YÖS Hazırlık Dershaneleri

YÖS Kursu Hangi Bölümlere Hazırlar?

YÖS hazırlık kursları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bu yazıyı yazmak istedik. Başvuru şartlarını ve koşullarını taşıyan bütün öğrenciler YÖS sınavına girebilmektedir. YÖS sınavı ile öğrenci alımı gerçekleştirecek olan üniversiteler kontenjanlarını ve sınav koşullarını sene başında açıklamaktadır. YÖS kursu, şartlarına göre öğrencilerini sınava hazırlamaktan sorumludur. YÖS sınavında ortama 80 soru sorulmaktadır. Sorular, Matematik, Geometri ve Genel Matemetik IQ’dan oluşmaktadır. Sınav sonucunu yine üniversite açıklamaktadır. Açıklanan sınav sonucuna göre tercih yapabilmek için öğrencilerin YÖS danışmanlık hizmetlerine ihtiyaçları vardır. Sonuçlar açıklandıktan sonra sınavı kabul eden üniversitelerin her birine ayrı başvuru yapılmalıdır. YÖS Ankara kursumuz hazırladığı öğrencilerin tercihlerini yapmasına yardımcı olmaktadır. YÖS sınavında alınan sonuçlara göre öğrenciler;

  • Mühendislik
  • Tıp
  • Eczacılık
  • Psikoloji
  • Öğretmenlik
  • Tıp
  • Hukuk başta olmak üzere birçok alanda eğitim alabilme şansına sahiptirler.

Ankara YÖS Kursu Öğrenci Kapasitesi

KurslarYapılan araştırmalara göre ülkemizdeki 114 devlet üniversitesi, 65 vakıf üniversitesi, 6 vakıf Meslek Yüksekokullarında yabacı öğrenciler eğitim görmektedir. Geçen yıl YÖS kursları aracılığı ile hazırlık yaparak üniversiteye yerleşen öğrenci sayısı toplam 40 bin civarındadır. 40 bin oldukça yüksek bir rakamdır. Ülkemizde üniversite eğitim kalitesinin artması yurt dışındaki öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Kalitenin artması uluslar arası öğrenci sayısını daha önceki yıllara göre 2 kat artış göstermesine neden olmuştur. Bundan dolayı YÖS Ankara kurslara büyük talep vardır. Önümüzdeki yıllarda yapılan hesaplamalara göre 100 bin civarında YÖS’lü öğrencinin ülkemizde eğitim alacağı düşünülmektedir. Bu da ciddi anlamda YÖS danışmanlık hizmeti ihtiyacı olacağını göstermektedir. Üniversite eğitimini tamamlayarak ülkemizin farklı üniversitelerinde araştırma görevlisi ve öğretim üyesi olan yabancı uyruklu sayısı ise yaklaşık 3500 civarındadır.

YÖS Ankara Güzel Sanatlara Hazırlar mı?

YÖS sınavı ile yabancı öğrenciler neredeyse ülkemizdeki bütün alanlarda okuyabilmektedir. Bölüm tercihi yaparken YÖS danışmanlık desteği almak oldukça önemlidir. Çünkü öğrenci hayatında ilk defa tercih ve başvuru yapıyordur. Kursumuzda danışmanlık yapan YÖS kursu Ankara eğitmenlerimiz ise her yıl yüzlerce öğrenciye bu hizmeti vermiştir. Tercih ve başvurularda doğruyu yapabilmek için tecrübe oldukça önemlidir. Devlet veya vakıf üniversitesi fark etmeksizin bütün alanlarda eğitim alabilmesi mümkün olan YÖS’lü öğrencilerimizin Müzik ve Güzel Sanatlar bölümleri için eğitim verilememektedir. Çünkü bu alanlar özel yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapmaktadır. YÖS Ankara kursumuzda Geometri, Matematik ve IQ derslerini vermekteyiz. Güzel sanatlar ve müzik alanlarına girmek isteyenler ayrıca kurslara gitmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir