fbpx
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Hızlı Okuma

Hızlı Okuma

Hızlı okuma kursu ile ilk günden okuma hızınız ve anlama oranınız artacak. Hızlı okuma bir beceri eğitimidir. Okuma-yazma bilen herkes hızlı okuyup daha iyi anlayabilir.

Öğrenciler, öğretmenler, kitap severler, okumak isteyipte okuma hızını yavaş olduğu kanısına varanlar, okuduğunu anlamayanlar, akademisyenler, iş adamları, memurlar, işçiler haydi okuma hızımızı ve anlama oranımızı arttıralım!

LGS, TYT-AYT, DGS, ALES, KPSS, YDS, YÖKDİL gibi sınavlara hazırlanan herkes bu eğitim ile daha hızlı ve doğru soru çözüp sınavlarda zaman yetiştirememe problemini çözecekler.

Ankara-Bilissel-Egitim-Kurs-Merkezi

Hızlı okuma kursları hakkında detaylı bilgi için ara!

İlkokullar İçin Akıcı Okuma ve Okuduğunu Anlama Kursu

İlkokulullar için Akıcı Okuma ve Okuduğunu Anlama Kursu

İlkokul 1, 2 , 3 ve 4. sınıf çocuklarda okuma problemi yaşayan ( Heceleme, harf atlama, yanlış okuma, akıcı okumama, yavaş okuma ve okuduğunu anlamayan öğrenciler bu eğitime katılmalıdır.) çocuklar için hızlı okuma eğitimi. Eğitime online ya da yüz yüze katılabilirsiniz. Hızlı okuma kursu toplam 32 ders birebir yapılır.

ilkokul hızlı okuma kursu fiyatı

İlkokul Hızlı Okuma Kursu Online & Yüz Yüze

İlkokul öğrencilerine yönelik bir eğitimdir. Çocuğun kursa başlaması için akranlarıyla aynı okuma düzeyine sahip olması gerekir. Amaç iyi bir okur yapa bilmektedir. Eğitim süresi 1 ay olup hafta 2 gün şeklindedir. İlkokul hızlı okuma kursu toplam 32 dersdir. Grup ya da birebir eğitimler şeklinde yapılmaktadır.

bilişsel akademi disleksi eğitimleri ankara

Disleksi, Dikakkat Dağınıklığı Yaşayanlar İçin Hızlı Okuma

Disletik ve dikkat dağınıklı olanlar için hazırlanan hızlı okuma kursumuz ile okuduğunuzu daha iyi anlayacak, daha uzun süre aklınızda tutacaksınız. Kişeye özel programlar hazırlanmaktadır. Okuma bozukluklarınız bu eğitimle giderilir. Odaklanmanız ve anlamanız artar. Disleksi ve dkkat dağınıklı olan herkes bu eğitime kayılabilir.

hızlı okuma kursları ankara

Ortaokullar İçin Hızlı Okuma Kursu

Ortaokullar için hızlı okuma kursu 1 ay sürer. Haftada 2 gün şeklinde toplam 32 ders yapılır. 1. hafta anlayarak okuma (Okuma hızı ve anlama oranında 2-3 kat artış), 2. hafta ileri okuma teknikleri, 3 hafta detaylı okuma (%100 anlama, ders çalışma ve öğrenme teknikleri),, 4. hafta hızlı okuma teknikleri ile yeni nesil paragraf sorularının çözümleri yapılır ve eğitim bitirilir.

liseler için hızlı okuma kursu fiyatları

Liselere Yönelik Hızlı Okuma Kursları

Liselere yönelik hızlı okuma eğitimi ile ilk günden başlayarak okuma hızınız ve anlama artar. öğrenciler en verimli ders çalışma yöntemlerini öğrenir. Dikat ve odaklanma artıığı gibi okumalara ayırdıkları sürede daha fazla okuma yaparlar. Yeni nesil paragraf sorularını hızlı okuma teknikleri ile daha kısa sürede daha doğru çözerek sınavlarda zaman kazanırlar.

