Bilişsel Akademi Farkı ile PTE Özel Ders

PTE (Pearson Test of English Academic) bilgisayar tabanlı uluslar arası akademik bir İngilizce sınavının kısaltmasıdır. Bu sınav YDS, IELTS ve TOEFL’a göre daha kolay ölçekte olup bilişsel akademi PTE özel ders programları sayesinde kısa sürede sonuç alacağınız bir sınavdır. Sınav, ana dili İngilizce olmayıp akademik anlamda yeterlilik sağladığını kanıtlamak zorunda olan kursiyerlerin dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini ölçmek için yapılır.

PTE sınavı bir çok yabancı üniversite tarafından eşdeğerliği bulunması nedeni ile yoğun ilgi görmektedir. Ayrıca sınavın açıklanma süresinin kısalığı da en büyük avantajları arasındadır. Kısa sürede Bilişsel akademi PTE özel ders programımız sayesinde dil sınavları artık korkulu rüyanız olmaktan çıktı. Birebir etkili öğretim ile sınavda başarınızı hedeflemekteyiz.

Neden PTE Özel Ders

  • En önemli deneni girdiğiniz PTE sınavı sorası yeni sınav için başvurabilirsiniz. Esnek sınav tarihleri nedeni ile en çok tercih edilen sınavlardan biridir.
  • Dil sınavlarında sonuçların açıklamasını beklemek ve yeni sınavı beklemek oldukça zaman almaktadır. PTE sınavı zaman kazanmak açısından oldukça ön plana çıkmaktadır. Yaklaşık 5 gün içerisinde sınav sonucu açıklanmaktadır. Bu da başarı şansınızı artırmaktadır.
  • Sınava 2 yıl boyunca dilediğiniz kadar girebilir puanınızı yükseltme şansı yakalayabilirsiniz. Aylarca sınav beklemeyeceğinizden zamandan tasarruf ederken sınırsız fırsatı ile hakkınız yanmayacaktır.
  • Sınav toplamda 3 saat sürer. Her kısım için ayrı ayrı sınavlara girmek zorunda kalmazsınız.
  • Sınav uluslar arası bir sınavdır. Bundan kaynaklı da dünya genelinde tanınmaktadır.
  • Ulusal olan bu sınavın ÖSYM de eşdeğerliği olduğundan YDS, TOEFL, IELTS gibi sınavlara eşdeğerdir.

PTE Özel Dersi Kimler Alabilir?

İngilizce yeterliliğe ihtiyacı olan ve 17 yaşından büyük herkes bu kursa katılabilmektedir.  Özellikle eğitim amacıyla veya vize başvurusu gibi nedenlerden İngilizce yeterliliğe ihtiyacı olan kursiyerler kursumuza katılabilmektedir. 16 veya 17 yaşında olan kursiyerlerimizin veli eşliğinde kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Bilişsel akademi desteği ile PTE özel ders alarak sınavda yeterli başarıyı göstereceksiniz. Gün boyu sizi İngilizceye maruz bırakarak etkili öğrenmenizi sağlayacağız. Sosyal medya üzerinden desteğimiz ile evde, arabada, işyerinizde gün boyu yanınızda olacağız.