YÖKDİL KURSU

YÖKDİL Hazırlık Kursları

 1. Before
 2. After

YÖKDİL KURSU

YÖKDİL kursu şu eğitimlere öncelik verilir:

Çeviri bilgisi, gramer, kelime bilgisi, okuma-anlama becerileri

Bilişsel Akademi YÖKDİL kursları için İngilizce seviyenizin B2 olması gerekmektedir. Kurumumuzda seviyenizi belirledikten sonra kayıt yaptırabilirsiniz. B2 seviyesinde olmayan adaylar için destek programları hazırlanmaktadır.

Ücretsiz yayın desteği yanında;

 • YÖKDİL Soru Türleri için Test Teknikleri
 • Daha Önceki Sınavlarda Çıkmış Soruların Çözümü
 • Tekrar Testleri
 •  Deneme Sınavları

Ankara YÖKDİL kursumuz için kurumuzda İngilizce seviye belirleme sınavına girmeniz gerekmektedir. Eğitmenlerimiz sizi İngilizce seviye belirleme programından alacağınız puana göre yönlendirecektir.

YÖKDİL NEDİR?

YÖKDİL sınavı, YDS’den farklı olarak adayların eğitim gördükleri branşlardaki yeterliliklerini ölçmeye yönelik olarak düzenlenir. Bunları sıralamak gerekirse Fen-Mühendislik, Beşeri ve Sosyal bilimler ile sağlık alanları bu sınavın uygulandığı 3 farklı başlıktır.

Bilişsel Akademi bünyesinde açılan YÖKDİL kurslarında şu eğitimlere öncelik verilir:

Çeviri bilgisi, gramer, kelime bilgisi, okuma-anlama becerileri

Bilişsel Akademi YÖKDİL kursu 12 kişilik sınıflarda Ankara’ nın en iyi eğitim kadrosu ile hizmet vermektedir.

YÖKDİL KURSU SAATLERİ

 • 120

  BİLGİ AL
  KAYIT OL

 •  YÖKDİL ÜCRETSİZ REHBERLİK

  YÖKDİL kursları hakkında ücretsiz rehberlik istiyorum.

 • İbrahim Aksakal

  Kurum Müdürü

  Bilişsel Akademi’ de hem kurum müdürü hem de akademik sınav eğitimlerinin koordinatörlüğünü sürdüren İbrahim Aksakal Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi mezunudur. 2000 yılında başladığı YÖS eğitimlerine hala devam etmektedir.

  İbrahim Aksakal

  Kurum Müdürü- Koordinatör

  Mesaj
  1. Before
  2. After

MİSYONUMUZ

Bilişsel Akademi olarak YÖKDİL eğitimlerinde amacımız, devam etmek istedikleri akademik eğitimleri için rehberliğimiz ve eğitimlerimiz doğrultusunda hedeflerine ulaşmalarını sağlamak, sosyal, kültürel ve diğer alanlarda dahil olmak üzere geleceklerini belirleyen bu maratonda onlara en iyi şekilde yardımcı olmaktır.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Bilişsel Akademi olarak eğitim kalitesinin uygun fiziksel ve sosyal ortamların sağlanmasına bağlı olduğunu biliyoruz. Bu anlamda öğrencilere 10-12 kişilik geniş ve ferah sınıflarda çalışma imkânı sunuyoruz.
Başarımızı daha da pekiştirmek için sene içi çalışmalarımızı her yıl eğitim dönemi öncesinde yenilikleri takip ederek planlı bir şekilde oluşturuyor, ÖSYM’ nin ilgili duyuru ve ilanlarını takip ediyor, eğitim ve rehberliğimizi siz öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Author's image

KADROMUZ

Bilişsel Akademi bünyesinde YDS, E-YDS, YÖKDİL  ve benzeri eğitimlerde deneyimli, eğitim kitapları yazmış alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenlerimizle, Üniversitelerin öğrenci kabul ve yerleştirme mevzuatlarına hâkim, rehberlik servisimizden oluşmaktadır.

YÖKDİL SINAVA KATILIM VE ŞARTLAR

Y

ÖKDİL sınavına katılmak için adayların İngilizce bilgisinin B2 seviyesinde olması şartı aranır. Bilişsel Akademi bünyesinde açılan bu kursa katılım sağlamak için öncelikle kurumumuz tarafından hazırlanan seviye tespit sınavına katılmalı veya bu seviyeyi karşıladığınıza dair resmi belgeyi tarafımıza sunmanız gerekir.

B

unun yanında Bilişsel Akademi B2 seviyesini karşılamayan adaylar için YÖKDİL sınavına hazırlık kursları da açmıştır. Bu kurslarda adayların kelime bilgisi, gramer eğitimi, okuma ve anlama kabiliyetleri, çeviri yetenekleri geliştirilerek YÖKDİL sınavında daha önce çıkmış soruların çözümleri anlatılarak İngilizcelerini geliştirmeleri hedeflenir.

YÖKDİL SINAVINA KATILIM ŞARTLARI VE GEÇERLİLİK SÜRESİ

Bu sınava yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik başvurusu yapmak isteyen adaylarla üniversitelerin kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı talep ettiği kimseler başvurabilir.

YÖKDİL sınavında aranan başarı kriterleri doktora başvurusu için 55, doçentlik için ise 65 puandır.

Yukarıda bahsedildiği gibi 3 farklı alanda yapılan sınava adaylar kendi eğitim gördükleri branşı göz önüne alarak istedikleri başlığı seçebilir. Aldıkları puan yeterli olması halinde doktora ve doçentlik başvurusu kabul edilir.

Ücretsiz Rehberlik

Ücretsiz Yayın

Ücretsiz Aktiviteler

Kariyer Planlaması

Öğrenci Takibi ve Etütler

Konaklama

Uzman Eğitim Kadrosu