HIZLI OKUMA

Hızlı Okuma Teknikleri

 1. Before
 2. After

HIZLI OKUMA

Hazırsanız hızlı okumaya başlayalım. Anlama oranınız arttığını kendiniz görün. Bilişsel Akademi hızlı okuma kursları ile sizleri iyi bir okur yapmak için sizde 3 haftalık, 2 haftalık ya da 5 günlük eğitimlerimizden birine katılın.İlk günden hızlı okuyup anlama oranınız artacak! Nasıl mı? Hızlı okuma eğitimlerine başlamadan önce tüm kursiyerlerin okuma hızları ve anlama oranları tespit edilir. Ders sonunda yapılan hızlı okuma testinde aradaki farkı siz göreceksiniz. Anlama oranınız ve okuma hızınız artacak!

Hızlı okuma kurslarımızdaki amacımız sizleri iyi bir okur yapmak. İyi bir okur bir metni nasıl okuyacağına karar veren okuyucudur. Televizyonlarda, internette çok fazla hızlı okuma kursu reklamı görmektesiniz. Maalesef bir çoğu sadece okuma hızıyla ilgilenmekte ve okuma hızlarını abartmaktadır. Her metni aynı hızda okuma şansınız yok;  öğrenme amacıyla yaptığınız bir okuma ile gazete, dergi okumanız çok farklıdır. Düşünün bir roman okuyorsunuz ve romandaki anlatım, kahramanlar ya da olay sizi çok etkiliyor. Böyle bir eseri çok hızlı okumak yanlış olmaz mı. Müzik dinlemeyi sever misiniz? En sevdiğiniz albümü elinize alın ve o albümünden en sevdiğiniz parçayı seçin. Hızlı dinleyin! Kötü bir tecrübe olacağından hem fikiriz sanırım.

Hızlı Okuma İle Sınavlarda Zaman Kazanın!

Bilişsel Akademi hızlı okuma kurslarında dediğimiz gibi bir metni nasıl okumanız gerektiği öğretilir. Hızlı okuma kitabımızda yemek tarifine kadar her türlü metin yer almaktadır. Kursiyerlerimiz kursumuz süresince her türlü metni okur, metinler üzerinde hem okuma hızları hem de anlama oranları ölçülür. LKS, YKS (TYT-AYT), DGS, ALES, KPSS’ e girecek tüm öğrenciler anlayarak hızlı okuma eğitimlerimize katılabilir. Sınavlarda uzun paragraf sorularını daha kısa sürede çözecek, okuma ve anlamaları arttığı için zamanı verimli kullanacaklardır. Sınav grupları için hızlı okuma kursları sınav teknikleri eğitimi dediğimiz bir bölümle tamamlanır. Optik form doldurmaya kadar her şey sınavlardan önce tekrar uygulanır. ALES tarzı paragraf soruları ve çözümleri ile kursumuz tamamlanır.

Hızlı okuma kurslarımızı tamamlayan katılımcılara MEB onaylı sertifika verilecektir.

ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ KURSU

Anlayarak hızlı okuma teknikleri kursumuza okuma-yazma bilen herkes katılabilir. Tavsiyemiz, zorunlu olmadıkça ilköğretim 4. sınıftan küçük öğrencilerin katılmaması. Bu yaşlardaki çocukların kelime hazinelerinin az olması, ileri okuma tekniklerinde zorlanmalarının önemlisi de oyun yaşlarında olmaları anne babaların bir kurstan bir kursa sürüklemeleri bu eğitimleri olumsuz etkilemektedir. Çocukların bu eğitime katılmaları için okuma, yazma ve ifade becerileri tam gelişmeli. Okuma güçlüğü ya da disletik öğrencilerde bu eğitim daha küçük yaşlarda birebir verilebilir. Başarılı olacağını da tecrübelerimize dayanarak gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Kurumumuzda disleksi, okuma güçlüğü eğitimlerinde psikologlarımız danışmanlık yapmaktadır.

 • 20

  BİLGİ AL
  KAYIT OL

  HEM OKUMA HEM DE ANLAMA HIZINIZ ARTSIN ! SINAVLARDA ZAMAN ÖNEMLİ

  LKS, YKS ( TYT-AYT ), KPSS, DGS, ALES, YDS’ ye hazırlanan öğrencilere yönelik etkili hızlı okuma yanında öğrendiklerini sınavlarda uygulamaları için sınav teknikleri eğitimi vermekteyiz.

 • Anlayarak Hızlı Okuma Kursu Aşamaları

  Anlayarak hızlı okuma teknikleri kursu için doğru adrestesiniz. İlk günden hem okuma hızınız hem de anlama oranınız artacak.

  Eğitimlerimiz dört aşamadan oluşmaktadır:

  1.Bilinçsizlik (İlk Gün):

  Eski okuma alışkanlıklarımızı bırakarak blok okuma yani hızlı okumayı kavrayacağız. Eğitmenlerimiz derse başlamadan okuma hızınızı ve anlama oranınızı ölçecek. 3 saatlik  dersin sonunda hem okuma hızınızdaki artışı hem de anlama oranınızdaki artışı göreceksiniz.

  2. Çıraklık (İkinci ve Üçüncü Gün):

  Blok okumayı kavrayacaksınız. Metinleri nasıl blok okuyacağınıza karar verebilecek ve farklı metinlerde uygulamalar yapacaksınız. Metinlerdeki kavrama noktalarını öğreneceksiniz. Daha sonra metinleri fotografik okumaya çalışacağız.

