HIZLI OKUMA

 1. Before
 2. After

HIZLI OKUMA

İ

Hazırsanız hızlı okumaya başlayalım. Anlama oranınız arttığını kendiniz görün. Bilişsel Akademi hızlı okuma kursları ile sizleri iyi bir okur yapmak için sizde 3 haftalık, 2 haftalık ya da 5 günlük eğitimlerimizden birine katılın.İlk günden hızlı okuyup anlama oranınız artacak! Nasıl mı? Hızlı okuma eğitimlerine başlamadan önce tüm kursiyerlerin okuma hızları ve anlama oranları tespit edilir. Ders sonunda yapılan hızlı okuma testinde aradaki farkı siz göreceksiniz. Anlama oranınız ve okuma hızınız artacak!

H

ızlı okuma kurslarımızdaki amacımız sizleri iyi bir okur yapmak. İyi bir okur bir metni nasıl okuyacağına karar veren okuyucudur. Televizyonlarda, internette çok fazla hızlı okuma kursu reklamı görmektesiniz. Maalesef bir çoğu sadece okuma hızıyla ilgilenmekte ve okuma hızlarını abartmaktadır. Her metni aynı hızda okuma şansınız yok;  öğrenme amacıyla yaptığınız bir okuma ile gazete, dergi okumanız çok farklıdır. Düşünün bir roman okuyorsunuz ve romandaki anlatım, kahramanlar ya da olay sizi çok etkiliyor. Böyle bir eseri çok hızlı okumak yanlış olmaz mı. Müzik dinlemeyi sever misiniz? En sevdiğiniz albümü elinize alın ve o albümünden en sevdiğiniz parçayı seçin. Hızlı dinleyin! Kötü bir tecrübe olacağından hem fikiriz sanırım.

B

ilişsel Akademi hızlı okuma kurslarında dediğimiz gibi bir metni nasıl okumanız gerektiği öğretilir. Hızlı okuma kitabımızda yemek tarifine kadar her türlü metin yer almaktadır. Kursiyerlerimiz kursumuz süresince her türlü metni okur, metinler üzerinde hem okuma hızları hem de anlama oranları ölçülür. LKS, YKS (TYT-AYT), DGS, ALES, KPSS’ e girecek tüm öğrenciler anlayarak hızlı okuma eğitimlerimize katılabilir. Sınavlarda uzun paragraf sorularını daha kısa sürede çözecek, okuma ve anlamaları arttığı için zamanı verimli kullanacaklardır. Sınav grupları için hızlı okuma kursları sınav teknikleri eğitimi dediğimiz bir bölümle tamamlanır. Optik form doldurmaya kadar her şey sınavlardan önce tekrar uygulanır. ALES tarzı paragraf soruları ve çözümleri ile kursumuz tamamlanır.

H

ızlı okuma kurslarımızı tamamlayan katılımcılara MEB onaylı sertifika verilecektir.

ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ KURSU

A

nlayarak hızlı okuma teknikleri kursumuza okuma-yazma bilen herkes katılabilir. Tavsiyemiz, zorunlu olmadıkça ilköğretim 4. sınıftan küçük öğrencilerin katılmaması. Bu yaşlardaki çocukların kelime hazinelerinin az olması, ileri okuma tekniklerinde zorlanmalarının önemlisi de oyun yaşlarında olmaları anne babaların bir kurstan bir kursa sürüklemeleri bu eğitimleri olumsuz etkilemektedir. Çocukların bu eğitime katılmaları için okuma, yazma ve ifade becerileri tam gelişmeli. Okuma güçlüğü ya da disletik öğrencilerde bu eğitim daha küçük yaşlarda birebir verilebilir. Başarılı olacağını da tecrübelerimize dayanarak gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Kurumumuzda disleksi, okuma güçlüğü eğitimlerinde psikologlarımız danışmanlık yapmaktadır.

 • 20

  BİLGİ AL
  KAYIT OL

  HEM OKUMA HEM DE ANLAMA HIZINIZ ARTSIN ! SINAVLARDA ZAMAN ÖNEMLİ

  LKS, YKS ( TYT-AYT ), KPSS, DGS, ALES, YDS’ ye hazırlanan öğrencilere yönelik etkili hızlı okuma yanında öğrendiklerini sınavlarda uygulamaları için sınav teknikleri eğitimi vermekteyiz.

 • Anlayarak Hızlı Okuma Kursu Aşamaları

  A
  nlayarak hızlı okuma kursu için doğru adrestesiniz. İlk günden hem okuma hızınız hem de anlama oranınız artacak.

  Eğitimlerimiz dört aşamadan oluşmaktadır:

  1.Bilinçsizlik (İlk Gün):

  Eski okuma alışkanlıklarımızı bırakarak blok okuma yani hızlı okumayı kavrayacağız. Eğitmenlerimiz derse başlamadan okuma hızınızı ve anlama oranınızı ölçecek. 3 saatlik  dersin sonunda hem okuma hızınızdaki artışı hem de anlama oranınızdaki artışı göreceksiniz.