sınav odaklı hızlı okuma kursu

Sınav Odaklı Hızlı Okuma Kursları

LGS, TYT-AYT, KPSS, ALES, DGS, YDS, YÖKDİL gibi sınavlara hazırlanan herkes hızlı okuma eğitimlerimize katılarak okuma hızlarını ve anlama oranlarını artırabilir. Öğrendikleri hızlı okuma teknikleri ile de sınavlarda uzun soruları daha kısa sürede daha iyi anlayarak souruları daha doğru çözecek ve sınavlarda zaman kazanacaklardır.

uzman eğitmenlerle online hızlı okuma

Online Hızlı Okuma Kursu

Online hızlı okuma kursumuz her yaşa ve her seviye göre olup canlı dersler şeklinde yapılmaktadır. Online hızlı okuma eğitimimize katılan herkese ücretsiz Bilişsel Hızlı Okuma Programı ve Bilişsel Hızlı Okuma kiatabı ücretsiz verilmekte olup derslerimizde öğretmenlerimiz bu materyaller üzerinde eğitimlerini canlı ders olarak vermektedir. Sizde hızlı ve anlayarak okumak istiyorsanız eğitimlerimize katılın.

Ankara-Bilissel-Egitim-Kurs-Merkezi

Yetişkinlere Hızlı Okuma Kursu

Kitap okumayı seven ve kendini geliştirmek isteyen yetişkinlere yönelik hızlı okuma kursumuzla ouma ve anlama oranlarınız 2-3 kat artacak. Kitap okumaya ayırdığınız zamanda daha fazla okuyup kitap okumanın yazılanları hızlı anlamanın keyfini çıkaraksınız. İş hayatınızdaki okumalarıda daha hızlı ve kkeyifli yapacaksınız. Yetişkinlere yönelik hızlı okuma kursları online ve yüz yüze eğitimlerdir.

en iyi hızlı okuma kursu ankara

Hızlı Okuma Eğitici Eğitimleri

Hızlı okuma eğitici eğitimleri 2. aşamada verilmektedir. 1. aşadan kişi hızlı okuma eğitimini tamamlar. 2. aşamada kişi hızlı okuma eğitimini verebilmesi için gerekli becerilerle donatılır. Hızlı okuma eğitici eğitimlerimize katılanlar MEB onaylı hızlı okuma sertifikası ya da e-Devlet sisteminde görülen üniversite onaylı hızlı okuma sertifikası almaya hak kazanır. Sizleride hızlı okuma eğitmeni olmaya bekliyoruz.

Anlayarak Hızlı Okuma Kursu Ön Kayıt Formu

Hızlı Okuma

Hazırsanız hızlı okumaya başlayalım. Anlama oranınız arttığını kendiniz görün. Bilişsel Akademi hızlı okuma kursları ile sizleri iyi bir okur yapmak istiyoruz.İyi bir okur okuma amacına göre okuma hızını ve anlama oranını ayarlayan kişidir. Sizde iyi bir okur olmak istiyorsanız 6 hafta, 3 hafta, 2 hafta ya da 5 gün süren  eğitimlerimizden birine katılın. İlk günden hızlı okuyup anlama oranınız artacak! Nasıl mı? Hızlı okuma eğitimlerine başlamadan önce tüm kursiyerlerin okuma hızları ve anlama oranları tespit edilir. Ders sonunda tekrar yapılacak olan okuma hızı ve anlama oranı ölçüm testi ile okuma hızınızın ve anlama oranınızın ilk günden arttığını kendiniz göreceksiniz.

Hızlı okuma teknikleri eğitimimiz ile ilk günden anlama oranınız ve okuma hızınız artacak!

İyi  Bir Okur Olmak-Abartılı Okuma Hızlarından Uzak Durun!

