PAE NEDİR?

PAE (Proficiency in Academic English Exam), Bilkent Üniversitesi hazırlık atlama sınavıdır. Bu sınav, İngilizce Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavı, iki aşamadan oluşur. 

1. Aşama Sınavı, çoktan seçmeli 200 sorudan oluşur; dilbilgisi ve kelime bilgisini ölçer.

2. Aşama Sınavı ise 2 bölümdür:

Bölüm A

  • Okuma: Çoktan seçmeli 35 soru
  • Dinleme: Çoktan seçmeli 30 soru
  • Dilbilgisi: Çoktan seçmeli 15 soru ve
  • Kelime: Çoktan seçmeli 20 soru’dan oluşmaktadır.

Bölüm B

  • Yazma: 1 paragraf ve 1 kompozisyon yazmayı gerektiren iki içerik
  • Konuşma: Yaklaşık 6 dakikalık soru-cevap içeriği olan iki kısımdan oluşmaktadır.

İngilizce Yeterlik ve Seviye Tespit II. Aşama PAE (Proficiency in Academic English) Sınavı

PAE (Proficiency in Academic English), Bilkent Üniversitesi lisans programlarına giren öğrencilerin İngilizce düzeylerini ölçen bir sınavdır.

İngilizce Hazırlık Programı tarafından hazırlanan PAE 2. Aşama sınavı iki bölümden oluşmaktadır. PAE 2. Aşama Bölüm A’da başarılı olan öğrenciler, PAE 2. Aşama Bölüm B’ye girmeye hak kazanırlar.

PAE sınavları için telafi sınavı düzenlenmez. Sağlık raporları PAE sınavı için mazeret oluşturmaz.

PAE KURSU

PAE kursu için İngilizce seviyeniz çok önemlidir. Bilkent Üniversitesi öğrencileri için özel  hazırladığımız eğitim programımız öğrencilerin seviyelerine göre düzenlenmektedir. Bilkent Üniversitesi hazırlık atlama sınıfında ya da İngilizce seviyenize güveniyor ve hazırlık okumak istemiyorsanız bu eğitime katılabilirsiniz.

İngilizce seviyeniz C1 düzeyinde ise 60 saatlik bir eğitim ile sınavdan geçebilirsiniz. İngilizce seviyeniz C1 değilse seviyenize uygun ön hazırlık programı düzenlenir.

Eğitimlerimize tamamen anadili İngilizce olan öğretmenler girer. Öğretmenlerimiz akademik düzeyde eğitimler vermektedir.

PAE KURS SAATLERİ

PAE kursumuz toplam 80 saattir.

PAE özel ders 30 saattir.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Bilişsel Akademi olarak PAE eğitimlerinde amacımız, uluslararası profile sahip öğrencilerin yurdumuzda devam etmek istedikleri akademik eğitimleri için rehberliğimiz ve eğitimlerimiz doğrultusunda hedeflerine ulaşmalarını sağlamak, sosyal, kültürel ve diğer alanlarda dahil olmak üzere geleceklerini belirleyen bu maratonda onlara en iyi şekilde yardımcı olmaktır.

Farklı ülkelerden gelmeleri dolayısıyla değişik eğitim müfredatında eğitim görmüş oldukları için PAE eğitimi alan öğrencilerin farklı metot ve tekniklerle öğrendiklerini ve başarıya ulaşabileceklerini biliyoruz. Öğrenciler için uygun öğretim yollarını gerek farklı dillerde gerek birebir eğitimde uygulayarak sınavda 100% başarıyı hedefliyoruz.
Bilişsel Akademi olarak eğitim kalitesinin uygun fiziksel ve sosyal ortamların sağlanmasına bağlı olduğunu biliyoruz. Bu anlamda öğrencilere 10-12 kişilik geniş ve ferah sınıflarda çalışma imkânı sunuyoruz.
Başarımızı daha da pekiştirmek için sene içi çalışmalarımızı her yıl eğitim dönemi öncesinde yenilikleri takip ederek planlı bir şekilde oluşturuyor, üniversitelerin ilgili duyuru ve ilanlarını takip ediyor, eğitim ve rehberliğimizi siz öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

PAE KURSU KADROMUZ

Bilişsel Akademi bünyesinde PAE, TOEFL IBT, IELTS ve benzeri eğitimlerde deneyimli, eğitim kitapları yazmış alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenlerimizle, üniversitelerin öğrenci kabul ve yerleştirme mevzuatlarına hâkim, rehberlik servisimizden oluşmaktadır.