LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN İNGİLİZCE

Ülkemizde İngilizce eğitimi çocukluktan itibaren verilmeye başlanmıştır. Ancak görüyoruz ki, İngilizce eğitimindeki eksikliklerden dolayı yıllarca süren eğitime rağmen kendini ifade edebilen bireyler yetiştiremiyoruz. Lise döneminde artık daha da bilinçli şekilde hareket etmeye başlayan genç bireyler, İngilizce eğitiminin yetersizliğinin farkına varmaya başlıyor ve İngilizce öğrenmek adına ekstra çaba sarf etmek durumunda kalıyor. Bu bağlamda lise İngilizce kursu pek çok gencin ilk tercihlerinden biri oluyor. Kurumumuz İngilizce eğitimini profesyonel şekilde sizlere sunarak temelden başladığı sistematik bir eğitim ile gençlerimizin dil becerilerini en iyi şekilde geliştirmeyi hedeflemektedir.

EN DOĞRU ŞEKİLDE DİL ÖĞRENME

Yetişkinliğe adım atmaya hazırlanan genç bireylerimiz için İngilizce bilmek, günümüz şartlarında onları bir adım öne çıkaran önemli bir ayrıntıdır. Dünyanın önde gelen dillerinden biri olması nedeniyle İngilizce artık hepimiz için bir gereklilik haline gelmiştir. Bu yüzden İngilizceyi en doğru şekilde öğrenmemiz gerekmektedir. Lise dönemi kişinin bilinçli olarak öğrenmeye, yeni şeyler keşfetmeye en açık olduğu dönemdir. Bu yüzden doğru dil becerilerini kazanmak için gençlerimiz profesyonel desteğe ihtiyaç duymaktadır. Lise İngilizce kursu konusunda kurumumuz gençlerimize dil kazanımlarını doğru şekilde vererek onların dil konusunda bir adım daha öne çıkmalarını sağlayacak düzeyde eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

OKUL DERSLERİNİZE YARDIMCI OLAN BİR EĞİTİM

İngilizce speaking kursu

Okuldaki derslerin başarısı gençlerimiz için çok önemlidir. Bu yüzden okul müfredatına uygun olarak hazırlanan liseliler için İngilizce kursu gençlerimizin okuldaki başarısını artırırken dil becerilerini de en iyi şekilde geliştirmelerini hedefliyor. Okul müfredatından farklı olarak kursumuz dört temel dil becerisini de en iyi şekilde öğrencilerine sunmak için pek çok destek sağlıyor. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin tamamına hakim olan kursiyerlerimiz dil konusunda kendine güvenen, güçlü bireyler haline gelmiş bulunuyor.

Lise İngilizce öğreniminde temel nitelikler;

  • Bilinçli öğrenme ve algılama başladığından, İngilizce bilme ihtiyacının farkına vardırır.
  • Müfredata uygun ilerleyen programlar ile okul başarısına katkı sağlar.
  • Doğru dil becerileri edinmiş genç bireylerin yüksek özgüven ile kendilerini ifade edebilmelerine destek olur.

Liseliler İçin İngilizce Kursu

Bilişsel Akademi olarak; üniversite veya iş hayatında yüksek kariyer hedefi olan lise öğrencilerinin, gelecekte rahat etmeleri için, yoğun ders temposu içerisinde İngilizce öğrenme sürecinin devamlılığı sağlamak amacıyla, öğrencilerin en çok zorlandığı derslerden biri olan İngilizce kursları vermekteyiz. Lise öğrencileri için İngilizce kursu programımız ile 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri, İngilizce seviyelerine göre yerleştiği bu programda, İngilizce okul dersleri ve sınavlarına yönelik de eğitim alırlar.

Günümüzde, İngilizce bilmenin hem iş hayatında hem sosyal çevrede ve pek çok konuda ne denli önemli olduğunun farkındayız. Fakat, Anadolu liselerinde dahi daha önceden yapılandırılan, İngilizce hazırlık sınıfları kaldırıldı. Sonuç olarak lise öğrencilerinin hazırlık sınıfları ile İngilizce öğrenme ayrıcalığı da kalkmış oldu.Daha iyi bir İngilizce eğitimi yolu ise artık iyi bir kurs sisteminden geçiyor. Lise İngilizce kursu ile öğrencilerin okuldaki derslerine de yardımcı olmak,müfredata bağlı programlarımız sayesinde öğrencilerin hem okuldaki derslerinde başarılı olmasını sağlamak hem de özgüveni yüksek ve İngilizceyi severek öğrenmek isteyen öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Seviye Belirlemek

Öğrencilerin seviye tespit sınavı ile İngilizceyi ne denli biliyor olduklarını bilgi ve beceri düzeylerini belirlemekteyiz.Bu sınav sonrasında öğrencilerin İngilizce seviyelerine göre oluşturulan sınıflara yerleştirmekteyiz. Öğrenci arzusuna göre ister en başından eğitim alabilir, isterse de kendi seviyesine göre eğitim alabilir. Böylece öğrenciyi sıkmadan, bunaltmadan kısa süreli tekrarlar yaptırarak İngilizceyi sevdirmeyi hedeflemekteyiz.

İngilizce Öğrenmek

İngilizce öğrenmek oldukça kolaydır. Özellikle küçük yaşlarda dil öğrenmek, akıl henüz taze olduğu için daha da kolaylaşır. Lisede çağlarında ise henüz geç kalınmış sayılmaz. Fakat eksik eğitimden ötürü öğrenci İngilizceyi sevmez. Bu yüzden de ileride öğrenme girişimi de düşer. Bunu ortadan kaldırmak, öğrenciye sevebileceği, başarabildiğini göreceği iyi bir eğitim vermek oldukça önemlidir. Farklı seviyelerde öğrencilere, hazırlamış olduğumuz programlar sayesinde, Bilişsel Akademi olarak; lise İngilizce kursu ile öğrencilere en başta bu dili sevdirmeyi, en verimli şekilde öğretmeyi hedeflemekteyiz. Çocuklarınızın gerçekten İngilizce öğrenmesini, ileride iş hayatında bu ayrıcalıkla daha iyi bir yer edinmesini bizde sizler kadar çok önemsemekte ve istemekteyiz.