz takdirde Ankara Fransızca kursu olarak beklentilerinizin tamamına kavuşacak ve iyi bir seviyede Fransızca öğrenme şansına sahip olacaksınız.

Ankara İngilizce Kursu

Neden İngilizce öğrenmeliyim diye düşünenlere İngilizce’nin dünyadaki en geçerli dil olduğunu söylemek gerekir. İngilizce öğrenmek demek iş hayatında rakiplerine kıyasla daha avantajlı olmak demektir. İngilizce öğrenmek; eğitim konusunda kişiye dünyanın farklı ülkelerindeki okulların kapısını açar. Tüm bu sebeplerden dolayı iyi bir eğitim almak ve iyi bir kariyer sahibi olmak isteyen herkes İngilizce öğrenmelidir. Ankara İngilizce kursu olarak en iyisi hiç şüphesiz Bilişsel Akademi’ dir.

Bir Cevap Yazın