  2. Çıraklık (İkinci ve Üçüncü Gün):

  Blok okumayı kavrayacaksınız. Metinleri nasıl blok okuyacağınıza karar verebilecek ve farklı metinlerde uygulamalar yapacaksınız. Metinlerdeki kavrama noktalarını öğreneceksiniz. Daha sonra metinleri fotografik okumaya çalışacağız.

  3. Bilinçlenme ve İleri Tekniklere Giriş

  3 gün boyunca edinilen bilinçlenme aşamalarından sonra ileri hızlı okuma teknikleri ve anlayarak okuma tekniklerine giriş yapıp, sonraki derslerde de bu yöntemlere özel, kendimize ait hızlı okuma yazılımlarımız sayesinde pratik yaparak okuma becerilerinizi geliştireceksiniz.

  4. Ustalık

  Hızlı okuma kursumuzun son gününde usta bir okuyucu olmak için adım atacaksınız. Ustalık bir ömür boyu sürecek. Her okuduğunuz kitap, öğrendiğiniz bilgiler, kelimeler, tanıdığınız yazarlar ustalığınızı arttıracak. Usta bir okuyucu bir metni eline aldığında nasıl okuyacağına karar verebilen kişidir. Kursumuz boyunca zikredeceğimiz ”Her metni aynı hızda okuyamazsınız!” lafını sürekli hatırlayacaksınız.

  Eğitimleri eksiksiz tamamlayıp, kendi çalışma azminize bağlı olarak da, eski halinize kıyasla okumaya dair bütün oranlarınız değişmiş olacak.

  Kurumumuza gelip, kahvenizi içerken istediğiniz soruları sorup, öğretmenlerimiz tarafından bilgi alabilirsiniz.

Hızlı okuma kurslarımızda ilk günden hızlı okuyup daha iyi anlayacağınızı belirtmiştik. Bilişsel Akademi hızlı okuma teknikleri eğitimlerinde kendine has olan yöntem ve teknikleri kullanmaktadır.

Öğretme Garantisi
100

Hızlı Okuma Kursumuz

 • Sınıflarımız 1-3 kişi ya da 8-12 kişiden oluşur.
 • Grup indirimimiz %20′ dir.  ( Grup indiriminden faydalanmak için en az 3 kişi olmak gerekmektedir.)
 • Kursumuza başlamadan var olan okuma hızınız ve anlama oranınız ölçülür. Kursumuza başladığınızda ki okuma hızınız ve anlama oranınındaki artış sürekli kaydedilen diğer ölçümlerle kıyaslanarak size göre çalışma programları hazırlanır.
 • Danışman öğretmen atanır.
 • Kurslarımız haftada 1 gün 4 hafta, haftada 2 gün 3 hafta, haftada 3 gün 2 hafta veya  6 gün yoğunlaştırılmış program şeklinde yapılmaktadır.
 • Sınıflarımız hızlı okuma kursu için gerekli teknolojik donanıma sahiptir.
 • Eğitim materyali olarak Bilişsel Akademi Hızlı Okuma ve Sınav Teknikleri kitabı kullanılmaktadır. Kitap tamamen kurumuza ait olup Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Taner Aktaş tarafından hazırlanmış, piyasada eş değeri olmayan içerisinde tüm çalışmaları yapmanıza olanak tanıyan ve her metin örneğinin yer aldığı eşsiz bir eserdir. Kitabımızın piyasa değeri 99 Tl olup kursiyerlerimize ücretsiz verilmektedir.
 • Kurslarımıza katılan her kursiyerimize 149 TL değerinde olan online hızlı okuma kullanımı 1 yıllık ücretsiz verilmektedir.


Kayıt Ol


Hızlı Okuma Kursumuza Katılanların Oranları

 • 10%
  Disleksi-Okuma Güçlüğü
 • 65%
  Öğrenciler
 • 25%
  Yetişkinler

 • Ücretsiz Hızlı Okuma Kitabı
 • Ücretsiz Online Hızlı Okuma
 • Eğitim Garantisi
 • Hızlı Okuma Kursu

  Hızlı okuma kursu ile ilgili bilgi almak için 03124338200 numaralı telefondan bizi arayın!

 • Online Hızlı Okuma

  Online hızlı okuma kursu ile ilgili bilgi almak için 03124321514 numaralı telefondan bizi arayın!

 • Hızlı Okuma Bayilik

  Hızlı okuma bayilik için iletisim@bilisselakademi.com adresine mail atınız!

 • Hızlı Okuma Öncesi

  Yavaş okuyucu tek tek okur.
  Duraklama süreleri ve sayıları fazladır
  Sık sık geri dönüşler yapar.
  İçten sesli okur.
  Genellikle dudaklarını kıpırtadır.
  Anlama azdır.
  Odaklanma, dikkat sorunu yaşanır.
  Okunan metin çabuk unutulur.
  Okuma için ayrılan süre çok fazladır.
  Çok uzun sürelerde
  okur.

