Hızlı Okumanın Yararları

Hızlı okuma kursu ile okuma alışkanlığınız değişecek.

Günümüz eğitim sisteminde hızlı okuma oldukça önemli bir yere sahiptir. Okuyan kişilerin çok daha hızlı anladıkları ve olayları sonuçlandırabildikleri bilinmektedir. Bu nedenle okumak sizin ufkunuzu açan en önemli öğelerdendir.

Son dönemlerde sıkça hızlı okumanın faydaları gündemde kendisine yer bulmaktadır. Çünkü ülkemizde okumak, işe girmek gibi konularda maalesef ki sınavlar ile karşılaşmaktayız.

Elbette ki hemen herkesin aklına hızlı okuma yararlı mı? Sorusu gelmektedir. Hızlı okuma kursu veren bir kurum olarak şunu söyleyebiliriz ki evet hızlı okuma oldukça önemli bir konudur. Çünkü hızlı ve doğru okuyarak pek çok rakibinize fark atmanız mümkündür.

Hızlı Okuma Becerisi

Kurum olarak öğrencilerimize hızlı okuma becerisi kazandırmayı hedeflemekteyiz. Ancak bu kurslara başlamadan hemen herkes de hızlı okuyarak anlayamam yavaş ama tane tane okursam anlarım gibi bir düşünce bulunmaktadır. İşte yapılan en büyük yanlışlardan başlıcası budur. Kurslara başladığınız zaman öğreneceğiniz ilk şey hızlı okuma faydalıolacaktır.

Alanında uzman arkadaşlarımızın size öğreteceği doğru teknikler sayesinde hızlı okuma yararlı mı? Diye düşünmekten vazgeçip keşke daha önce gelseydim diyeceksiniz.

Hızlı okuma eğitimleri ile ilk olarak yanlış ve yavaş okumaktan kurtulmanızı sağlamaktayız. Sesli okuduğunuz zaman konuşma hızınızda eş değer bir okuma yapmaktasınız. Ancak zihinden okuma gerçekleştirdiğiniz zaman bu hız çok daha artmaktadır. İşte sizin için hızlı okuma faydalarıbu kısımda devreye girecektir. Öğrendiğiniz teknikler sayesinde beyniniz çalışma kapasitesini artıracak ve hızınızı en az 2 ila 3 kat fazlalaştıracaktır. Kısa sürede okunan metin bitecek ve sizden ne isteniyor ise cevap verebileceksiniz.

Hızlı okuma faydalı mı?

Kurumumuz hızlı okuma becerilerini size kazandırarak ufkunuzda bambaşka yerleri keşfetmenizi sağlamaktadır. İş hayatınızda ve okul hayatınız boyunca okumak hep karşınıza çıkacak bir eylemdir. Biz kurum olarak sizi rakiplerinizden çok öne çıkarmayı ve doğruyu bulmanızı hedeflemekteyiz. Hala aklınızda hızlı okuma faydalı mı? Sorusu dolaşıyor ise mutlaka eğitim verdiğimiz öğrencileri ve eğitimlerimizi görmek için kurumumuzu ziyaret etmenizi önermekteyiz. Yıllardır başarıyı yakalamak isteyen her öğrencimize aracılık etmekteyiz. Bu nedenle kurum olarak amacımız hızlı okutmak ve doğruyu net olarak anlama şansını size sunmaktır.

Hızlı okuma kursu ile Hedefinize Ulaşın

Hızlı Oku

Zamanın önemli olduğu günümüzde hızlı okuma daha fazla önem kazanmaktadır. Kelimeleri tek başına hızlı okumak hızlı okuma değildir. Kelime sayısını artırırken aynı zamanda anlama hızını da artırmaktadır. Hızlı okuma kursu, hızlı okurken anlama hızını artıran teknikleri kullanarak kursiyerlerine eğitim verir. Kaliteli kurstan beklenmesi gereken budur. Kursumuz, hızlı okuma kursu eşliğinde teknikleri, hızlı okuma metinleri, hızlı okuma programı ve hızlı okuma testleri eşliğinde eğitim programını vermektedir. Hızlı okumanın gerçekleşebilmesi için, göz ile zihnin senkronize çalışması gerekir. Tekniklerimiz sayesinde gözün tembelliği kalkar, tempo kazanır ve kelimeleri gruplayarak okuması sağlanır. Aynı zamanda kelimeleri görselleştirerek okunması sağlanır ki bu sayede okunan metin daha çabuk anlaşılır ve zihinde daha kalıcı olur.