Hızlı okuma kurslarımızdaki amacımızı sizlerle paylaşmıştık. Hızlı okuma eğitimi ile sizleri iyi bir okur yapmak istiyoruz. İyi bir okur bir metni nasıl okuyacağına karar veren okuyucudur. Televizyonlarda, internette çok fazla hızlı okuma kursu reklamı görmektesiniz. Maalesef bir çoğu sadece okuma hızıyla ilgilenmekte ve okuma hızlarını abartmaktadır. Her metni aynı hızda okuma şansınız yok;  öğrenme amacıyla yaptığınız bir okuma ile gazete, dergi okumanız çok farklıdır. Düşünün bir roman okuyorsunuz ve romandaki anlatım, kahramanlar ya da olay sizi çok etkiliyor. Böyle bir eseri çok hızlı okumak yanlış olmaz mı. Müzik dinlemeyi sever misiniz? En sevdiğiniz albümü elinize alın ve o albümünden en sevdiğiniz parçayı seçin. Hızlı dinleyin! Kötü bir tecrübe olacağından hem fikiriz sanırım.

MEB Onaylı Hızlı Okuma Kursu İle Sınavlarda Zaman Kazanın!

Bilişsel Akademi MEB onaylı  hızlı okuma kurslarında dediğimiz gibi bir metni nasıl okumanız gerektiği öğretilir. Hızlı okuma kitabımızda yemek tarifine kadar her türlü metin yer almaktadır. Kursiyerlerimiz kursumuz süresince her türlü metni okur, metinler üzerinde hem okuma hızları hem de anlama oranları ölçülür. LGS, YKS (TYT-AYT), DGS, ALES, KPSS’ e girecek tüm öğrenciler MEB onaylıanlayarak hızlı okuma kursumuza katılabilir. Sınavlarda uzun paragraf sorularını daha kısa sürede çözecek, okuma ve anlamaları arttığı için zamanı verimli kullanacaklardır. Sınav grupları için hızlı okuma kursları sınav teknikleri eğitimi dediğimiz bir bölümle tamamlanır. Optik form doldurmaya kadar her şey sınavlardan önce tekrar uygulanır. ALES tarzı paragraf soruları ve çözümleri ile kursumuz tamamlanır.

Hızlı okuma kurslarımızı tamamlayan katılımcılara MEB onaylı sertifika verilecektir.

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Kursu

Anlayarak hızlı okuma teknikleri kursumuza okuma-yazma bilen herkes katılabilir. Tavsiyemiz, zorunlu olmadıkça ilköğretim 4. sınıftan küçük öğrencilerin katılmaması. Bu yaşlardaki çocukların kelime hazinelerinin az olması, ileri okuma tekniklerinde zorlanmaları, en önemlisi de çocukların oyun yaşlarında olmaları anne babaların bir kurstan bir kursa sürüklemeleri bu eğitimleri olumsuz etkilemektedir. Çocukların bu eğitime katılmaları için okuma, yazma ve ifade becerileri tam gelişmeli. Okuma güçlüğü ya da disletik öğrencilerde bu eğitim daha küçük yaşlarda birebir verilebilir. Başarılı olacağını da tecrübelerimize dayanarak gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Kurumumuzda disleksi, okuma güçlüğü eğitimlerinde psikologlarımız danışmanlık yapmaktadır.

İlkokullar için hızlı okuma eğitim içeriklerimiz alanlarında uzman ve deneyimli sınıf öğretmenleri ve yıllarca hızlı okuma eğitimi veren Türk dili edebiyatı öğretmeni Taner Aktaş tarafından oluşturulmuştur. İlkokul 1 ve 2. sınıflar için hızlı okuma eğitimlerimizde hızlı okuma eğitimlerine ek olarak sesli ve akıcı okuma çalışmaları yer alır. Bu çalışmalara geçilmeden önce yazmada eksiklikleri olan çocuklarımızın yazma becerileri de ilerletilir. İlköğretim 3 ve 4. sınıflarda da akıcı ve etkili okuma, okuduğunu anlama, dinleme vb. etkinlikler ilkokullar için hızlı okuma kurslarında verilir.