 • Hızlı Okuma Sonrası

  Blok okuma ya da satır satır okuma yapar.
  Duraklama süreleri ve sayısı azdır.
  Geri dönüşler yapmaz.
  Beyin ile okuma gerçekleştirir. İç ses yoktur ya da yok denecek kadar azdır.
  Dudakları kıpırdamaz.
  Odaklanma, dikkat sorunu azalır ya da yaşamaz.
  Metinin akılda kalıcılığı artar.
  Anlama artar.
  Okuma için ayrılan süre kısadır.
  Zamanı iyi kullanır

 • Bu eğitimle:

  Göz kaslarınız gelişecek.
  Okuma hızınız artacak.
  Anlama oranınız artacak
  Zaman yönetimi etkili bir biçimde kullanacaksınız.
  Yazılı ve sözlü iletişim becerileriniz artacak.
  Hafızanızı etkin kullanmayı öğreneceksiniz.
  Dikkat sorunlarınız azalacak.
  Konsantrasyon olabileceksiniz.
  Motivasyon artacak.
  Özgüveniniz gelişecek.
  Göz kaslarınız gelişecek.
  Aktif görme alanını artacak.
  Net görmeye başlayacaksınız.
  Ders çalışma teknikleri öğreneceksiniz.
  Akademik başarılarınız artacak.
  Sınav teknikleri ile sınavlarda zaman kazanacak soruları en kısa yolda hızlı okuyarak çözeceksiniz.
  Bilgi ve kültürel birikimde artış olacak.
  Sözcük daracığında artacak.
  Zihin, kavram haritaları kullanacaksınız.
  Tekrarlarınız kısalacak.
  Not alma tekniklerini öğreneceksiniz.
  Planlama becerilerinin gelişecek.
  Zihinsel gerileme azalacak.
  Analitik düşünmeniz artacak.
  Kitap okuma alışkanlığınız gelişecek.
  Paragraf sorularını daha rahat çözeceksiniz.

 • Hızlı okuma eğitimlerimiz, hızlı okuma kitabımızın yazarı Taner Aktaş’ ın belirlediği yöntem ve tekniklerle verilmektedir.

  Detaylı Bilgi Al

  Tamamen Bilişsel Akademi’ ye ait olan hızlı okuma yöntem ve tekniklerimizle ilk günden hem hızlı okuyun hem de daha iyi anlayın. Bilişsel Hızlı Okuma ve Sınav Teknikleri kitabımızın yazarı Taner Aktaş’ ın hazırladığı  hızlı okuma programı ile herkes hızlı okuyacak.

HIZLI OKUMA KURSU ÜCRETLERİ

HIZLI OKUMA KURSU

10-12 Kişilik gruplar

 • Hafta içi 3 gün 2 hafta
 • Hafta içi 2 gün 3 hafta
 • Hafta içi 1 gün 4 hafta
 • Hafta içi 6 gün 1 hafta

600/TL

TAKSİTLİ ÜCRET

500/TL

PEŞİN ÜCRET

İLETİŞİM

ONLİNE HIZLI OKUMA KURSU

HIZLI OKUMA KİTABI HEDİYE

 • 21 GÜNDE OKUMA HIZINIZI 3-4 KAT ARTTIRIN!

149/TL

1 YILLIK ÜYELİK ÜCRETİ

İLETİŞİM

DİSLEKSİ HIZLI OKUMA KURSU

Disleksi hızlı okuma kursumuz ile okuma güçlüğünü yeniyoruz. 3 hafta, haftada 2 gün arkasından 4 hafta, haftada 1 günlük birebir çalışmalarımız ve evde yapacağımız egzersizlerle hem okuma hem de anlama hızımız artacak.

Eğitimlerimizin süreleri öğrenciye göre farklılık gösterebilir.  

Disleksi, yaklaşık 10 çocuktan birinden görülür. Okuma güçlüğü olarakta bilinen disleksi, özgül öğrenme güçlüğünün alt dalıdır. Farklı alanlarda da olabilir.

Disleksi Türleri

1. Gelişimsel Konuşma ve Dil Bozuklukları

2. Gelişimsel Okuma Bozukluğu(Disleksi)

3. Gelişimsel Yazma Bozukluğu (Disgrafi)

4. Gelişimsel Aritmetik Bozukluğu (Diskalkuli)

5. Sözel Olmayan (Non-Verbal) Öğrenme Zorluğu

Disleksi genellikle orta düzeye ve orta düzey üstü zekaya sahip kişilerde görülmektedir. NASA’ da çalışan her iki kişiden birinde disleksi var. BBC2 nin araştırmasına göre, sıfırdan milyoner olanların %40 disletik. Güzel sanat alanında disleksi oranı 3 kat daha yüksek (Dr. Bahar Eriş, Gölgedei Yıldızlar, Disleksinin Gizli Yetenekleri).

DİSLEKSİ HIZLI OKUMA KURSU

BİREBİR EĞİTİM PLANLAMASI YAPILIR.

 • 3 HAFTA HAFTADA 2 GÜN
 • ARKASINDAN
 • 4 HAFTA HAFTADA 1 GÜN

2800/TL

TAKSİTLİ ÜCRET

2400/TL

PEŞİN ÜCRET

İLETİŞİM

Hızlı Okuma İle Neler Kazanacağınızı Biliyor Musunuz?

