TOEFL KURSU

Bilişsel Akademi lisans ve lisansüstü eğitimlerini yurtdışında sürdürmek isteyen öğrenciler için TOEFL IBT programı vermektedir. TOEFL IBT programı standart ve yoğunlaştırılmış olarak iki farklı paket halinde adayların beğenisine sunulur. Bu programda sınıflar adayların daha eğitimden daha iyi faydalanmaları adına, kurs başlamadan önce yapılan deneme sınavı sonrası öğrencilerin seviyeleri belirlenerek oluşturulur.

TOEFL KURSU YOĞUN PROGRAM

Bu program hafta içi her gün 3’er saat olmak üzere toplam 69 saat sürmektedir.

Programın içeriğinde yer alan konu başlıklarından bahsetmek gerekirse;

  • TOEFL sınavı ile ilgili teknik bilgiler ve stratejiler
  • TOEFL odaklı okuma, dinleme, yazma ve konuşma
  • Program kapsamında 12 saatlik periyot anadili İngilizce olan eğitmenlerle konuşma
  • Bilişsel Akademi tarafından özel olarak hazırlanan sınıf ortamında ve elektronik ortamda TOEFL deneme sınavları uygulayarak öğrencilerin sınav hakkında tecrübe ve alışkanlık kazanmaları sağlanır.

TOEFL STANDART PROGRAM

Sadece hafta sonu 4’er saatten oluşan kurlar halinde toplam 68 saat sürmektedir. Programın içeriği yoğunlaştırılmış kursla aynıdır. TOEFL sınavına hazırlanan öğrenciler sınav okuma-anlama, dinleme, konuşma ve yazma olarak dört farklı kategoride düzenlendiği için her bir kategoride yeteneklerini geliştirmeleri hedeflenir.

TOEFL IBT KURS SAATLERİ

TOEFL kurslarımız 68 saattir.

TOEFL birebir özel ders şeklinde 30 saattir.

Kurslarımıza katılmak için C1 seviyesinde İngilizce yeterliliğinizin olması gerekir.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Bilişsel Akademi olarak TOEFL eğitimlerinde amacımız, uluslararası profile sahip öğrencilerin yurt içi ve yurt dışı devam etmek istedikleri akademik eğitimleri için rehberliğimiz ve eğitimlerimiz doğrultusunda hedeflerine ulaşmalarını sağlamak, sosyal, kültürel ve diğer alanlarda dahil olmak üzere geleceklerini belirleyen bu maratonda onlara en iyi şekilde yardımcı olmaktır.

Farklı ülkelerden gelmeleri dolayısıyla değişik eğitim müfredatında eğitim görmüş oldukları için YÖS eğitimi alan öğrencilerin farklı metot ve tekniklerle öğrendiklerini ve başarıya ulaşabileceklerini biliyoruz. Öğrenciler için uygun öğretim yollarını gerek farklı dillerde gerek birebir eğitimde uygulayarak sınavda 100% başarıyı hedefliyoruz.

Bilişsel Akademi olarak eğitim kalitesinin uygun fiziksel ve sosyal ortamların sağlanmasına bağlı olduğunu biliyoruz. Bu anlamda öğrencilere 10-12 kişilik geniş ve ferah sınıflarda çalışma imkânı sunuyoruz.
Başarımızı daha da pekiştirmek için sene içi çalışmalarımızı her yıl eğitim dönemi öncesinde yenilikleri takip ederek planlı bir şekilde oluşturuyor, üniversitelerin ilgili duyuru ve ilanlarını takip ediyor, eğitim ve rehberliğimizi siz öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

TOEFL KURSU KADROMUZ

Bilişsel Akademi bünyesinde TOEFL, IELTS, PTE, PAE, FCE, TOEIC ve benzeri eğitimlerde deneyimli, eğitim kitapları yazmış alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenlerimizle, Üniversitelerin öğrenci kabul ve yerleştirme mevzuatlarına hâkim, rehberlik servisimizden oluşmaktadır.

Derslerimize Amerikalı eğitmenler girmektedir.