Anne-babalar sadece bilgisayardan yapılan hızlı okuma egzersizleri çocukların gelişiminde tek başına yeterli değildir. Çok basit bir örnek verecek olursak sayfa çevirmek bile zaman almaktadır. Bilgisayar çalışmaları göz kaslarını geliştirme, gözün görme alanını genişletme ve net görmede oldukça etkilidir. Çocuklar, hızlı okuma kursumuzda farklı metinler üzerinde metinleri nasıl okuması gerektiğini ve ne kadar anlamaları gerektiğini  farklı metinler üzerinde uygulama yaparak öğrenecekler. İlkokullar için hızlı okuma kursumuzda her eğitim sonunda neler yapıldığı, verilen beceriler ve evde yapılması gereken çalışmalar hızlı okuma öğretmenlerimiz tarafından sizlere anlatılır. 

Bilişsel Akademi’ de hızlı okuma eğitimlere giren herkesin pedagojik formasyonu vardır. 

HEM OKUMA HEM DE ANLAMA HIZINIZ ARTSIN ! SINAVLARDA ZAMAN ÖNEMLİ

LKS, YKS ( TYT-AYT ), KPSS, DGS, ALES, YDS’ ye hazırlanan öğrencilere yönelik etkili hızlı okuma yanında öğrendiklerini sınavlarda uygulamaları için sınav teknikleri eğitimi vermekteyiz. Hızlı okuma kurslarımızın 4 gününden itibaren yeni nesil paragraf soru çözümlerine geçilmektedir. Öğrencilerin seviyelerine göre önce çıkmış sorular üzerinde çalışmalar yapılır. Yeni nesil paragraf soru çözümlerinde hızlı okuma teknikleri bir soruyu 1 dakika içerisinde birkaç kez okumaya yarar. Yeni nesil paragraf soru çözümlerinde sınavda çıkacak tüm soru türlerinde hangi soruyu nasıl okuyacak çeldiriciye yakalanmadan soruyu hızlı ve doğru çözmesi için örnek sorular çözülür, çocuklara çözdürülür. Kurum öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu paragraf soruları ile de eğitime devam edilir. Böylece öğrenci paragraftan gelecek her soru tarzında soru çözmüş olur. Sorularda kazanılan deneyim sınav teknikleri ile tüm  sınava yayılarak sınavlarda süre problemi çözülmüş olur. 

Anlayarak Hızlı Okuma Kursları Aşamaları

Anlayarak hızlı okuma teknikleri kursu için doğru adrestesiniz. İlk günden hem okuma hızınız hem de anlama oranınız artacak.

Eğitimlerimiz dört aşamadan oluşmaktadır:

1.Bilinçsizlik (İlk Gün):

Eski okuma alışkanlıklarımızı bırakarak blok okuma yani hızlı okumayı kavrayacağız. Eğitmenlerimiz derse başlamadan okuma hızınızı ve anlama oranınızı ölçecek. 3 saatlik  dersin sonunda hem okuma hızınızdaki artışı hem de anlama oranınızdaki artışı göreceksiniz.

2. Çıraklık (İkinci ve Üçüncü Gün):

Blok okumayı kavrayacaksınız. Metinleri nasıl blok okuyacağınıza karar verebilecek ve farklı metinlerde uygulamalar yapacaksınız. Metinlerdeki kavrama noktalarını öğreneceksiniz. Daha sonra metinleri fotografik okumaya çalışacağız.

3. Bilinçlenme ve İleri Tekniklere Giriş

3 gün boyunca edinilen bilinçlenme aşamalarından sonra ileri hızlı okuma teknikleri ve anlayarak okuma tekniklerine giriş yapıp, sonraki derslerde de bu yöntemlere özel, kendimize ait hızlı okuma yazılımlarımız sayesinde pratik yaparak okuma becerilerinizi geliştireceksiniz.

4. Ustalık

Hızlı okuma kursumuzun son gününde usta bir okuyucu olmak için adım atacaksınız. Ustalık bir ömür boyu sürecek. Her okuduğunuz kitap, öğrendiğiniz bilgiler, kelimeler, tanıdığınız yazarlar ustalığınızı arttıracak. Usta bir okuyucu bir metni eline aldığında nasıl okuyacağına karar verebilen kişidir. Kursumuz boyunca zikredeceğimiz ”Her metni aynı hızda okuyamazsınız!” lafını sürekli hatırlayacaksınız.