Konuşmak kadar önemli konulardan biri haline gelen ve gün geçtikçe daha fazla kişiye ulaşabilmesi için çalışmaların yapıldığı okuma alışkanlığı hayatımızın her alanında önemli avantajlar sunuyor. Kısa sürede çok fazla kelimeyi anlayarak okumaktan dolayı sınavlarda sağlanan başarılardan tutunda daha fazla bilgi edinmeye varıncaya kadar ayrıcalıklarla dolu olan hızlı okuma alışkanlığı ise günümüzde genç yaşlı herkesin yapabileceği bir çalışma oluyor. Yaşlandım okuyamıyorum diyen insanlardan gencim ama vaktim yok diyen insanlara kadar her alanda başarılı sonuçlar veren hızlı okuma teknikleri günümüzde farklı adresler tarafından sunulabiliyor.

Gözler, Beyin ve Hafıza Aynı Anda Çalışıyor!

Hızlı okuma çalışmaları göz, beyin ve hafızanın koordinasyonlu bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu sayede insanlar aynı anda üç farklı organı bir arada kullanarak kendilerini daha iyi geliştirebiliyor. Beyin ve hafızanın güçlenmesini sağlayan hızlı okuma teknikleri pek çok hastalığın önlenmesinde ve gelecekte büyük başarılara imza atılmasında da etkili olabiliyor.

Bir dakika içerisinde 8000 kelime görebilen ve 75.000 kelime düşünebilen bir insanın okuyarak hem görme hem de düşünme yetilerini aynı anda kullanması bu sayıların katlanmasına ve insan beyninin mükemmel bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Hafıza sorunları yaşayan insanların zaman içerisinde daha iyi bir hafızaya sahip olmasını sağlayan hızlı okuma teknikleri konusunda uzman olan adreslerle iletişime geçmek de ilerleyen zamanlarda elde edilecek yeni yeteneklerin başlangıcı oluyor.

Matematik Sadece Formül Değildir!

Çocukların büyük bir kısmı matematik ve geometri gibi sadece formüller üzerinden ilerleyebilen alanlarda başarılı olmak adına özel dersler alıyor. Hatta sınavlarda bu alanlardan daha fazla soruyu doğru cevaplamak adına gece gündüz çalışan öğrenciler sınav sonrası büyük bir hayal kırıklığı yaşayabiliyor. Aslında oldukça basit bir çözümü olan sayısal sorularından başarı elde etmenin en temel yolu hızlı okuma egzersizleri ile insanın kendisini geliştirmesinden geçiyor.

Paragraflarla dolu dolu olan sayfalarda başarılı sonuçlar almak kimi zaman öğrenciler için yoğun bir çalışma ile elde edilebilecek bir durum olarak görülse de bu alanda başarılı olmak için hızlı okuma kursu ile ortak bir çalışmadan geçiyor. Bu anlamda başarılı sonuçlar elde etmek isteyen ve anlayarak hızlı okumak isteyen bütün öğrencilere kaliteli bir eğitim ortamı sunan adresimiz ise sınavlarda ve hayatta başarının anahtarını sizlerin eline veriyor.

Hızlı Okumak Bir Ayrıcalık Mıdır?

Bir sayfalık metin içerisinde birkaç kelimeden oluşan satırların okunması sadece o satırların anlaşılmasına neden olur. Ancak bütün sayfanın bir dakika içerisinde bitirilmesi bütün sayfanın anlaşılmasına katkı sağlar. Kısa sürede daha fazla konuyu anlamak ise büyük bir avantajdır. Hızlı okuma teknikleri ise hızlı okuma metinleri yardımıyla daha fazla konuyu öğrenmelerini sağlayacaktır. Dünyadaki pek çok karmaşanın asıl nedeni olan okumama alışkanlığının yok edilerek daha fazla okuma ve daha kısa sürede okuma durumu sizin içinde her zaman bir ayrıcalık olacaktır.

Sevdiğiniz bir kitabı adeta su gibi içebileceğiniz ya da gittiğiniz bir iş görüşmesinde sizden istenilen şartları taşıyıp taşımadığınız noktasında kendinizi daha net bir şekilde ifade edebileceğiniz bir hafızaya ve konuşmaya sahip olabilirsiniz. Beynin bilgi depolama özelliğini fazlasıyla kullanarak daha fazla bilgiyi elde edebileceğiniz hızlı okuma kursu ile hayatınızı değiştirmek sizin elinizde.

Hızlı Okuyan Neler Kazanıyor?

Hızlı okuma metinleri ve hızlı okuma egzersizleri ile kendinizi geliştirmeye başladığınızda hayatınızın her alanında işiniz daha kolay bir hal alacaktır. Gazeteleri kısa sürede okumak, sözleşme, bilgilendirme metinleri gibi konuları hızlı bir şekilde okumak öncelikle size fazlasıyla zaman kazandıracaktır. Zaman ise günümüzün en önemli mücevherlerinden biridir. Siz ise bu mücevheri hızlı okuma teknikleri ile daha da iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hızlı okuma kursu ile yeni bilgileri daha hızlı edinebilirsiniz. Günümüzde çoğu insanın yavaş okuyarak elde ettiği bilgilere baktığımızda oldukça sınırlı bir alan görürüz. Bu alanı artırarak bilgi birikiminize yenilikler katabilirsiniz.

