A1 ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ KURSU

Almanca Aile Birleşimi

A1 ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ KURSU

Bilişsel Akademi A1 Almanca aile birleşim kursu ile çok kısa sürede Almanca öğrenmenizi kolaylaştırıyoruz. Aile birleşim kurslarımızla siz de eşinizin yanına çok kısa sürede gideceksiniz. Kurslarımızda birebir Almanca özel ders alabileceğiniz gibi 1 ay gibi kısa sürede biten grup eğitimlerimizde katılabilirsiniz.

A1 Almanca Aile birleşimi kursu, eşlerin veya çocukların birlikte yaşamak amacıyla bir araya gelmesi yoluyla yapılan göç anlamına gelen, uluslararası kanunlar ile tanınmış bir haktır. Aile birleşimi yasaları, ülkenin göçü kontrol altına alma hakkıyla ailenin bir arada yaşama hakkı arasında bir denge kurmayı amaçlar.

KAYNAK: VİKİPEDİA

Almanya Avrupa üzerinde en çok Türkün yaşadığı ülke olarak bilinir. Uzun yıllardır Türkiye’den insanlar bu ülkeye çalışmak için göç etmiştir. Bu bağlamda Almanya Türkiye arasında ciddi bir trafik vardır. Durum böyle olunca Türkiye eş, dost, akraba, eş ziyaretine giden birinin Almanya vizesi almadan önce başlangıç seviyesinde Almanca (A1) bildiğini kanıtlaması istenmektedir. Bu anlamda söz konusu olan basit düzeyde Almanca bilgisini Goethe Enstitüsü’nde bir sınava girerek alabilirsiniz.

Bilişsel Akademi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı bir kurum olarak A1 Almanca kursu tam da bu ihtiyacınızı karşılamaya yönelik bir kurstur.

 1. Before
 2. After

ALMANCA A1 AİLE BİRLEŞİM SINAVI

Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavı iki bölümden oluşmaktadır: 65 dakika süren bir yazılı sınav ve 15 dakika süren bir sözlü sınav.

Yazılı sınavda, günlük yaşamdaki kısa konuşmaları, özel telefon mesajlarını ya da hoparlörle kamuya yapılan anonsları dinler ve bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Kısa notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi kısa metinleri okur, bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Basit formları doldurur ve günlük yaşama ilişkin kişisel kısa bir metin yazarsınız.

Sözlü sınav, grup halinde yapılır. Grup içerisinde kendinizi tanıtırsınız. Daha sonra günlük yaşamla ilgili sorular sorar, cevaplandırır ve grup içerisinden bir kişiye günlük yaşamdan bir şeyle ilgili ricada bulunursunuz.

A1 ALMANCA AİLE BİRLEŞİM KURS SAATLERİ

 • 80

  BİLGİ AL
  KAYIT OL

 •  A1 ALMANCA AİLE BİRLEŞİM ÜCRETSİZ REHBERLİK

  A1 Almanca Aile Birleşim kursları hakkında ücretsiz rehberlik istiyorum.

 • İbrahim Aksakal

  Koordinatör

  Bilişsel Akademi’ de yabancı diller koordinatörlüğünü sürdüren Athena İngilizce eğitimlerine hala devam etmektedir.

  İbrahim Aksakal

  Kurum Müdürü

  Mesaj
  1. Before
  2. After

ALMANCA A1 KURSU

A1 Almanca kursuna temel seviyede Almanca öğrenmek isteyen, Almanya’ya çalışmak için gidecek kimseler ve bu ülkede oturma izni almak isteyen kişilerin başvurması gerekir.

Kursta azami 12 kişilik sınıflarda haftada 5 gün toplam 80 saat ders yapılır.

Bunun yanında A1 Almanca eğitim programı için aynı zamanda kişiye özel ders seçeneği de Bilişsel Akademi’nin hizmetleri arasında yer alır.

MİSYONUMUZ

Bilişsel Akademi olarak Almanca A1 Aile Birleşim Kurslarımızda amacımız aileleri en kısa sürede bir birine kavuşturmaktır.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Farklı ülkelerden gelmeleri dolayısıyla değişik eğitim müfredatında eğitim görmüş oldukları için A1 Almanca eğitimi alan öğrencilerin farklı metot ve tekniklerle öğrendiklerini ve başarıya ulaşabileceklerini biliyoruz. Öğrenciler için uygun öğretim yollarını gerek farklı dillerde gerek birebir eğitimde uygulayarak sınavda 100% başarıyı hedefliyoruz.

B

ilişsel Akademi olarak eğitim kalitesinin uygun fiziksel ve sosyal ortamların sağlanmasına bağlı olduğunu biliyoruz. Bu anlamda öğrencilere 10-12 kişilik geniş ve ferah sınıflarda çalışma imkânı sunuyoruz.
Başarımızı daha da pekiştirmek için sene içi çalışmalarımızı her yıl eğitim dönemi öncesinde yenilikleri takip ederek planlı bir şekilde oluşturuyor, üniversitelerin ilgili duyuru ve ilanlarını takip ediyor, eğitim ve rehberliğimizi siz öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Author's image

KADROMUZ

Bilişsel Akademi bünyesinde Almanca  ve benzeri eğitimlerde deneyimli, eğitim kitapları yazmış alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenlerimizle, Üniversitelerin öğrenci kabul ve yerleştirme mevzuatlarına hâkim, rehberlik servisimizden oluşmaktadır.

Almanca aile birleşimi kurslarına yıllarını bu işe vermiş ve bu sınavlarda uzman eğitmenler girmektedir.

Ücretsiz Rehberlik

Ücretsiz Yayın

Ücretsiz Aktiviteler

Kariyer Planlaması

Öğrenci Takibi ve Etütler

Konaklama

Uzman Eğitim Kadrosu

A1 ALMANCA AİLE BİRLEŞİM SINAV ÜCRETİ

Kurs ve sınav tarihleri ile ücretler, enstitülerin bulunduğu yerlere göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle, tarihler, ücretler ve başvuru formaliteleri hakkında doğrudan kendi seçeceğiniz Goethe-Institut ya da sınav partnerimizden bilgi edinmenizi rica ediyoruz.

Türkiye’deki iletişim hattı
Ankara’daki Goethe-Institut Türkiye için bir iletişim hattı açmıştır. Bu hatta, Pazartesi‘nden Cuma‘ya kadar hafta içi her gün, yerel saate göre 9.00 – 17.00 saatleri arasında ulaşılabilir.
Tel. + 90 (0) 533 4780307