Eğitimleri eksiksiz tamamlayıp, kendi çalışma azminize bağlı olarak da, eski halinize kıyasla okumaya dair bütün oranlarınız değişmiş olacak.

Kurumumuza gelip, kahvenizi içerken istediğiniz soruları sorup, öğretmenlerimiz tarafından bilgi alabilirsiniz.

Online Hızlı Okuma Kursu

Online hızlı okuma kursu yüz yüze eğitimlerimizle aynı içeriğe sahiptir. Hızlı okuma eğitimi online canlı ders şeklindedir. Sadece online hızlı okuma programı üzerinden yapılmaz. Hızlı okuma programı göz kaslarını geliştirmek, gözün sayfa üzerinde hızlı hareket etmesini sağlamak, gözün görme acısını genişletmek ve net görmeyi sağlamak için kullanılır. Hızlı okuma eğitimlerimize katılan herkese 300 ile 700₺ arasında satılan hızlı okuma programını biz ücretsiz veriyoruz. Online hızlı okuma teknikleri kursunda anlama kısmı için her öğrencimize kursumuza ait olan ve sadece kurum öğrencilerimizin kullandığı hızlı okuma kitabımızı da ücretsiz veriyor ve anlama çalışmalarını kitabımızdan yapıyoruz. Bilişsel hızlı okuma kitabımızdan yapacağımız anlama çalışmalarında çok farklı metinler okuyarak okuma ve anlama becerileriniz hızla gelişecek. Hızlı okuma kitabından yapacağınız çalışmalarla hızlı ve anlayarak okuma alışkanlığı kazanmış olacaksınız. Ayrıca kitabımızda yeni nesil paragraf sorularını birlikte çözerek öğrendiğiniz hızlı okuma teknikleri sayesinde sınavlarda zaman problemi yaşamayacaksınız. 

Hızlı Okuma Konusunda Gerçekler

Gelişen çağımızda bilgi bir güç haline geldi. Bilgisi yüksek olanlar süper bir güce sahiptir. Bilgi, okunarak elde edilir. Bilgiyi edinmenin farklı yöntemleri olsa da okumanın yanında diğer bütün yöntemler zayıf kalmaktadır. Daha fazla okuyan daha fazla bilgiye sahip olur. Daha fazla bilgisi olan daha fazla güce sahiptir. Bilginin güç olması günümüzde hızlı okuma etkinliklerinin artmasına neden oldu. Eskiden dakikada 200 kelime okuyan birinin hızlı okuma etkinlikleri ve eğitimleri sayesinde 800 hatta 1000 kelimeye yükselmesi büyük bir başarıdır.

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz okuma etkinlikleri gerçekten başarılı sonuçlar veriyor m? Bu konuda şüphesi olanlar olabilir. Şüphe duyanlar, hızlı okuma tekniklerini kullanarak hikaye kitaplarından bilimsel makale okumalarına geçen kişilerle görüşebilir. Akademik makaleleri bile anlayarak hızlı okuma becerisini kazanmak hızlı okuma teknikleri ile mümkün olmaktadır. Hızlı okuma konusundaki gerçekleri, önceden yavaş okuyan fakat şimdilerde hızlı okuma eğitimleri verecek seviyeye gelen kişilerden alınan bilgiler ışığında açıklayalım.

Her kitap, okuyucusuna yeni bir dünyanın kapısını açmaktadır. O kapıdan içeri girip yenidünyalarla tanışmak kişilerin okuma yetisine kalmıştır. Hızlı okuyan ve elindeki kitabı kısa sürede bitirenler, uzun sürede bitirenlere oranlar daha fazla keyif almaktadır. Bunun sebebi kopukluk olmadan kitabın bitirilmesidir. Okuma kursu olarak bizlerin amacı, sizleri daha iyi okuyucu yapmaktır. Daha hızlı okumanızı sağlayarak, okuduğunuz her metinden, kitaptan keyif almanızı sağlamaktır. Hızlı okuma eğitimlerimizi alan iyi okuyucular, bir metni nasıl okuyacağına kendi karar verir. Hangi tekniği ve nasıl kullanacağına dair aldığı eğitimler kişileri iyi bir okuyucu olmasını sağlamaktadır. Bazı kurslar, metin ayırt etmeksizin her metni aynı hızda okutabileceklerini iddia etmektedir. Oysaki bu doğru değildir. Akademik bir metin ile internetteki bir haberin okuma hızı asla aynı olamaz. Kursumuz her metni kendi alanında en hızlı okumayı geliştirir.