Hızlı okuma metinleri sadece teknikleri uygulamak amacıyla kişilere gösterilen metinlerdir ve içerisinde çok karmaşık metinler olduğu gibi oldukça basit metinlerde bulunur. Bu metinleri okurken insan beyni bir anda kendini daha fazla çalışmaya yönlendirecek ve daha verimli çalışacaktır. Sizde hızlı okuma ile beyninizden yüksek verim alabilir ve oldukça hızlı çalışan bir beyne sahip olabilirsiniz.

İnsanlarla olan ilişkilerinizde hızlı düşünen, hafızası kuvvetli olan ve elde ettiği bilgiler ile çevresine ışık saçan biri haline gelebilirsiniz. Bu özelliği yıllar sonra elde eden insanlar aslında yıllar boyunca yavaş yavaş okudukları metinlerden dolayı bilgin olarak adlandırılırlar. Ancak siz genç yaşta dahi insanların akıl danışacağı ve bilgi küpü bir insan haline gelebilirsiniz.

Sınavlarda yüksek başarı elde etmekten tutunda otobüs beklerken otobüsün nereye gideceğini gösteren tabelaları hemen okuyarak kendinizi yönlendirmeye varıncaya kadar hızlı okumanın avantajlarını hayatınızda yaşayabilirsiniz.

Hızlı Okumak İçin Neler Yapılabilir?

Eskiden hızlı okuma metinleri ve birkaç hızlı okuma çalışması ile birlikte sunulan hızlı okuma teknikleri hakkında bilgi veren kitaplar bulunuyordu. Bu kitaplardan elde edilen bilgiler ile çoğu insan hızlı okuduğunu düşünüyor ancak hızlı okuma testi yapma gereği duymuyor ya da bu testleri yeterli bir şekilde uygulayamıyordu. Zamanla profesyonellik isteyen ve kişisel gelişim kursları kadar önemli bir hale gelen hızlı okuma kursları oluşturuldu. Sizde bu kurslar içerisinden en iyisine giderek kısa sürede okumanıza yeni bir yön kazandırabilirsiniz. Uygun fiyatlı olması ya da daha hızlı okuyabilmeniz için kısa süreli eğitim sunan kurslarla karşılaşacağınız bu alan içerisinde en iyi kurs ile çalışmak size daha fazla avantaj kazandıracaktır. Bir süre sonra öğrendiklerinizi unutacağınız kurslar yerine hayatınız boyunca size yardımcı olacak ve gün geçtikçe üzerine yeni birikimler koyabileceğiniz bir hızlı okuma deneyimi istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

Hızlı Okumak Herkesin Hakkı!

Geniş bir kitleye hitap ederek her yaştan ve her alandan insanın hızlı okuma bilgisine sahip olabilmesi adına prestijli çalışmalar yürüten hızlı okuma kursumuz günümüz şartları içerisinde en iyi çalışmaları sunmayı hedeflemektedir. Bu gaye ile daha başarılı sonuçlar verecek çalışmalar sunmak adına kendini her gün geliştiren ve bilgi birikimini artırmak için sadece yerli çalışmaları değil yabancı çalışmaları da takip eden bir ekipten oluşan kursumuz gayet uygun fiyatlıdır.

Okuma metinleri çeşitliliği ile birlikte daha fazla metin görmenizi ve her metini kısa sürede okumanızı sağlayacak çalışmaları ile sizde hayatınızın her alanında hızlı okuma çalışmalarına devam edebilirsiniz. Kendinize özel bir kitap okuma programı oluşturabileceğiniz ve haftada bir kitap yerine günde bir kitap bitirme gibi harika avantajlar yakalayabileceğiniz hızlı okuma dünyasında sağlam adımları bizimle atın. Hızlı oku, hızlı düşün ve hızlı üret tekniği ile kendinizi her alanda belli edeceğiniz hızlı okuma teknikleri ile başarı sizinle olacak. Ayrıca hafıza teknikleri ile hayatınızın sadece okuma bölümünde değil diğer alanlarında da başarıyı yakalamak bu çalışmalar ile elinizde olacak. Eğitime ve okumaya önem veren adresimizde sizleri de anlayarak hızlı okumaya bekliyoruz.