Hızlı Okuma Kursu Neler Kazandırır?

Bir amacınız varsa onu gerçekleştirmek için biraz çalışmanız gerekir. Hızlı okuma kursu sizi hayalinizdeki okuma hızına ulaştırır. Tabi istediğiniz hızı elde edebilmek için kurs eğitmenlerimizin tavsiyelerini ve tekniklerini eksiksiz yerine getirmelisiniz. Peki hızlı okuma kursunuz bana ne kazandıracak derseniz bir kısmını şöyle sıralayabiliriz:

 • Dergi, rapor, makale, kitap ve diğer okuma ve anlama hızında en az 2 kat artış sağlamış olursunuz.
 • Okuma sırasındaki motivasyon, odaklanma, dikkat eksikliği, gibi olumsuzlukları en aza indirgersiniz.
 • Sınav endeksli hızlı okumalarla daha kısa sürede daha çok soru okuyabilirsiniz.
 • Okunması zor ve uzun olan metinleri daha hızlı ve anlayarak okuyabilirsiniz. Özellikle sınava hazırlanan çocuklarda paragraf soruları için idealdir.
 • Okumaktan ve okuduklarınızdan zevk alarak okumaya başlarsınız.
 • İşinizle ilgili rapor, belge, evrak ve dosyaları daha kısa sürede inceleyerek kendinize vakit ayırırsınız.

Hızlı Okuma Kursu Programları Nelerdir?

Anlayarak hızlı okuma teknikleri kursu ankaraDaha hızlı okuma ve faydaları sayfalar dolusu anlatılabilir. Her insan kendini devamlı geliştirmelidir. Hızlı okuma kursu, insanların kültürel ve mesleki hayatında gelişmesine yardımcı olur. Bunu sağlarken kursumuzun uyguladığı programlar arasında;

 • Etkin hızlı okuma düzeni
 • Bilgisayar destekli hızlı okuma çalışması
 • Göz algısı yeteneği geliştirme alıştırması
 • Anlama yetisini yükselten etkili okuma yöntemleri
 • Sağ beyinle konsantrasyon ve fotoğraf okuma metotları
 • Zihin haritası- Mind Mapping-Becerileri
 • İlk okuma ve göz gezdirme yöntemleri
 • Hız ve algı belirlemesi
 • Yavaş okuma huylarının belirlenmesi ve çözümlenmesi
 • Odaklanma, güdülenme, Motivasyon
 • Beynin işleyiş sistemleri
 • Hafızaya kayıt
 • Beyin hakimiyetinin çözümlenmesi
 • Kişisel öğrenme yol ve yöntemleri testi

Anlayarak Hızlı Okuma Kursu Aşamaları

Hızlı okumak önemlidir. Fakat hızlı okuma yaparken anlamanın olmaması büyük bir problemdir. Bundan dolayı hızlı okuma kursu eğitimlerimizi anlayarak hızlı okuma üzerine vermekteyiz. Kursumuz ilk günden itibaren okuma ve anlama hızını artırmaktadır. Kursumuzun eğitimleri dört aşamadan oluşmaktadır:

 • İlk Gün (Bilinçsizlik): 3 saatlik günün sonunda blok okumayı kavrayarak hem okuma hem anlama hızında artış görülecektir.
 • İkinci ve Üçüncü Gün (Çıraklık) : Farklı metinlerde blok okuma uygulaması yapmayı ve böylece metinlerdeki kavrama noktalarını öğrenme aşamasıdır. Bu aşamadan sonra fotografik okuma çalışmaları yapılır.
 • İleri Tekniklere Giriş ve Bilinçlenme: İleri hızlı okuma tekniklerine ve anlayarak okuma tekniklerine giriş yapılır. Bu aşamada kursumuza ait yazılımlarla pratikler yapılarak okuma becerileri geliştirilir.
 • Ustalık: Bir ömür boyu sürecek okuma ustalığına adım atılır. Usta okuyucu bir metni eline aldığında nasıl ve hangi teknikleri kullanarak okuyacağına karar verebilen kişidir.