Anlayarak hızlı okuma, uzman eğitimcilerimizin bilgileri çerçevesinde verdikleri eğitimler ve kişinin egzersizleri ile geliştirilmektedir. İlk aşamada bir kursta aranması gereken en önemli özellik, eğitim kadrosunun tecrübeli ve alanında uzun yıllar deneyim sahibi olmalarıdır. Eğitimciler, bir metni nasıl okunması gerektiğini öğretirler. Bu öğretim sırasında her türlü alana hitap eden metinler kullanmaktadırlar. Hızlı okuma kursu kadromuz, eğitimlerini verirken egzersizler yaptırmaktadır. Uzun yılların tecrübesini taşıyan eğitimcilerimiz egzersizlerin püf noktalarını da ayrıca vermektedir. Bireylerden bu egzersizleri tekrar etmeleri istenir. Kursun faydasını en yüksek seviyede görmek için egzersizlere ve eğitimlerimizin vurguladığı hususlara dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken hususlara özen gösterildiği müddetçe kursumuz her zaman en üst seviyede başarıyı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Hızlı okuma, insanın anatomik ve nörolojik sistemi sınırlarında yapılmalıdır. Anatomik ve nörolojik olan imkansız olan sayfaları çevirerek hızlı okuma iddialarını bir kenara bırakmak gerekir. Böyle bir hızlı okuma mümkün değildir çünkü;
1. Gözlerimiz durduğunda okumaktadır. Gözlerimizi metnin bir yerinde durdurarak yani sabitleme yarak okumaktayız. Sabitlendiği yerden bir sonraki sabitleme noktasına kadar göz hızlı bir şekilde hareket eder. Buna sekme denir. Göz gördüklerini toplar ve beyin bunları anlamlandırır. Gözün mekanik yapısı dakikada en fazla 1000 kelimeyi görebilir. Daha fazlasını göremez. Bazı hızlı okuma uzmanları her sekmede göz, daha fazla görsel bilgi alarak dakikada 1000 kelimeden biraz daha fazla okumanın mümkün olabileceğini ifade etmektedir.
2. Beyin bir defada 3 ila 5 bilgi yığınını anlamlandırabilir. Aynı anda birden fazla satırın taranması, her bilgi parçasının diğeri okununcaya kadar açıktan kalması anlamına gelir. Bu durum insanoğlunun kısıtlı mental RAM’ına uygun değildir.

Özetlersek okuma hızı; kişiye göre değişir. Okuma hızı için dakikada 10000′ ler bahsetmek mümkün değildir. Kurslarımızda anlayarak okuma hızı ortalama 400 – 800 kelime arasında değişir. Okuma hızı ve anlama oranı metinlere göre de farklılık gösterir. Bu sayı 300-1200 arasında da olabilir.
Çok hızlı okuma sayıları tam bir okuma değildir. Metnin her yeri okunmaz. İleri okuma teknikleri ile göz gezdirerek bir metnin okunması sizi aldatmasın.

Hızlı okumanın gerçekleşebilmesi için eğitim ve egzersiz şarttır. Üniversite mezunu bir kişi ortalama dakikada 200 ila 400 kelime arasında okuyabilmektedir. Hızlı okuma kurslarından sonra dakikada 700, 800, 900 veya 1000 kelime okuyan kişiler vardır. Veriler, hızlı okuma kursları sayesinde kişilerin okuma hızları iki, üç veya 4 katına çıkarılabildiğini göstermektedir. Normal bir okuyucunun çalışmalar neticesinde dakikada 600 kelimenin üzerine çıktığı da gözlemlenmiştir. Ancak dakikada 800 kelimenin üzerine çıkmak anlamadan bir miktar feragat etmekle mümkün olmaktadır. Eğitimler sayesinde bu feragat en aza indirgenir.