Hızlı Okuma Kurslarının Faydaları

Hızlı okuma kursu Ankara olarak Bilişsel Akademi’yi tercih ettiğiniz takdirde hızlı okuma teknikleri sayesinde okuma hızınız kısa zamanda artacaktır. Anlayarak hızlı okuma teknikleri sayesinde de sınavlarınızda ekstra zaman arttırabilirsiniz. Bununla birlikte, okuduğunuz dökümanları daha konsantre bir şekilde okursunuz. Okuma alışkanlıklarınızı disipline eder, göz egzersizleriyle görme keskinliğinizi arttırırsınız. Ayrıca Bilişsel Akademi’nin kurslarına katıldığınız takdirde hafızanızı güçlendirerek okuduklarınız daha kalıcı hale gelir. Daha hızlı düşünür ve karar verirsiniz. Hızlı okuma sayesinde kelimeleri tek tek değil de gruplandırarak okursunuz. Hızlı okuma kursları okumanızı hızlandırmakla kalmaz, hayatınızdaki çoğu şeyi değiştirir. Hızlı okuma kursu aldığınız takdirde analiz yeteneğiniz gelişir. Daha hızlı okuduğunuz için sınavlarda daha kısa zamanda daha çok soru çözersiniz. Bu sayede, rakiplerinizin karşısında avantajlı olursunuz. Öğrenciyseniz akranlarınıza kıyasla çok daha fazla kitap okuyup kişisel gelişiminizi arttırırsınız. Bununla birlikte, aynı anda birden çok iş yapma ve birden çok şeyi görme yeteneğiniz gelişir. Ayrıca, hızlı okuma sayesinde okumaya daha az zaman ayıracağınız için sosyal aktivitilere daha çok zamanınız kalır. Kariyer gelişiminiz olumlu anlamda etkilenir. Sevdiğiniz yazarlara daha çok vakit ayırırsınız.

Hızlı Okuma Kursu Değerlendirme Kriterleri

Hızlı okuma kursu seçilirken nelere dikkat etmeli diye düşünüyorsanız öncelikle sorgulamaktan çekinmemelisiniz. Çünkü, alacağınız eğitimi sorgulamak en doğal hakkınızdır. Hızlı okuma eğitimi veren bir kuruma gittiğinizde eğitimcilerin kaç yıldır bu eğitimi verdiklerini, profesyonel anlamda kaç yıldır kişisel gelişim alanında çalıştıklarını öğrenmelisiniz. Ayrıca, hızlı okuma kurslarından referans istemelisiniz. Mümkünse kursa daha önce katılmış kişilerden fikir almalısınız. Bununla birlikte, hızlı okuma programının içeriğini inceleyin. İçerikle alakalı sorular sorarak anlamaya çalışın. Hızlı okuma kursu seçilirken nelere dikkat etmeli kriterlerinden birisi de; içeriği ve sistemi görmektir. Hızlı okuma tekniklerini araştırırken bir yandan da program içeriklerini mutlaka detaylarıyla beraber incelemeli ve benzer programların içeriklerini kıyaslamalısınız. İçeriklere dair sorular sormalısınız. Ucu açık sorular ile alacağınız eğitimi kriterize etmelisiniz. Ayrıca, hızlı okuma eğitimi ders saati ve günlerinin geniş bir zamana yayılıp yayılmadığını sorgulamalısınız. Programın dinamiklerini ve verimini arttırmak için ek olarak kullanılan teknikleri öğrenmelisiniz. Hızlı okuma eğitimi sırasında kullanılan dökümanları ve kaynakları sormalısınız. Hızlı okuma kursu eğitim programında en önemli noktalardan birisi de sizlere verilen dökümanlardır. Genel materyallerle birlikte detaylı genel bilgi notları ve uygulama rehberi gibi ek yazılı kaynaklar sizlerin bu konuda bilgilenmesini sağlar. Tüm bu kriterleri dikkate alırsanız hızlı okuma konusunda bilinçlenir ve zamanınızı daha iyi değerlendirirsiniz. Hızlı okuma teknikleri konusunda program içeriklerini incelemeli, beklentilerinizi ve kendi amaçlarınızı bilmeli, bu sayede kendiniz için en sağlıklı tercihi yapmalısınız.

Hızlı Okuma Kursundan Beklentiler Ne Olmalıdır?

En iyi hızlı okuma kursu araştırması yaparken hızlı okuma kursundan beklentilerinizin neler olduğunu belirleyerek işe başlamalısınız. Hızlı okuma kursu sayesinde neleri aşmak istediğinizi belirlemelisiniz. Özellikle bir öğrenciyseniz hızlı okuma kursu ile beraber sınav stresi, hafıza teknikleri, yaşam amacı ve motivasyon gibi konuları da içerisinde barındıran bütünsel bir eğitim programı almalısınız. Hızlı okuma grupları içerisinde bazı kişiler motive olamadığından, okuduklarını unuttuğundan veya okuduğu bilgileri uygulayamadığından şikayet eder. En iyi hızlı okuma kursu müşterilerine hızlı okuma teknikleriyle beraber okumak, anlamak, hatırlamak kadar önemli olan bilgiyi uygulayabilme becerisini de öğretmelidir. Bir hızlı okuma kursundan beklentilerinizi bilirseniz alacağınız eğitimi daha iyi kritik edebilirsiniz. Bu yüzden, hızlı okuma kursu araştırırken kendinize hızlı okuduğumda neyi daha iyi yapmak istiyorum, hangi konudaki yeteneklerimi tamamlamak istiyorum, hızlı okumadaki hedefim nedir gibi soruları sormalısınız.

