En İyi Sat Kursu Kızılay Hakkında

SAT özel ders almak isteyen herkesi kurumumuza bekliyoruz. Amerika başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerindeki üniversitelerde veya yüksek okullarda okumak için SAT sınavına girmek gerekmektedir. SAT hazırlık kursu eğitimlerimize, 11.sınıf öğrencileri, lise son ve mezun öğrenciler katılabilir. Scholastic Aptitude Test’e giriş için belirlenmiş bir sayı bulunmamaktadır. İstediği yeri kazanıncaya kadar öğrenciler SAT sınavına girebilir. Amerika Birleşik Devletlerinde yılda 7 kere yapılan sınav ülkemizde Ekim, Kasım, Aralık, Ocak,  Mayıs ve Haziran aylarında olmak üzere 6 kez yapılır. Yaklaşık olarak 2 ayda bir sınav yapılır. En iyi SAT kursu Kızılay sınav tarihlerine göre kurslar planlamaktadır. Öğrencilerimiz ihtiyaçları olduğunu düşündükleri dersten SAT özel ders alıp hazırlığını tamamlayabilir. Sınav cumartesi günleri yapılır ve 3-4 hafta içinde sonuçları açıklanır.

SAT Hazırlık Kursuna Kimler Gider

SAT sınavı Scholastic Aptitude Test olarak da bilinmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üniversite veya yüksekokullarda okumak için hem Amerika vatandaşlarının hem de diğer vatandaşların girebileceği sınavdır. SAT hazırlık kursu, ülkemizde bu sınava girmek isteyenleri hazırlamaktadır. Ülkemizdeki bazı devlet ve vakıf üniversiteleri yabancı uyruklu öğrencileri kabul edebilmek için SAT sınavını şart koşmaktadır. The College Board tarafından hazırlanan Scholastic Aptitude Test’e SAT özel ders veren kişiler veya kurslar tarafından eğitim verilmektedir. Birebir ders almak mümkün iken sınıf ortamında ders almak da bir avantajdır. Ülkemizde lise sonda okuyan öğrenciler ve mezun olanlar SAT sınavına girebilirler.  En iyi SAT kursu öğrencilerine yüzde 100 başarı kazandırandır.

SAT I Hazırlık Kursu Dersleri

Ülkemizde yapılan diğer üniversite sınavlarından farklı olan sınavın hazırlıkları SAT hazırlık kursu ile yapılmaktadır. İngilizce olan sınav için derslerimiz Amerikalı eğitmenler tarafından verilmektedir. Sınav iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşaması SAT 1 yani Reasoning Testidir. En iyi SAT kursu Kızılay önceliği SAT 1’e vermektedir. Çünkü Amerika’daki üniversiteler SAT 1’deki bütün dersleri dikkate alarak öğrenciyi kabul etmektedir. SAT1’de;

  • Matematik ve Geometri
  • Eleştirisel İngilizce okuma ve İngilizce yazma sınavları yapılmaktadır.

 Sınava hazırlık için kursumuzda Matematik, Geometri ve İngilizce derslerine ağırlık verilmektedir. Dünyaca tercih edilen kaynaklar kullanılan derslerimiz akıllı tahtalarla donatılmış sınıflarda yapılmaktadır. Sınıfta konuları öğretmenlerinden dinleyen öğrencilerimizin varsa kişisel eksiklerini telafi etmek için kursumuzdan SAT özel ders alma alternatifleri bulunmaktadır.

SAT II İçin SAT Özel Dersler

SAT sınavını ikinci aşamasını Subjest Test oluşturmaktadır. SAT II olarak da bilinen Subjest Test’te öğrencilerin girmek istedikleri bölümlerle ilgili ilgilerini ve akademik bilgilerini ölçmektedir. SAT hazırlık kursu, genel hazırlıkların yanı sıra SAT II için de öğrencilerimize dersler vermekteyiz. Bir öğrenci tıp alanında okumak istiyorsa Biyoloji, Kimya bölümünde okumak istiyorsa Kimya sınavlarına girmelidir. SAT II’de her testin skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir. Şayet öğrenci istediği alana yerleşmek istiyorsa alanın derslerinden geçerli skoru almak zorundadır. Amerika’daki üniversiteler SAT II’deki testlerden en az ikisinde başarıyı şart koşmaktadır. En iyi SAT kursu Kızılay, öğrencilerimizin tercihine göre dersler ayarlamaktadır. 10 kişilik sınıflarda bu dersler alınabileceği gibi SAT özel ders olarak da alınarak sınava hazırlık tamamlanabilir. SAT II’de Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Edebiyat gibi alan dersleri vardır.

SAT Özel DersAlınmalı mıdır?

SAT sınavı Amerika Birleşik Devletlerinde yılda 7 defa yapılmaktadır. Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda 6 defa yapılır. Yani yaklaşık olarak 2 ayda bir SAT sınavı vardır. SAT hazırlık kursu eğitimleri, sınav tarihlerine göre planlanmaktadır. Sınava katılmak için herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Lise son sınıftaki veya mezun olan herkes istediği kadar SAT sınavına girebilir. Sınav, öğrencilerin akademik başarıya ulaşması için gerekli olan bilgileri ölçülmektedir. Yapılan Scholastic Aptitude Test iki yıl süre ile geçerlidir. En iyi SAT kursu dünya çapında tercih edilen kaynakları kullanarak eğitim vermektedir. SAT 1 ve SAT 2 alanlarında Amerikalı eğitmenler tarafından verilen kurslarımız hafta içi ve hafta sonu yapılmaktadır. SAT özel ders isteyen öğrencilere birebir eğitim verilir. Birebir ders tercihe bağlı olarak verilir. 

En İyi SAT Kursu Dersleri

Amerika Birleşik Devletlerinde üniversite veya yüksek okul okumak isteyen öğrencilerimiz SAT hazırlık kursu eğitimlerimizi tercih etmektedir. Kursumuzda SAT sınavının her iki çeşidine de hazırlık yapılmaktadır. SAT sınavı;

  • Reasoning Testi (SAT 1): Öğrencilerin sözel ve sayısal yeteneklerini ölçen bir sınavdır. SAT1’in Mathematics bölümünde Matematik ve Geometri, Critical Reading’te, İngilizce eleştirisel okuma ve Writing’te İngilizce kompozisyon yer almaktadır. Her test 200 ile 800 arasında skorla değerlendirilir. SAT 1’deki bütün alanlar Amerika’da okumak isteyenler için önemlidir. En iyi SAT kursu bu derslere ağırlık vermektedir. Ülkemizde okumak isteyen yabancı uyrukluların ise Critical Reading ve Mathematics bölüm skorları dikkate alınır.
  • Subjest Test (SAT2): Öğrencilerin ilgilerinin olduğu akademik alandaki bilgilerini ölçen bir testtir. Subjest Test’te Almanca, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih gibi çok çeşitli derslerden testler bulunur. Prestijli üniversiteler bu alanda en az iki branşta başarı istemektedir. Öğrenciler hangi branşlardan SAT2 sınavına girecekse onlardan SAT özel ders alabilir.