YKS Dil Kursu Nedir?

YKS Dil kursu ile üniversite hayalleriniz gerçek oluyor! Üniversiteye hazırlık maratonunda bazı adayların dil puanıyla öğrenci alan lisans bölümlerine yerleşebilmek için girmeleri gereken sınava YKS dil sınavı denir. Dil yereştirme puanı ile öğrenci alan bu bölümler öncelikle İngilizce olmak üzere birçok dilde yer alan öğretmenlik, tercümanlık ve Dil ve Edebiyat gibi bölümleri içermektedir.

Hızlı Okuma Kursu Ankaraİstediğiniz dil programına yerleşmek için 11. Sınıfta dil alanını seçtikten sonra YKS dil kursu programlarımıza katılarak istediğiniz bölüme hiç zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Size özel hazırlanmış sınıflarımızla sınav kaygısından kurtularak etkili öğrenme gerçekleştireceksiniz.

YKS Dil Kursu İçeriği Nelerdir?

  • Öncelikle sınav ile ilgili bütün son an değişiklerinden anında haberiniz olacaktır. Olası değişikliklere hazırlıklı olduğunuzdan soru kaçırmanız minimuma düşürülecektir.
  • Sınava hazırlığı aşamalar şeklinde gerçekleştirerek en yüksek puan almanızı hedeflemekteyiz. Öncelikle Dil bilgisi çalışmaları daha sonra Kelime çalışmaları ve soru tiplerine yönelik çalışmalar ile en etkili şekilde hazırlanmanızı sağlarız.
  • Sınavın %35’lik kısmını yapabilmeniz için öncelikle 12 dil bilgisi konusunu yeteri şekilde kavramanız gerekmektedir. Dil bilgisini ezberden ziyade YKS- dil kursu sayesinde deneyimli öğretmenlerden ezber kaygısı olmadan öğreneceksiniz. Konu çalışmalarından sonra bol soru çözümleri ile konuyu pekiştirip sınavda başarılı olmanız hedeflenir.
  • Sınavın %65’lik kısmı okuduğunu anlama yani kelime bilgisinden oluşmaktadır. Yani bu da 2500 ile 3000 kelimeyi öğrenmeniz hedeflenmektedir. Sizlere zorlanmadan kişiye özel programlarımızla kelimeleri ezberlemenizden ziyade öğrenmenizi sağlayacağız. Sosyal medya üzerinden kuracağımız guruplarla gün boyu sizlere destek olacağız.
  • Sınavda başarı saklamanızın en önemli şartı bol soru çözmektir. Sınava yönelik soru çalışmaları ve günlük hedef soru çözümleri ile başaramayacağınız sınav yoktur. Unutmayın sınav öncesi ve sonrasında biz hep yanınızda olacağız.

    İngilizce Kursu Kızılay

Bilişsel Akademi İle Dil Sınavlarına Hazırlık

Dil sınavlarına hazırlık kursu programlarımızda hedefimiz öncelikle sizlerin sınavı kazanmanızdır. Sınav soru tarzına aşinalık kazanmanızı sağlayarak farklı soru tarzlarında takılmanızı önleyeceğiz. Hangi soru tarzında ne kadar eksiğiniz olduğunu belirleyerek konu eksikliklerinizi genel tekrarlar ile tamamlayacağız.

Unutmayın hangi sınava hazırlanırsanız hazırlanın günlük belirli periyotlarda soru çözmeniz soru çözüm hızınızı artırarak sınavda başarıyı yakalamanızı sağlayacaktır. Unutmayın Bilişsel Akademi ile kazanamayacağınız sınav yoktur.