Hızlı Okuma Kursu Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye’de hızlı okuma kursu veren birçok başarılı kurs yer almaktadır. Ancak, bu işi abartan hızlı okuma kurslarının varlığından da söz edilebilir. İnsan beyninin bir kapasitesi vardır. Bu yüzden, hızlı okuma kursu seçilirken nelere dikkat etmeli diye düşünenler hızlı okuma işini abartan ve gerçekten uzak vaatler veren kurslardan uzak durmalıdırlar. Dakikada 150-200 kelime okuyabilen bir okur; hızlı okuma kursları sayesinde kendisini geliştirerek dakikada 500 hatta 1000 kelime okumaya bile başlayabilir. En iyi hızlı okuma kursu değerlendirmesi yaparken şöyle bir ölçütü baz alabilirsiniz. Başarılı bir hızlı okuma kursunda okuma hızı maksimum 3-4 kat arttırılır. Bununla birlikte, hızlı okuma kursunun sistematik çalışmalarına katılan okur zamanla bu hızı en fazla 5-6 kat seviyesine çıkartabilir. Hızlı okuma işini abartarak dakikada 3000,5000 veya 10000 kelime okuduğunu iddia edenler aslında tüm kelimeleri okumamaktadır. Onlar, okudukları dökümanın taslağını çıkartmaktadır. Hızlı okuma kurslarında bu tekniğe pareto ilkesine göre okuma adı verilmektedir. Bu şekilde okuyanlar hızlı okuma tekniklerini kullanarak hızlı okuduklarını iddia etmektedirler. Pareto ilkesi, diğer tekniklerle birleştirildiği zaman hızlı okumanın bilgiyi zihinde yapılandırmasına olumlu katkı sağlamaktadır. Ancak, pareto ilkesi tek başına kullanıldığı zaman sadece metin hakkında fikir verir. Sonuç olarak 250-300 sayfalık bir kitabın tüm kelimelerini insan beyninin kapasitesi doğrultusunda 10 dakikada okuyamazsınız. Pareto ilkesi doğrultusunda metinle alakalı bir ön okuma gerçekleştirebilirsiniz. Pareto ilkesi, her hızlı okuma kursunda öğretilir. Bu strateji sayesinde konunun yüzde 80’i hakkında bir fikir edinirsiniz. Ancak, fikir elde etmekle konuyu içselleştirmek aynı şeyler değildir. Kısacası, pareto ilkesi tek başına yetersizdir. Yüzeysel bir okuma olarak değerlendirilebilecek pareto ilkesi hızlı okuma kursu Ankara olarak gösterilen Bilişsel Akademi’de öğretilmektedir.

Etkin Hızlı Okuma Kursu

Hızlı okuma becerisi kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken şeylerden birisi de kendinize uygun bir hızlı okuma kursu seçmektir. Başarılı bir hızlı okuma kursu tercihi yaptığınız takdirde okuma faaliyetlerinizi 3-4 kat daha hızlı yapabilirsiniz. Bununla birlikte hem hızlı hem de anlayarak okuma becerisine sahip olursunuz. Hızlı okuma içeriğini özel kılmak için okunan şeylerin içselleştirilmesi, adaptasyonu ve zihinsel dizaynı gibi kriterlere önem verilmelidir. Peki, hızlı okuma kursu seçerken hangi kriterlere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Ankara‘nın Çankaya ilçesinde yer alan Bilişsel Akademi; hızlı okuma kursu Ankara arayışında olanların başvurması gereken ilk yerler arasında yer almaktadır. Bilişsel Akademi eğitim sistemiyle okuma hızınızı 30 günde dört katına kadar arttırma şansına sahip olabilirsiniz.

Hızlı Okuma

Eğitim sistemi gerçekten de son zamanlarda farklı farklı bölüm ve detaylamalarla yön almaktadır. Bu kapsamda bakıldığı zaman hızlı okuma ve sınav taktikleri her zaman birinci sırada tutulması gereken unsur olarak benimsenmek zorundadır. Özellikle de hızlı okuma ve sınav taktikleri açısından detaylı bir eğitim modeli benimsemekteyiz. Senelerin getirmiş olduğu tecrübe ve uygulama alanlarınızı şekillendirdiğimiz genel yapı sayesinde de etkin bir şekilde sağlam bir düzeni sorunsuz aşamalarla ilerlemekteyiz. Bu konuda her zaman en iyisini sağlayabilir, kesintisiz bir şekilde de hızlı okuma ve sınav teknikleri aktarımını gerçekleştirebiliriz. Bu konuda da aceleci değil, sistemli bir şekilde adımlarımızı ilerlettiğimiz için ortaya çıkacak olan eğitim işlevselliğinden sonuna dek memnun olacaksınız.

Hızlı okuma ve teknikleri alanında gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin arasında pek çok farklı bir düzende şekillenen değişik kurs seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Özellikle de KPSS kursu, ALES kursu, DGS ve Üniversite gibi birçok önemli sınavlar için oluşturulan hazırlık ortamları kapsamında da eğitim koçlarımız eşliğinde olabildiğince etkin bir çalışma düzenini de anbean aktararak şekillendirmekteyiz. Ki bu yapı söz konusu olduğu zaman gerçekten de etkin, detaylı ve sonucu güçlü bir düzeni de anı anına aktararak şekillendirmeye özen göstermeyiz. Sorunsuz ilerlemekte olan hızlı okuma ve sınav taktikleri sayesinde ‘’hayatımın sınavı’’ olarak nitelendirilen pek çok önemli sınavı sorunsuz bir şekilde geride bırakma imkanı da sizleri bekliyor olacaktır.

