İngilizce öğrenme zamanı

Birçok sitede en iyi İngilizce kursu yazısını görmüşsünüzdür. Biz bu konuda sizlere kursumuzu tanıtmak istedik. Ankara‘ da butik yabancı dil kursu olarak bilinen Bilişsel Akademi amacı sizleri kısa sürede hedeflerinize ulaştırmaktır. Dil eğitimlerimiz az kişi ile yoğun bir programla gerçekleşir. İngilizce kursu kararınızı vermeden mutlaka bizimle görüşün.

En İyi İngilizce Kursu

İyi bir İngilizce kursu bulmak zannedildiği kadar kolay bir iş değildir. İnsanlar, birçok farklı sebeple İngilizce kursu arayışı içerisine girebilir. TOEFL, IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlara hazırlanmak, üniversitelerin proficiency sınavlarını geçmek, kariyer anlamında iş için İngilizcesi öğrenmek, yurt dışında yaşayacağı için İngilizce bilmek, yabancılarla daha iyi iletişim kurmak için İngilizce konuşmak için İngilizce kursu arayan kişilerin kurs arama sebepleri arasında yer almaktadır.

İngilizce kursu Ankara arayışında olanlara Ankara’nın en iyi İngilizce kursu olan Bilişsel Akademi’ yi önermeyi bir borç biliyoruz. Neden Bilişsel Akademi’yi tercih etmeliyiz diye düşünüyorsanız öncelikle hangi sebeple İngilizce öğrenmek isterseniz isteyin aradığınız eğitimi bulacağınızdan şüpheniz olmamalıdır. Bilişsel Akademi’de hem Türk hem de yabancı eğitmenlerden İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Bununla birlikte, İngilizce öğrenmek için gerekli olan tüm materyallere ve ekipmanlara sahip olabilirsiniz. Az kişilik sınıflarda eğitmenlerinizle birebir iletişim kurarak, pratik yaparak ve anlamadığınız noktaları sorarak kendinizi çok daha verimli bir eğitimin içerisinde bulabilirsiniz. Kısacası, Bilişsel Akademi, en iyi Ankara İngilizce kursu olarak sizlere İngilizce öğretmeyi amaçlamaktadır.

İyi Bir İngilizce Kursunun Özellikleri

İyi bir İngilizce kursu bulma sürecini ikiye ayırmak gerekir. İlk aşamada İngilizce öğrenmek isteyen bir birey olarak ihtiyaçlarınızın farkında olmalısınız. İkinci aşamada ise iyi bir kursun özelliklerini bilip ona göre seçim yapmalısınız. Örneğin, sizin ihtiyacınız B vitamini ise gidip de C vitamini içeren meyvelerden yememelisiniz. Daha önce de söylediğimiz gibi ihtiyaçlarınızın ne olduğunu bilmelisiniz. Gramer mi öğrenmek istiyorsunuz, YDS’ye mi çalışacaksınız, TOEFL veya IELTS sınavlarına mı gireceksiniz, şu anki İngilizce seviyeniz ne gibi sorulara kendi içinizde cevap vermelisiniz. Bu temel bilgilerin farkındaysanız işiniz daha kolay olur. Örneğin; TOEFL için isim yapmış bir İngilizce kursu YDS için o kadar iyi olmayabilir. YDS için iyi olan bir İngilizce kursu çok iyi gramer öğretmeyebilir. Bunun sebebi, her sınavın formatının farklı olmasıdır. İyi bir İngilizce kursunun iki temel özelliği vardır. İlki İngilizce öğretme sistemi diğeri ise nitelikli öğretmenlerdir. Bu ikisinin bir arada olduğu İngilizce kurslarını tercih ederseniz başarılı olursunuz. Ancak, İngilizce kursunda bu iki özellik eksikse hem paranız hem zamanınız boşa gider.

İyi Bir İngilizce Hocası Bulma Problemi

İngilizce kurslarının zorlandığı konulardan birisi, nitelikli İngilizce öğretmeni bulmak ve o öğretmeni kadrolarında tutmaktır. Bu yüzden, çoğu kursta İngilizce öğretmeni sirkülasyonu vardır. İngilizce öğretmenlerinin biri gelirken diğeri gider. Bu durum, öğrenciler için çok tehlikelidir. Çünkü, her gelen öğretmen diğerinin yaptığından bağımsız olarak hareket eder. Bununla birlikte, kursların yaşadığı bir diğer problem de büyük şehirlerde İngilizce ile alakası olmayan kişilerin native hoca diye sınıflara sokulmasıdır. Ana dili İngilizce olmayan ve öğretme tekniklerini bilmeyen birinin İngilizce kursunda öğretmenlik yapması kabul edilemez. Formasyonu olmayan, dil nasıl öğretilir bilmeyen birisi, kurs öğrencilerine herhangi bir şey katamaz. O yüzden iyi bir Ankara İngilizce kursu; nitelikli İngilizce hocalarına sahip olan ve bu hocaların düzenli olarak eğitim verdiği bir kurstur. Tüm bu özellikleri en iyi Ankara İngilizce kursu olan Bilişsel Akademi’de bulacağınızdan şüpheniz olmasın.

