Göz ve Beyin Konsantresi

Beyin, hafıza ve gözün sistemli bir şekilde çalıştırılması neticesinde hızlı okuma çalışmaları yapılmaktadır. Üç organın aynı anda kullanılması sayesinde insanlar kendilerini daha iyi geliştirebilmektedir. İnsan hafızasında meydana gelen birçok rahatsızlığı hızlı okuma egzersizleri sayesinde önlemek mümkün olmaktadır. Eğitimlerimiz sadece rahatsızlıkların önlenmesinde değil büyük başarılara imza atmaya da yardımcı olmaktadır. Sekiz bin kelime görebilmek ve 75 bin kelimeyi bir dakika içinde düşünebilmek için bazı egzersizlerin yapılması şarttır. Bu egzersizler kişinin okuyarak hem görme hem de düşünme yetilerinin aynı anda kullanılmasını sağlar. Görme ve düşünme sayılarının her geçen gün artmasına ve böylece beynin daha mükemmel bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Kursumuz hafıza sorunları yaşayan insanların zaman içinde daha iyi bir hafızaya sahip olmayı sağlayan hızlı okuma tekniklerini vermektedir.

Hızlı Okuma Kişiye Özel midir?

Kursumuzun başarılarını duyanlar, eğitimi alanların belli bir özellikleri olup olmadığını merak etmektedir. Eğitimlerimize her yaşta ve her zeka seviyesine sahip bireyler katılabilmektedir. Hızlı okuma egzersizleri eğitimlerimiz her kriterde yüksek başarı elde etmemize yardımcı olmaktadır. Kısa sürede daha fazla konuyu anlayarak okumak için bütün bir sayfanın bir dakika içinde bitirilmesi ve bütün sayfanın anlaşılması lazımdır. Bunu sağlayabilmek uzman eğitimcilerimizin verdiği egzersizleri eksiksiz yerine getirmek ile ancak mümkün olmaktadır. Bilgi ve kültür dünyanın daha güzel bir yer olmasının temelidir. Şayet insanlar bu bilgilerden uzaklaştırılırsa dünya yaşanmaz bir yer haline gelir. Kursumuz verdiği eğimlerle her bireye okuma alışkanlığını geri kazandırmaktır.

Göz Egzersizleri ve Hızlı Okuma

Kendini güzel bir şekilde ifade eden kişiler daha özgüvenlidir. Yeni iş başvurusu yapan bir adayda işverenler kendini en güzel şekilde ifade etmesini beklerler. Hızlı okuma egzersizleri, bireylerin duygu ve düşüncelerini daha net ve akıcı bir şekilde ifade edebilecekleri hafızayı ve konuşmayı yapabilmesini sağlamaktadır. Tekniklere başlamadan önce kursiyerlerimize hızlı okuma testi yapmaktayız. Böylece normalde kaç kelime okuduğunu kaydederiz. Yaptığımız test, egzersizler sonrasındaki gelişmelerini daha rahat ölçmemize yardımcı olur. Yapılması gereken en önemli egzersiz, göz egzersizleridir. Düzenli göz egzersizleri yapıldığında okuma hızınızın belirgin bir şekilde arttığını sizlerde göreceksiniz. Göz egzersizleri ile;

  • Göz kasları gelişir
  • Görme alanı genişler

Göz kaslarının gelişmesi ve görme alanının genişlemesi okumayı hızlandırır.