Biz Kimiz?

Hızlı okuma ve teknikleri konusunda sunduğumuz hizmetlere değindik fakat biraz da kendimizden bahsetmek isteriz. Uzun senelerdir eğitim alanında etkin hizmetler gerçekleştirmekte olan firmamız, özgün ve yenilikçi modellerle ilerlemeyi tercih etmiştir. Bu alanda da tamamen öğrenci merkezli eğitimlerle ilerlemekte olan ekiplerimiz sayesinde, birebir eğitimin bütün temellerini ortaya çıkartıyor ve ona göre bir yapıyı da sağlam aşamalarla değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Etkin hızlı okuma ve sınav taktikleri açısından da eğitiminde ve diğer eğitim işlevsellikleri kapsamında bilinçli velilerin ve bireylerin daha araştırmacı ve sakin bir şekilde mevcut sınavlara odaklanmasını sağlamaktayız. Ki bu aşamalarda sabır, sistemli eğitim ve dolgun bilgi birikimlerini de anı anına aktaracak bir modelleme ile çocuklarınızın en iyisini yakalamasını amaçlamaktayız.

Hızlı okuma ve sınav taktikleri sayesinde bir sınav esnasında çözülen teste odaklanma, test başına ayıracağınız süreyi dengeleme ve en önemlisi de başarılı sonuçlara ulaşma gibi birçok önemli detayı rahatlıkla benimseme şansı da bulacaksınız. Bu işlevsellik sayesinde detaylı ve sonucu güçlü bir oluşumu da anbean yakalamak size çok ama çok iyi gelecek. Öğrenciliğin alfabesine net bir şekilde hakimiyet sağlayan ekiplerimiz sayesinde de sonuç odaklı bir hizmet işlevselliği de elinizin altında yer edinmiş olacaktır. Bu detaycılığı mutlaka denemeli ve ona göre aşama aşama ilerlemelisiniz.

Tüm bunların yanı sıra hızlı okuma ve sınav taktikleri aşamalarında önemli ola şey ders çalışma isteğini ve sevgisini etkili bir şekilde aşılamayı başarabilmektir. Bunu sağlamak çok zordur. Belki de bir veli ile öğretmenin senelerini alabilecek bir aşılama düzeni ile yön alır. Ancak bu konuda şekillendirmiş olduğumuz eğitim modelleri sayesinde çok daha nitelikli bir şekilde faaliyet alanlarını sürdürme durumunu yakalamış olacaksınız. Bu işleyişi anı anına değerlendirebilir, kendinize göre bir eğitim alanınızı hem kendinize hem de gelecek kaygısı duyduğunuz çocuklarınıza aktarabilirsiniz. Bu konuda en iyisini en etkin aşamalarla sunmakta olan firma yönetimimiz ile görüşerek gerekli olan detaylı bilgilerin her birisini alabilirsiniz.

Disleksi Bir Problem Değil!

Belki de pek çocukta sorunun kaynağına ulaşılamadığı için büyük problemler oluşturmuştu disleksi! Öyle ki disleksi hızlı okuma modellerimiz sayesinde disleksi problemi yaşamakta olan çocuklar ile birebir eğitim işlevsellikleri aktarmaktayız. Ki disleksi hızlı okuma etkileri her zaman model model sunulması gereken bir yapı gereksinimi ortaya çıkarmaktadır. Bu durum ne olursa olsun aynı işlevsellikle sağlanmalı ki, ortaya çıkacak olan detaylar da aynı şekilde kendisini göstererek şekil almasını bilmeli. Keza disleksi genel tanımıyla kelime körlüğü olarak bilinir, ancak bu durum çocukların pek çok şeyi ters bir şekilde algılamasına sebebiyet verir. İşte bu noktada da disleksi hızlı okuma eğitimlerimiz ile çocuklarınızın yaşamış olduğu bu sıkıntıdan kurtulması amaçlanmaktadır. Bu işlevselliği etkin bir şekilde sürdürmekte olan genel yapı göz önüne alındığında da zaten pek çok disleksi problemi yaşamakta olan çocuğun disleksi hızlı okuma taktikleri ve detaycı eğitim sayesinde bu sorundan kurtulmaya başladığını da belirtebiliriz. Bu sistemi yakaladığınız ilk an itibariyle de detaycı ve kesintisiz bir şekilde disleksi problemlerinizi öteleme şansı da yakalamış olacaksınız. Bu konuda her ebeveyn endişeli ve kafasında birçok soru işaretini taşımaktadır. İşte ortaya çıkartılacak olan disleksi hızlı okuma kursları sayesinde bu soru işaretlerinin tamamını ortadan kaldıracak ve tamamen çocuklarınızın başarısına odaklanacak bir düzen ile ilerlemeye başlamış olacağız. Bu konudaki profesyonel adımlarımız çok benimseyeceksiniz.