  1. Hayır, kursa gitmeden de öğrenebilirsiniz. Hızlı okuma kitapları, internet üzerinden videolar. Hızlı okumak için eğitimleri öğrenmeniz gerekiyor. Bunu kendiniz yapabildiğiniz sürece kursa gitmenize gerek yok.

Tecrübeler ve kanıtlar, tekniklerle hızlı okumanın mümkün olduğunu göstermektedir. Hızlı okumak için dikkat edilmesi gereken en önemli teknik, iç sesten kaçınmadır. İç sesle, okunulan kelimeler seslendirilir. Aslında insan söylemden daha hızlı algılayabilir. Bundan dolayı iç sesi tamamen ortadan kaldırmak değil hızlandırmak gerekir. Çalışmalar yapılarak iç ses hızlandırılmalıdır.
Hızlı okuma tekniklerinden biri de işaretleyici aracın kullanılmasıdır. Kalem veya parmak kullanıldığında göz o yere sabitlenir. İşaretleyici aracıyla gözün sabitlenmesi gereksiz sekmelerin önüne geçilir. Bu durum ise daha hızlı okumaya yardımcı olur.

Ankara Hızlı Okuma Kursları

Uzun yıllardır Ankara Kızılay’da hızlı okuma teknikleri eğitimi vermekteyiz. Ankara’ da hızlı okuma kursu denilince ilk akla gelen kurumlardan biridir. Hızlı okuma kursu Ankara’ da yüz yüze eğitimler şeklinde verilmekte olup eğitim seviyelerine ve yaşlara göre öğrenciler farklı gruplarda eğitimlere alınır. Sınavlarda zaman yetiştiremeyen bir çok öğrenci Taner Hocamızı tanır. Taner Aktaş koordinatörlüğünde verilen hızlı okuma kurslarımızda kendi kitabımızı ve online hızlı okuma programımızı kullanmaktayız. Bu günlerde Ankara‘ da çok fazla hızlı okuma kursu var. Kurumuz MEB bağlı resmi bir kurumdur. Anlara’ nın en iyi hızlı okuma öğretmeni ve en iyi hızlı okuma kursu arayışınıza bizimle konuşmadan karar vermeyin.

İstanbul Hızlı Okuma Kursu

Bilişsel Akademi Ankara kökenli bir hızlı okuma kursudur. Kurumuz İstanbul‘ da çeşitli okullarda ve kurslarda hızlı okuma eğitimleri vermektedir. İstanbul hızlı okuma eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. İstanbul’ da yapılacak en yakın hızlı okuma kursu tarihi için bizleri arayın. 

İzmir Hızlı Okuma Kursu

Bilişsel Akademi İzmir hızlı okuma kursu farklı dönemlerde yapılmaktadır. İzmirliler dilerlerse kendi gruplarını kurarak online hızlı okuma kurslarımıza da katılabilir. Anlayarak hızlı okuma kursu İzmir eğitimlerimiz için en yeniler sayfamızı takip edebilir ya da kurumuzu direkt arayabilirsiniz.  

Hızlı Okuma Kursu Fiyatları

En İyi Hızlı Okuma Öğretmenleri Bilişsel Akademi' de

En iyi hızlı okuma öğretmenlerini Bilişsel Akademi’ de buluşturuyoruz. Taner Aktaş koordinatörlğünde yeteiştirilen hızlı okuma öğretmenlerimiz lisans mezunu olup Türkçe, Türk dili ve edebiyatı ya da sınıf öğretmenliği alanlarından mezun kişilerdir. ğretmen kökenli olamayan biri eğitimlerimize giremez. Hızlı okuma eğitmeni olan kişilerin mutlaka lisans diplomalarına bakınız. Öğretmenlik bir uzmanlık alanıdır. Hızlı okuma öğretmenleri hızlı okuma eğitimleri ardından hızlı okuma eğitmenliği eğitimlerine katılır. Hızlı okuma eğitmenliği eğitiminden sonra uzman hızlı okuma öğretmenleri ile hızlı okuma derslerine girerler. Kendi sunumlarından sonra öğretmenlik tecrübeleri ile Bilişsel hızlı okuma eğitmen eğitimlerinde aldıkları kazanımları öğrencilerimizle paylaşmaya başlarlar.

