IELTS Kursu

Bilişsel Akademi IELTS kursu alanında uzman Amerikalı eğitmenlerle online ve yüze yüze eğitim şeklinde yapılır. IELTS hazırlanan kursiyerlerimiz 4 kişilik sınıflarda ya da birebir özel ders şeklinde eğitimlerimize katılabilir.

Bilişsel Akademi IELTS kursları hakkında detaylı bilgi için bizi arayın!

Detaylı Bilgi için Sizi Arayalım!

Detaylı Bilgi için Sizi Arayalım!

Online ve yüz yüze eğitimlerimiz hakkında bilgi almak, ücretsiz demo derslerine katılmak için lütfen formu doldurunuz.

First
Soyadınız

IELTS NEDİR?

Bilişsel Akademi EILTS kursu ile çok kısa sürede sınavlara hazırlanın!

IELTS (International English Language Testing System) günümüzde İngilizce dili üzerine dünya üzerinde göç kriterleri ve akademik yeterliliği belirleyen en popüler sınav olarak bilinir. Eğitim kurumları, işverenler, profesyonel kayıt kabul birimleri ve devlet kurumları ekseriyetle işe kabul veya göç işlemlerinin bir parçası olarak insanlardan İngilizce dil becerilerinin uluslararası standartlarda belgelendirilmiş bir kanıtını istemektedirler. Bilişsel Akademi bünyesinde açılan IELTS programı yaygın olarak bu amaçlar içindir.

IELTS Kurslarımız

  • IELTS eğitimlerimiz online ve yüz yüze eğitim şeklinde yapılır.
  • IELTS kurslarımıza birebir ya da 4 kişilik gruplarda katılabilirsiniz.
  • ELTS İngilizcenin iletişim dili olarak kullanıldığı ülkelerde çalışmak isteyen kişilerin dil yeteneğini test etmek için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Program süresi 4 kişilik gruplarda toplam 60 saat sürmektedir.
  • Birebir eğitimlerde öğrencinin İngilizce seviyesi ve hedeflediği skora göre değişmekte olup ortalama 30 saattit.
  • Sonuçlar kuru tamamlayıp sınava girdikten sonra 13 takvim günü içinde duyurulur.
  • Uygulanan test 140’tan fazla ülkede, 1.100’den fazla kurumda kabul görmektedir.
  • Dünya çapında hizmet veren 9.000 kuruluş İngilizce konusunda yeterlilik anlamında bu sınavı kanıt olarak kabul etmektedir.

IELTS SINAVI AVANTAJLARI VE SINAVIN YAPISI

Sınavın avantajlarından bahsetmek gerekirse, IELTS kursu programı sınavda başarılı olan adaylara, başka bir ülkede çalışabilme imkanı sunmanın yanında İngilizce dil becerilerini akademik eğitim esnasında verimli bir şekilde kullanmalarını sağlar.

Sınav 40’ar soruluk dinleme-tercüme etme ve okuma bölümlerinin yanında yazma ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Dinleme bölümü 40 dakikadan oluşur. 10 dakikalık kısmı çeviriye ayrılır. Okuma ve yazma bölümleri 1’er saat sürer. Konuşma kısmı ise adayların becerisine göre en az 11 en fazla 14 dakika sürmektedir.

En yaygın İngilizce sınavı olan IELTS, eğitim alanında, istihdamda ve göç inin kabul gören önemli bir İngilizce dil sınavıdır.

Yüze Yüze IELTS Kursları

Eğitimlerimiz kurumuzda birebir ya da 4 kişilik gruplar halinde verilir. IELTS kurslarımız bu alanda uzman Amerikalı eğitmenler tarafından verilir.

Online IELTS Kursları

Birebir ya da 4 kişilik gruplar halinde online canlı ders şeklinde verilir.

IELTS KURSU

IELTS KURSU

IELTS kursu için gelen  kursiyerlerin İngilizce seviyeleri ve almak istedikleri puana göre eğitim planlamaları yapılır.

Kurslarımız özel ya da grup eğitimleri şeklindedir. Eğitmenlerimizin tamamı IELTS, TOEFL gibi sınavlarda tecrübeli Türk ve yabancı uyrukludur.

IELTS KURSU KADROMUZ

Bilişsel Akademi bünyesinde TOEFL, IELTS, PTE, TOEIC , PAE ve benzeri eğitimlerde deneyimli, eğitim kitapları yazmış alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenlerimizle, üniversitelerin öğrenci kabul ve yerleştirme mevzuatlarına hâkim, rehberlik servisimizden oluşmaktadır. IELTS kurslarımıza Amerikalı eğitmenler girmektedir.

Türkiye’ de IELTS‘ nın (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı ) YDS denkliği yoktur. YDS denklik tablosuna IELTS‘ in dahil edilmesi için gerekli başvuruların yapıldığı British Council‘ in resmi sitesinde belirtilmiştir.

Bazı  lisans, yüksek lisansan programlarına girişte ve bazı iş fırsatlarında IELTS geçerlidir.

IELTS SINAV ÜCRETİ

IELTS sınav ücreti, 1100 TL (bilgisayar üzerinden IELTS ücreti) ve 900 TL (kağıt ve kalem ile yapılan IELTS ücreti) dir. Akademik ve Genel Eğitim sınavlarının ücretleri aynıdır. Adayların döviz kurlarındaki artışlardan olumsuz etkilenmemesi için sınav ücreti Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

IELTS SINAV YERLERİ

British Council, Türkiye’de  Adana, Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir’de IELTS sınavı düzenlemektedir. Kayıt işlemlerinin tümü ise, British Council’ın İstanbul’daki ofisi tarafından gerçekleştirilmektedir.

ELTS SINAV TARİHLERİ

Sınav tarihleri ve uygunluğu konusunda canlı bilgi almak için Online kayıt sistemimiziziyaret edebilirsiniz.

Önemli Not: Bilgisayar üzerinden IELTS sadece British Council İstanbul’daki sınav merkezinde yapılmaktadır.