İngilizce Kursu ve Sistem

İyi bir İngilizce kursunun en temel özelliği sistemli olmasıdır. Çünkü, dil öğrenmek, disiplin gerektiren ve vakit alan bir eylemdir. Sürekli olarak program değiştirmek, müfredat değiştirmek öğrencinin İngilizce açısından ilerlemesini yavaşlatır. Aynı zamanda öğrenmeyi verimsiz hale getirir. Bu yüzden, bir İngilizce kursunda istikrarlı bir program uygulanmalıdır. Ders saatleri mümkün olduğunca değiştirilmemeli ve sabit tutulmalıdır. Çünkü, sabit ve istikrarlı bir eğitim öğrencinin kurstan alacağı verim için çok gereklidir. İngilizce kurslarında yaşanan sorunlardan birisi de, eğitim programlarının başlamasından sonra sürekli olarak hoca değiştirilmesidir. Sürekli olarak öğretmen değiştirilmesi, öğrencilerin eğitime adapte olmasını imkansız hale getirir. Tüm bu sebeplerden dolayı, iyi bir İngilizce kursunda aranması gereken iki özellik sistemli olması ve nitelikli öğretmenlere sahip olmasıdır. Herhangi bir İngilizce eğitim programına katılmayı düşünenlerin o kurstaki eğitim kadrosuyla ve hocalarla tanışması gerekir. Hatta potansiyel kursiyer mümkünse birkaç derse katılmalı veya ders kayıtlarını incelemelidir. Bu sayede, insanlar seçmek istedikleri kurslar hakkında daha sağlıklı karar verirler. Genellikle programları satan departman ile eğitimi veren departman farklı olmaktadır. Bu yüzden, İngilizce kursu arayanların sadece satış alanında kalmaması, o kurumun eğitimlerini canlı canlı incelemesi gereklidir.

Dil Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda dil öğrenmenin ve dil eğitiminin önemi artmıştır. Kariyer hedefleri yüksek olanların, çalıştığı iş yerinde fark edilmek ve beğenilmek isteyen kişilerin ve yurt dışında çalışmak isteyenlerin yabancı dillerini belirli bir seviyeye taşımaları gerekmektedir. Yurt dışı gezileri, organizasyon ve toplantılar, fuarlar, yurt dışı operasyon çalışmaları, izlenilen film ve diziler olmak üzere birçok alanda İngilizce’ye hakim olmak gerekmektedir. İngilizce’ye hakim olmak kişiye yeterlilik ve tecrübe katar. Bu yüzden, İngilizce dil kursu seçeneklerini değerlendirmek gerekir. Ancak, dil kursu seçerken önünüze gelen ilk kursta karar kılmak yanlış bir harekettir. İngilizce kursu ararken ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir kurs bulmak zorundasınız. İngilizce kursu arayan kişilerin kurs seçiminde dikkat etmesi gereken bazı kriterler yer almaktadır.

Kurumun Geçmişi:

İngilizce dil kursu olarak birkaç aylık geçmişi olan kurslara gitmek mantıklı bir hareket değildir. Çünkü, herhangi bir eğitim kurumunun en az beş yıllık bir geçmişe sahip olması gereklidir. Bu yüzden, yeni kurslara güvenmek yanlıştır.

Öğretmen Kalitesi:

İngilizce kursunda yer alan eğitmenlerin gerçek mesleklerinin öğretmenlik olup olmadığını öğrenmek için kurstan buna göre belge talep edilmelidir. Diploması olan ve bunu belgeleyebilen eğitmenlerin olduğu bir kursa gitmelisiniz. İngilizce kursunun eğitmenlerinin yabancı olması ciddi bir avantajdır.

Materyal Seçimi:

Derslerde kullanılan materyallerin kalitesi büyük önem taşımaktadır. Projeksiyon ve listening dersleri için kaliteli dinleme ekipmanlarının olması, akıllı tahtanın varlığı gibi ekipmanlar bir yabancı dil kursunun güvenilir olduğunu gösteren detaylardır.

Kurs Programı ve İhtiyaçlar:

Dil kursunun ders programının kişinin ihtiyaçları ile örtüşmesi gerekir. Dil eğitimini neden aldığınızı, hangi amaçla kullanacağınızı, hangi ihtiyaçlarınızı karşılamak istediğinizi, hangi seviyede eğitim almak istediğinizi mutlaka bilmelisiniz. Bu sayede hangi kursun yararlı olup olmayacağını da anlamış olursunuz.

Kur Tekrarı:

Dil kursu seçerken kur tekrarı olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Bir İngilizce kursu öğrencilerine ders veya kur tekrarı imkanı sunuyorsa kendi kazancından önce sizin öğrenip öğrenmediğinizi düşünüyor demektir. Kur tekrarı olan kurslara gönül rahatlığıyla gidilmelidir.

Eğitim Süresi:

Dil kursları ortalama 80 veya 90 saat aralığında olmaktadır. İki haftada İngilizce öğreteceğini iddia eden kurslara güvenmemelisiniz. Genel standartlara uyan kursları tercih etmelisiniz. Ayrıca, genel İngilizce ve mesleki İngilizce kurslarının sürelerinin farklı olduğunun bilincinde olmalısınız.

Güvenilirlik:

Bir İngilizce kursunun güvenilir olup olmadığını gösteren kriterlerden birisi; o kursa giden kişilerin başarılarıdır. Bu yüzden, geçmişte bu kursa gitmiş kişilerin ne kadar başarılı olduğuna dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir