GMAT KURSU ANKARA

Yurt dışında yüksek lisans yapmak isteyen herkesi GMAT kursu hakkında bilgi almak için Bilişsel Akademi’ ye bekliyoruz.

GMAT, yurt dışında işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren çoğu okulun yüksek lisans, MBA veya doktora yapacak öğrencilerden istedikleri, bilgisayar üzerinde uygulanan bir testtir.

GMAT sınavı Educational Testing Service (ETS) tarafından uygulanmaktadır. GMAT Sınavı, bilgisayarda üzerinde yapılmakta olup kağıt kalem kullanılmamaktadır. Sınavın belli bir tarihi yoktur. Kendinizi ne zaman hazır hissederseniz sınava o zaman girebilirsiniz.

GMAT SINAVI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

GMAT sınavı sayısal sözel ve kompozisyon olmak üzere 3 başlıktan oluşmaktadır. Sınav sırasında sorular zorluk derecesine göre ayrılarak GMAT soru bankası tarafından otomatik olarak seçilir ve ekranda sırayla görünür. Her soru için adayın sadece bir cevap hakkı vardır. bir soru cevaplandıktan sonra dönüp cevabınızı değiştirmeniz mümkün değildir.

İlk soru her zaman orta derecede zor olacak, takip eden soruların seviyesi bir önceki cevabınıza göre belirlenecektir. Seviyenizi belirlemek için bilgisayar birkaç tane çok zor ve çok kolay soru soracaktır. Herhangi bir soruyu yanlış cevaplamanız halinde bir sonraki soru size daha kolay gelecek bir seviyede olacaktır.

TOEFL‘ dan zor bir sınav olan GMAT sınavında en az 200 en çok 800 not alınır.  Bilindik eğitim kurumlarının büyük bölümü adaylardan 600 ve üzeri bir sonuç almasını bekler.

GMAT KURS SAATLERİ

Gmat kursumuz özel ders şeklinde olduğu için öğrenci ve eğitmenlerimize uygun saatlere planlanır.

 GMAT SINAVI BÖLÜMLERİ

SÖZEL BÖLÜM

Üç bölümden oluşan sınavın sözel kısmında cümle düzeltme, eleştirel akıl yürütme, okuduğunu anlama gibi 3 alt kategori vardır. bu bölümde sorulara 75 dakika içinde cevap vermeniz beklenir.

SAYISAL BÖLÜM (Quantitative)

Sayısal bölümde ise veri yeterliliği, problem çözme olarak 2 kategoriden oluşur. Adayların bu bölümde yer alan sorulara 75 dakikada cevap vermeniz gerekir.

ANALİTİK BÖLÜM (Analytical Writing Assessment) :

Üçüncü bölümse yazma becerinizin ölçüldüğü bölümdür. Adayların bu bölümde yarım saatlik süreleri vardır.

 

GMAT KURSU EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

GMAT eğitimlerinde amacımız, uluslararası profile sahip öğrencilerin yurdumuzda devam etmek istedikleri akademik eğitimleri için rehberliğimiz ve eğitimlerimiz doğrultusunda hedeflerine ulaşmalarını sağlamak, sosyal, kültürel ve diğer alanlarda dahil olmak üzere geleceklerini belirleyen bu maratonda onlara en iyi şekilde yardımcı olmaktır.

Bilişsel Akademi olarak eğitim kalitesinin uygun fiziksel ve sosyal ortamların sağlanmasına bağlı olduğunu biliyoruz. Bu anlamda öğrencilere 10-12 kişilik geniş ve ferah sınıflarda çalışma imkânı sunuyoruz.

Başarımızı daha da pekiştirmek için sene içi çalışmalarımızı her yıl eğitim dönemi öncesinde yenilikleri takip ederek planlı bir şekilde oluşturuyor, üniversitelerin ilgili duyuru ve ilanlarını takip ediyor, eğitim ve rehberliğimizi siz öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

GMAT KURSU EĞİTİM KADROMUZ

Bilişsel Akademi bünyesinde YÖS, SAT, TÖMER, GRE, GMAT, ALES  vb. eğitimlerde deneyimli, eğitim kitapları yazmış alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenlerimizle, Üniversitelerin öğrenci kabul ve yerleştirme mevzuatlarına hâkim, rehberlik servisimizden oluşmaktadır.

 

GMAT PUAN ARALIĞI

Sınav puanları minimum – maximum 200-800 arasında dağılmaktadır. Sınav puanını sınav bitiminde öğrenebilirsiniz. Sınav sonuç belgeniz 2 hafta sonra gelir.

GMAT SINAV BAŞVURUSU

Türkiye’de GMAT testinin yapıldığı merkezler şunlardır:
 • Ankara – Anka İletişim
  Adres : 2. Cad. 106 Sok. No: 15/13 Yukari Öveçler/ANKARA
  Telefon: +90 (312) 472 57 27 (Pbx)
  Ücretsiz İletişim Hattı: 0 800 314 41 03
  Faks: +90 (312) 472 57 37
  Cep: +90 (505) 419 78 10
 • İstanbul – Pearson Professional Centers
  Adres: Pearson Professional Centers-Istanbul, Turkey Address: BJK Plaza, A Blok
  Süleyman Seba Cad. No:92 Akaretler, Besiktas Istanbul, 34357
  Telefon: +90 (212) 227 4937
 • İzmir – Izmir University of Economics
  Adres: İzmir Ekonomi Üniversitesi  Sakarya Caddesi, No:156  35330 Balçova – Izmir 
  Telefonlar: (232) 279 25 25 – (232) 278 77 56 – (232) 278 74 80
  Faks:  (232) 279 26 26

Ülke kodumuz – Country Code: TUR
Faks ile kayıt için gerekli numara: Fax: +44 (0) 161 855 7301
Posta ile kayıt için gerekli adres:
Pearson VUE
Attention: GMAT® Program
PO Box 581907
Minneapolis, MN 55458-1907
USA

[/box]