Main Menu Top Menu

IELTS KURSU

IELTS NEDİR?

Bilişsel Akademi EILTS kursu ile çok kısa sürede sınavlara hazırlanın!

IELTS (International English Language Testing System) günümüzde İngilizce dili üzerine dünya üzerinde göç kriterleri ve akademik yeterliliği belirleyen en popüler sınav olarak bilinir. Eğitim kurumları, işverenler, profesyonel kayıt kabul birimleri ve devlet kurumları ekseriyetle işe kabul veya göç işlemlerinin bir parçası olarak insanlardan İngilizce dil becerilerinin uluslararası standartlarda belgelendirilmiş bir kanıtını istemektedirler. Bilişsel Akademi bünyesinde açılan IELTS programı yaygın olarak bu amaçlar içindir.

Programın Özellikleri

  • IELTS İngilizcenin iletişim dili olarak kullanıldığı ülkelerde çalışmak isteyen kişilerin dil yeteneğini test etmek için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Program süresi toplam 100 saat sürmektedir.
  • Sonuçlar kuru tamamlayıp sınava girdikten sonra 13 takvim günü içinde duyurulur.
  • Uygulanan test 140’tan fazla ülkede, 1.100’den fazla kurumda kabul görmektedir.
  • Dünya çapında hizmet veren 9.000 kuruluş İngilizce konusunda yeterlilik anlamında bu sınavı kanıt olarak kabul etmektedir.

IELTS SINAVI AVANTAJLARI VE SINAVIN YAPISI

Sınavın avantajlarından bahsetmek gerekirse, IELTS kursu programı sınavda başarılı olan adaylara, başka bir ülkede çalışabilme imkanı sunmanın yanında İngilizce dil becerilerini akademik eğitim esnasında verimli bir şekilde kullanmalarını sağlar.

Sınav 40’ar soruluk dinleme-tercüme etme ve okuma bölümlerinin yanında yazma ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Dinleme bölümü 40 dakikadan oluşur. 10 dakikalık kısmı çeviriye ayrılır. Okuma ve yazma bölümleri 1’er saat sürer. Konuşma kısmı ise adayların becerisine göre en az 11 en fazla 14 dakika sürmektedir.

En yaygın İngilizce sınavı olan IELTS, eğitim alanında, istihdamda ve göç inin kabul gören önemli bir İngilizce dil sınavıdır.

IELTS KURSU

IELTS kursu için gelen  kursiyerlerin İngilizce seviyeleri ve almak istedikleri puana göre eğitim planlamaları yapılır.

Kurslarımız özel ya da grup eğitimleri şeklindedir. Eğitmenlerimizin tamamı IELTS, TOEFL gibi sınavlarda tecrübeli Türk ve yabancı uyrukludur.

 

IELTS KURS SAATLERİ

IELTS kurslarımız 40 saatlik birebir yapılmaktadır. Kişinin İngilizce seviyesi ve amacına göre ders saatleri değişmektedir.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Bilişsel Akademi olarak IELTS eğitimlerinde amacımız, uluslararası profile sahip öğrencilerin yurt içi ve yurt dışı devam etmek istedikleri akademik eğitimleri için rehberliğimiz ve eğitimlerimiz doğrultusunda hedeflerine ulaşmalarını sağlamak, sosyal, kültürel ve diğer alanlarda dahil olmak üzere geleceklerini belirleyen bu maratonda onlara en iyi şekilde yardımcı olmaktır.

Farklı ülkelerden gelmeleri dolayısıyla değişik eğitim müfredatında eğitim görmüş oldukları için IELTS eğitimi alan öğrencilerin farklı metot ve tekniklerle öğrendiklerini ve başarıya ulaşabileceklerini biliyoruz. Öğrenciler için uygun öğretim yollarını gerek farklı dillerde gerek birebir eğitimde uygulayarak sınavda 100% başarıyı hedefliyoruz.

Bilişsel Akademi olarak eğitim kalitesinin uygun fiziksel ve sosyal ortamların sağlanmasına bağlı olduğunu biliyoruz. Bu anlamda öğrencilere 10-12 kişilik geniş ve ferah sınıflarda çalışma imkânı sunuyoruz.
Başarımızı daha da pekiştirmek için sene içi çalışmalarımızı her yıl eğitim dönemi öncesinde yenilikleri takip ederek planlı bir şekilde oluşturuyor, üniversitelerin ilgili duyuru ve ilanlarını takip ediyor, eğitim ve rehberliğimizi siz öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

IELTS KURSU KADROMUZ

Bilişsel Akademi bünyesinde TOEFL, IELTS, PTE, TOEIC , PAE ve benzeri eğitimlerde deneyimli, eğitim kitapları yazmış alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenlerimizle, üniversitelerin öğrenci kabul ve yerleştirme mevzuatlarına hâkim, rehberlik servisimizden oluşmaktadır. IELTS kurslarımıza Amerikalı eğitmenler girmektedir.

 IELTS VE YDS DENKLİĞİ

Türkiye’ de IELTS‘ nın (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı ) YDS denkliği yoktur. YDS denklik tablosuna IELTS‘ in dahil edilmesi için gerekli başvuruların yapıldığı British Council‘ in resmi sitesinde belirtilmiştir.

Bazı  lisans, yüksek lisansan programlarına girişte ve bazı iş fırsatlarında IELTS geçerlidir.

IELTS SINAV TARİHLERİ, ÜCRETLERİ VE YERLERİ

IELTS SINAV ÜCRETİ

IELTS sınav ücreti, 1100 TL (bilgisayar üzerinden IELTS ücreti) ve 900 TL (kağıt ve kalem ile yapılan IELTS ücreti) dir. Akademik ve Genel Eğitim sınavlarının ücretleri aynıdır. Adayların döviz kurlarındaki artışlardan olumsuz etkilenmemesi için sınav ücreti Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

IELTS SINAV YERLERİ

British Council, Türkiye’de  Adana, Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir’de IELTS sınavı düzenlemektedir. Kayıt işlemlerinin tümü ise, British Council’ın İstanbul’daki ofisi tarafından gerçekleştirilmektedir.

ELTS SINAV TARİHLERİ

Sınav tarihleri ve uygunluğu konusunda canlı bilgi almak için Online kayıt sistemimiziziyaret edebilirsiniz.

Önemli Not: Bilgisayar üzerinden IELTS sadece British Council İstanbul’daki sınav merkezinde yapılmaktadır.

Translate »