En İyi Online Hızlı Okuma Kursu

En iyi online hızlı okuma kursu Bilişsel Akademi’ de eğitimler canlı ders şeklinde yapılır. Eğitimlerimiz hafta 2 gün 1 ay şeklinde sürer. Toplamda 32 ders şeklinde yapılır. Online hızlı okuma kursu adında bizim öğrencilerimize ücretsiz verdiğimiz online hızlı okuma yazılımlarını karıştırmayınız. Online hızlı okuma eğitimlerine katılan öğrencilerimiz hızlı okuma kitabımız ve online hızlı okuma yazılımız ücretsiz verilir.Dersler bu materyaller ve serbest okuma metinleri üzerinde yapılır.

Hızlı Okuma Kursu Tavsiye

En iyi hızlı okuma kursuna gidip en iyi hızlı okuma öğretmenlerinden ders alıp  zamanınızı ve paranızı boşa harçamak istemiyorsunuz. Hızlı okuma kursu tavsiyesine ihtiyacınız var. En azından giden biri sizi en iyi hızlı okuma kursuna yönlendirsin. Hızlı okuma yorumları da sizin için önemli. İnternette hızlı okuma için yapılan yorumları okuyorsunuz. Peki, bunlar ne kadar doğru? Hızlı okuma reklamlarına bizde bakıyoruz. Öğretmen olmayan hızlı okuma tüccarları her kitabı aynı hızda okuyabilecekmişsiniz gibi kitap sayıları ve abartılı hızlı okuma ve anlama oranları veriyor. Bu kurumlarda uzaklaşın, hızlı okuma kursu tavsiyemizde buna dikkat edin. Gittiğiniz kurum ya da kişiye öğretmenlik mezunu olup olmadığını dair mutlaka diplomasını sorun. Hızlı okuma kursu adı atında merdiven altı yerlerden uzak durun. Kurum MEB bağlı mı? sorgulayın. Hızlı okuma eğitmenleri ile yüz yüze görüşün. Son olarak hızlı okuma kursları ile ilgili tavsiyemiz herkese bir bilgisayarın düşmediği yerlerden mutlaka uzak durun. Anlayarak hızlı okuma kursunu sadece online hızlı okuma programı üzerinde yapıyorsa hiç yanaşmayın. Eğitimde kullanacakları hızlı okuma kitabını mutlaka inceleyin. Hızlı okuma kitabı içerisinde farklı türde metinler var mı, anlama ölçüyor mu? 

Hızlı okuma ile ilgili tavsiyeler almak için bizi arayabilirsiniz?

MEB Onaylı Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı

MEB onaylı hızlı okuma eğitmenliği sertifika programıza katılıp sizlerde online ya da yüz yüze hızlı okuma dersleri verebilirsiniz. Şirket politikası olarak hızlı okuma eğitmenliği kurslarımıza öğretmenler dışında farklı meslek gruplarını almıyoruz. Farklı meslek grupları hızlı okuma kurslarımıza katılıp en iyi şekilde hızlı okuma öğrenebilir, öğrendiklerinide okudukları metinlerde uygular. Hızlı okuma eğitmenlik kursu online ve yüz yüze yapılmakta olup kurs sonunda MEB onaylı hızlı okuma sertifikası almaya hak kazanacaksınız. Ankara hızlı okuma eğitmenliği kursumuz yüz yüze yapılmaktadır. Ankara dışından katılacak arkadaşlar online hızlı okuma kursu eğitmenliği MEB onaylı sertifika programımıza katılabilir. Hızlı okuma eğitmenliği eğitim detayları için bizi arayın.