  3. Bilinçlenme ve İleri Tekniklere Giriş

  3 gün boyunca edinilen bilinçlenme aşamalarından sonra ileri hızlı okuma teknikleri ve anlayarak okuma tekniklerine giriş yapıp, sonraki derslerde de bu yöntemlere özel, kendimize ait hızlı okuma yazılımlarımız sayesinde pratik yaparak okuma becerilerinizi geliştireceksiniz.

  4. Ustalık

  Hızlı okuma kursumuzun son gününde usta bir okuyucu olmak için adım atacaksınız. Ustalık bir ömür boyu sürecek. Her okuduğunuz kitap, öğrendiğiniz bilgiler, kelimeler, tanıdığınız yazarlar ustalığınızı arttıracak. Usta bir okuyucu bir metni eline aldığında nasıl okuyacağına karar verebilen kişidir. Kursumuz boyunca zikredeceğimiz ”Her metni aynı hızda okuyamazsınız!” lafını sürekli hatırlayacaksınız.

  Eğitimleri eksiksiz tamamlayıp, kendi çalışma azminize bağlı olarak da, eski halinize kıyasla okumaya dair bütün oranlarınız değişmiş olacak.

  Kurumumuza gelip, kahvenizi içerken istediğiniz soruları sorup, öğretmenlerimiz tarafından bilgi alabilirsiniz.

Etkin Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı okuma kurslarımızda ilk günden hızlı okuyup daha iyi anlayacağınızı belirtmiştik. Bilişsel Akademi hızlı okuma teknikleri eğitimlerinde kendine has olan yöntem ve teknikleri kullanmaktadır.

100

Öğretme Garantisi

Hızlı Okuma Kursunun Amacı?

Her kitap, okuyucusuna yeni bir dünyanın kapısını açmaktadır. O kapıdan içeri girip yenidünyalarla tanışmak kişilerin okuma yetisine kalmıştır. Hızlı okuyan ve elindeki kitabı kısa sürede bitirenler, uzun sürede bitirenlere oranlar daha fazla keyif almaktadır. Bunun sebebi kopukluk olmadan kitabın bitirilmesidir. Hızlı okuma kursu olarak bizlerin amacı, sizleri daha iyi okuyucu yapmaktır. Daha hızlı okumanızı sağlayarak, okuduğunuz her metinden, kitaptan keyif almanızı sağlamaktır. Hızlı okuma eğitimlerimizi alan iyi okuyucular, bir metni nasıl okuyacağına kendi karar verir. Hangi tekniği ve nasıl kullanacağına dair aldığı eğitimler kişileri iyi bir okuyucu olmasını sağlamaktadır. Bazı kurslar, metin ayırt etmeksizin her metni aynı hızda okutabileceklerini iddia etmektedir. Oysaki bu doğru değildir. Akademik bir metin ile internetteki bir haberin okuma hızı asla aynı olamaz. Kursumuz her metni kendi alanında en hızlı okumayı geliştirir.

Hızlı Okuma Kursu Her Zaman İşe Yarar mı?

Hızlı okuma, uzman eğitimcilerimizin bilgileri çerçevesinde verdikleri eğitimler ve kişinin egzersizleri ile geliştirilmektedir. İlk aşamada bir kursta aranması gereken en önemli özellik, eğitim kadrosunun tecrübeli ve alanında uzun yıllar deneyim sahibi olmalarıdır. Eğitimciler, bir metni nasıl okunması gerektiğini öğretirler. Bu öğretim sırasında her türlü alana hitap eden metinler kullanmaktadırlar. Hızlı okuma kursu kadromuz, eğitimlerini verirken egzersizler yaptırmaktadır. Uzun yılların tecrübesini taşıyan eğitimcilerimiz egzersizlerin püf noktalarını da ayrıca vermektedir. Bireylerden bu egzersizleri tekrar etmeleri istenir. Kursun faydasını en yüksek seviyede görmek için egzersizlere ve eğitimlerimizin vurguladığı hususlara dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken hususlara özen gösterildiği müddetçe kursumuz her zaman en üst seviyede başarıyı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Anlayarak Hızlı Okuma Kursu Aşamaları

Hızlı okumak önemlidir. Fakat hızlı okuma yaparken anlamanın olmaması büyük bir problemdir. Bundan dolayı hızlı okuma kursu eğitimlerimizi anlayarak hızlı okuma üzerine vermekteyiz. Kursumuz ilk günden itibaren okuma ve anlama hızını artırmaktadır. Kursumuzun eğitimleri dört aşamadan oluşmaktadır:

 • İlk Gün (Bilinçsizlik): 3 saatlik günün sonunda blok okumayı kavrayarak hem okuma hem anlama hızında artış görülecektir.
 • İkinci ve Üçüncü Gün (Çıraklık) : Farklı metinlerde blok okuma uygulaması yapmayı ve böylece metinlerdeki kavrama noktalarını öğrenme aşamasıdır. Bu aşamadan sonra fotografik okuma çalışmaları yapılır.
 • İleri Tekniklere Giriş ve Bilinçlenme: İleri hızlı okuma tekniklerine ve anlayarak okuma tekniklerine giriş yapılır. Bu aşamada kursumuza ait yazılımlarla pratikler yapılarak okuma becerileri geliştirilir.
 • Ustalık: Bir ömür boyu sürecek okuma ustalığına adım atılır. Usta okuyucu bir metni eline aldığında nasıl ve hangi teknikleri kullanarak okuyacağına karar verebilen kişidir.