Çocuk İngilizce Eğitimi

Hamile iken anne karnındaki bebeğine İngilizce şarkılar dinleten, onunla İngilizce konuşan anneler duymuşuzdur. Annenin yaptığı bize biraz ütopik gelse de aslında çocuk İngilizce yatkınlığı açısında oldukça önemli bir aktivitedir. İşitme duyusu geliştikten sonra dil eğitimine başlanabilir. Dil eğitimine açık olan çocuklar ilk karşılaştıkları dili yani ana dillerini öğrenerek kapasitelerini göstermektedir. Şayet yetişkinler olarak bizler sadece ana dillerini değil de diğer dillerin eğitimini versek çocuklarımız onları da rahatlıkla öğrenecektir. İlkokul İngilizce eğitimi daha küçük yaşlarda verilene göre biraz geç kalmış sayılır. Fakat ilerlemiş yaşında İngilizce öğrenmeye çalışanlara göre erken sayılabilir. Ülkemizde ilkokuldan itibaren mecburi eğitimde İngilizce eğitimi verilir. İlkokul İngilizce kursu, okul derslerini takviye amaçlı olabileceği gibi tamamen pratiğe yönelik de olabilir.

ÇOCUKLAR İÇİN İNGİLİZCE

İlkokul İngilizce Kursu Önemi

Çocukların küçük yaşlarda yabancı bir dille tanıştırılması, kelimelerle, şarkılarla bebeğin yabancı bir dile maruz bırakılması dil eğitimi için oldukça önemlidir. Çok küçük yaşlardan itibaren İngilizceye maruz bırakılan çocuklar İngilizce eğitimini daha hızlı almaktadır. Çocuklar İngilizce öğrendiğinde;

 • Farklı kültürleri ve farklı dünyaları öğrenerek ufkunu genişletir
 • Farklı kaynakları karıştırarak daha fazla bilgi edinir
 • Dünya insanı olma yolunda adım atar
 • İlkokul İngilizce eğitimi alanlar kendilerine daha fazla güvenirler
 • Daha ileri okuma becerileri elde ederler
 • İlkokul İngilizce kursu sayesinde öğrencinin sosyal çevresi genişler
 • Derslerinde başarı yüzdesi artar

Kursumuzda 3 yaşındaki çocuklardan başlayarak İngilizce eğitimi vermekteyiz.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu İle Öğrenilebilir mi?

3 Yaş İngilizce KursuÇocukların zihinleri biz yetişkinlere göre daha temiz ve öğrenime açıktır. Yetişkin birinin İngilizce öğrenmesine oranla çocukların öğrenmesi çok daha kolaydır. Akıcılığı ve pratikliği daha çabuk kaparlar. Bazı aileler için çocuk İngilizce öğrenme mevzusu olunca sanki çocuklara gereksiz bir yük yükleniyormuş gibi hissetmektedir. Oysaki küçük yaştan itibaren yabancı dil yeteneğinin geliştirilmesi ilerleyen zamanlarda daha kolay İngilizce eğitimi almak anlamına gelmektedir. İlkokul İngilizce konuları aslında temel konulardır. Yabancı dilin temelleri ne kadar iyi atılırsa üzerine bina etmek o kadar kolay olacaktır. İlkokul İngilizce kursu klasik ezberci yöntemlerin dışında modern teknikleri kullanarak en sağlam temelleri atmaktadır. Zaten çocuğun okuldaki başarısında İngilizce önemli bir etkendir. Verdiğimiz eğitim ve çocukların kapasitesi düşünüldüğünde ilkokuldaki bir öğrencinin İngilizceyi öğrenmemesi ve konuşamaması mümkün değildir.

İlkokul İngilizce Kursu Ankara Amaçları

Aileler ve eğitimciler çocukların en iyisi olmasını amaçlar. Çocuğun İngilizceyi güzel ve akıcı konuşabilmesi için Ankara ilkokul İngilizce kursu eğitimlerini aldırmak isterler. Kurs olarak bizler çocuklara İngilizce kursuna gitmenin dayatılmaması gerektiği düşüncesindeyiz. Zorlama ve baskı eğitime engeldir. Çocuklara neden İngilizce öğrenmesi gerektiği anlatılmalıdır. Anlayacağı şekilde anlatıldığında İlkokul İngilizce kursu Ankara eğitimlerine başlamak için kendisi de can atacaktır. Kursumuzda İngilizce eğitimini klasik yöntemlerle vermeyiz. Çocukların severek öğrendiklerini asla unutmadıklarını bildiğimizde oyunlar ve aktiviteleri kullanmaktayız. Sesli ve görüntülü sistemlerimizle izlettiğimiz videolar dilin kalıcılığını sağlamaktadır. Ankara ilkokul İngilizce kursuna öğrencilerimiz notlarını yükseltmek için gelmemelidir. Bizlerin amacı, dili konuşmak için öğrenen, dil eğitimini başararak güzel bir gelecek kuracağına inanan bireyler yetiştirmektir.

İlkokul İngilizce Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

çocuklara Özel İngilizce Kusları
Çocuk İngilizce Kursları

Çocukların dil eğitiminde sevgi çok önemlidir. İngilizce eğitimini sevdirerek öğreten Çocuk İngilizce kursu Ankara, çocukların görsel, işitsel, dokunsal yetilerini dikkate alan bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Çocukların İngilizce eğitiminde görsellik %75, işitsellik %13, dokunsallık %12 etkilidir. Ankara ilkokul İngilizce kursu tat ve koku gibi duygularında etki olduğu dil eğitimi ile başarıyı elde etmektedir. Ankara ilkokul İngilizce kursları bakımından oldukça zengindir. Tercih yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

 • Eğitim kadrosunun pedagojik formasyon almış, çocukları seven ve dil eğitim diploması olan öğretmenlerden oluşması
 • Eğitim sırasında öğretmenin çocuklarla doğru iletişim kurarak, yaşlarına göre teknikler kullanması
 • Kullanılan materyallerin ve dokümanların çocukların yaşına uygun olması
 • Kur sınıfı uygulamasının olması
 • İnteraktif ortamlarda oyunlarla, çeşitli aktivitelerle eğitimin gerçekleşiyor olması
 • Sınıfların kalabalık olmaması
 • Online destek sisteminin olması

Ankara İlkokul İngilizce Kursları ve Eğitim

Okul, iş ve sosyal dünyada İngilizcenin önemi fazladır. Bunun farkında olan aileler çocuklarına Ankara ilkokul İngilizce kursu aldırarak dilini geliştirmesini arzu etmektedir. Ailelerin bazıları dil eğitimi için özel okulları tercih etmektedir. Özel okulda okuyan öğrencilerin de ders başarısı için yardım alması gerekmektedir. Ankara İngilizce kursu eğitimleri hem ders takviye hem de pratiğe yöneliktir. Küçük yaşlarda dil eğitimine başlayan çocuklarda bazen sıkılmalar yaşanabiliyor. İlkokul İngilizce kursu Ankara çocukların sıkılmadan öğrenmesi için farklı teknikler kullanmaktadır. Standart kalıplardan çıkarak öğrencileri mutlu ederek öğretmek bizim işimizdir.