İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN ÜCRETSİZ STİLLERİ

 İngilizce öğrenmek istiyorum diyor, İngilizce öğrenmenin ücretsiz stillerini mi araştırıyorsun. O zaman bu yazımız tam sana göre. İngilizce öğrenme yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Her dili öğrenmenin stilleri olduğu gibi tabiki İngilizce öğrenmenin de farklı yolları bulunuyor. Öncelikle kendini disipline etmenin gerekliliğinin farkında olmalısın. Çünkü sıkı çalışma olmadan yalnız dil öğrenmek değil herhangi bir şeyi de başarmak pek mümkün olmamakta.Bunun için de, olabildiğince araştırma yapman ve bulduğun kaynakları iyi değerlendirmen oldukça önemli olacak. Öğrenmek için işitsel, görsel ve bedensel öğrenme stilleri bulunmaktadır.

1.İngilizce oyun ve uygulamalar yükleyin

 İngilizce öğrenmek için , günlük rutinin içersine İngilizce’yi adeta monte etmelisin. Peki bu nasıl mı olacak ? Aslında uygulaması çokta zor değil. Günümüzün gelişen teknolojisinde en çok kullanılan dil olan İngilizce için ücretsiz olarak hizmet veren online dil uygulamaları bulunuyor. Size burada uygulama isimleri vermeyeceğim ancak ufak bir araştırma sonrası çeşitli dil uygulamaları bulmanız mümkün. Dil öğrenmenin yolları bununla bitmiyor.

2. Yabancı diziler izleyin

Yabancı dizilerin geniş bir arşivi bulunuyor. Kendine hemen bir dizi seçmelisin. Tabi ki diziyi İngilizce yani orijinal dilinde ve altyazısız izleyerek kendini geliştirmen mümkün olacaktır. Yabancı dizileri izlediğinizde günlük konuşmalara dair fikriniz oluşmaya başlayacaktır. Bir süre sonra bu dile kulak aşinalığınız oluşmaya başlamış olacak.

3.Yabancı şarkılar dinleyin

Yabancı şarkıları dinlerken sözlerini tekrar etmeye çalışırız. Ancak çoğu zaman sözleri uydurma biçimiyle aklımızda tutarız.Yabancı şarkıları dinlerken öncelikle sözlerini öğrenin ardından çevirilerini öğrenin ve şarkıyı dinlerken artık hem anlayacak hemde doğru telaffuzu öğrenmiş olacaksınız.

4.İngilizce sözcük defteri oluşturun

Yeni sözcükleri ve kullanımlarını hatırlamanıza yardımcı olması için sözcük defteri tutmanızda fayda var. Kendinize her gün öğrenmeniz gereken kelime sayısı belirler bir hedefiniz olursa buna uymanız çok daha kolay olacaktır. Unutmayın cümle kurabilmek için önce kelimeleri bilmeniz gerekiyor. O zaman bolca kelime öğrenmeye başlamanın tam zamanı.

5.Doğru telaffuzu öğrenmek için zaman ayırın

İngilizce sözcükleri yüksek sesle söylemek, sözcükleri gerçekten öğrenmenin önemli ilk adımıdır.  Anahtar sözcükleri ne kadar çok telaffuz ederseniz, konuşurken de kendinize o kadar güven duymaya başlarsınız.

İNGİLİZCE KURSU ANKARA

6.İstikrarlı olun

Eğer İngilizce öğrenme konusunda ciddi iseniz bu konuda sürekli olmanız ve istikrarlı bir çalışma göstermeniz gerekiyor. 1 ay çalışır 1 ay ara verirseniz önceden öğrendikleriniz büyük ölçüde uçar gider. Belli bir seviyeye geldiğiniz de tekrar oranınızı rahatlıkla azaltabileceksiniz. İngilizce seviyeniz ilerledikçe unutmanız artık o kadar kolay olmayacak.

7.İlk önce gramer, sonra reading, sonra listening, sonra writing en sonda ise speaking öğrenin

İlk önce grameri öğrenerek nasıl cümle kuracağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Sonrasında ise bol bol okuma ve dinleme çalışarak kelime dağarcığınızı ve anlama becerinizi geliştirmeniz gerekecek. Okuma ve dinleme, öğrendiğiniz gramer kurallarının zihninizde yerleşmesini sağlayacak. Bu sıralamaya bu sebeple uymanızda büyük fayda var.

8.Profesyonel yardım alın

Eğer gramer, reading, listening veya writing çalışmalarınızın bir veya birkaçında kendi başınıza halledemedeğinizi düşünüyorsanız elbetteki profesyonel bir yardım almanızda fayda var. Bilişsel Akademi ailesi olarak size İngilizce öğretmek için burada olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir