YÖS Başvurusu ve Kursumuz

YÖS başvurusu hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Özellikle son birkaç senede daha da fazla duyulmaya başlayan bir eğitim olmaya başladı. YÖS kursları eğitimler yanında danışmanlık yaparak bu konudaki açıklamalarada yer vermektedir.

YÖS nedir, ne amaçla girilen bir sınavdır?” sorusunun cevabını bulmak gerek.

YÖS kurslarımıza katılan öğrencilerimiz YÖS ile ilgili tüm bilgilere sahip oluyor. Bu yazımızda bizi takip eden ve sınav hazırlık sürecinde olan öğrencilere bilgi vermek istiyoruz. Bilişsel Akademi Ankara YÖS kursunu ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

YÖS Nedir? YÖS Başvurusu Nasıl Yapılır?

YÖS, yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemizdeki üniversitelerde okumalarını gerçekleştirmek için girmiş olduğu bir sınavdır. Yabancı uyruklu öğrenciler bu sınavdan alacakları puan ile Türkiye’ de önlisans ve lisans eğitimi görme hakkı kazanacaklar.

Türkiye’ de üniversite okumak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler için YÖS önemli bir sınavdır. Bundan dolayıda öğrenciler Türkiye’ de eğitim hayalleri için çok çalışmaktadır.

YÖS, SAT ve Türkçe öğrenmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler için kurslar düzenlemekteyiz. YÖS kursları dışında YÖS danışmanlık hizmeti de sunuyoruz.

YÖS başvurusu, YÖS tercihleri, üniversite kayıtları, ikamet, barınma, oturum izinleri gibi birçok konuda sizlere yardımcı oluyoruz.

YÖS Başarımız

YÖS’ te 20 yılı aşan bir süredir çalışmaktayız. Biz öğretmenlerin sevinci öğrencilerin başarısıdır. YÖS’ te başarı için iyi bir eğitim kadrosuna, çalışma ortamına, ders materyallerine ihtiyacınız var. Bunların hepsine sahip olan kurumuzun iyi bir rehberlik, ders planlaması ve motivasyon çalışmaları ile öğrencileriyle başarıyı elde ediyor.

YÖS kursları içerisinde yıllardır, en iyi reklamın öğrenci olduğunu düşünüyoruz. Bundan dolayıda bugün kardeşlerini, yeğenlerini, arkadaş ve dostlarını YÖS’ e hazırladığımız öğrencilerle devam ediyoruz.

Bir kurum öğrencisiyle devam ediyorsa başarıyı zaten yakalamıştır.

YÖS - SAT KURSLARI ANKARA

YÖS Başvurusu Nasıl Yapılır?

YÖS eğitimi öncesinde, YÖS başvuru koşullarını sıkı bir şekilde takip etmenizi öneririz. Bu kapsamda bakıldığında da YÖS başvurusu yapacak kişilerin yabancı uyruklu olmaları gerekmektedir. Mülteciler de dahildir.

Türk liselerinin veya Türk liselerine denk gelen bir okulun son sınıfında olmaları ya da böyle bir okuldan mezun olma durumları da YÖS başvurusu açısından gerekli görülen bir şarttır.

Bunun yanı sıra tercih etmek istedikleri Yükseköğretim kurumlarının belirlediği kayıt şatlarını da taşımaları gerekmektedir. Bu tarz aşamaların her birisini detaylı bir şekilde gerçekleştirmeniz ile birlikte zaten çok daha aktif bir sınav dönemine de ulaşma şansını yakalamış olacaksınız.

YÖS Başvurusu

 • Her üniversite kendi sınavını yapar.
 • YÖS sınavları ilgili üniversitenin web sitesinden durulur.
 • Gerekli evraklar hazırlanır.
 • Gerekli sınav ücretleri yatırılır.

YÖS başvurusu yapacak öğrenciler başvuru tarihlerini kaçırmaması gerekir.

YÖS sınavına hazırlanan öğrencilere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Bilişsel Akademi YÖS kurslarımıza katılan ya da bizden danışmanlık talep eden tün öğrencilere hizmet eder.

YÖS Sınavına Kimler Girebilir?

YÖS kursu aşamalarımızla birlikte sınava kimlerin girebileceğine dair bilgiler vermek istiyoruz. Türkiye’de okumak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler, lise öğrenimini yurt dışında tamamlayan T.C. uyruğu ya da K.K.T.C. uyruğundan öğrenciler, doğumla yabancı uyruklu olmasına rağmen sonrasında T.C. vatandaşlığına geçen öğrenciler yararlanmaktadır.

YÖS Sınav Başvurusu Ne Zaman?

YÖS başvurusu aşamalarında bu sınavın başvuru tarihleri hakkında size bilgiler sunacağız. YÖS sınav tarihleri ve YÖS başvurusu işlemlerini de ÖSYM’nin resmi internet sitesinden gerçekleştirme şansı da bulabilirsiniz. Bu aşamalarda her zaman etkin bir şekilde ilerlemek için de size bilgiler vereceğiz.

Burada önemli olan şey sizlerin internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirip şifrenizi almak. Sonrasında ise ilgili harcı bankaya yatırmanız. Bu gibi aşamaların sonucu ile de zaten daha da net bir şekilde sınava giriş işlemleriniz netleşmiş olacaktır. Bu konuda her zaman rehber servisimizle de iletişimde kalabilir, sonuç odaklı bir yapı ile sınav konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadan ilerleyebilirsiniz. Bu sistemi her zaman verimli bulmanız mümkün.

                                                                                          Biz Kimiz?

YÖS kursu Ankara aşamalarının temelinde de her zaman etkin bir şekilde en iyisini oluşturma ve en niteliklisini sunma amacı ile ilerlemekteyiz. Gerçekten de yabancı uyruklu öğrenciler için en temel eğitim modelimizle onların mevcut müfredatı daha nitelikli bir şekilde kavrayabilmelerini sağlıyoruz.Derslerde %100 verim alınması alınması için tecrübeli eğitmenlerle çalışıyoruz.

Bu yolda klasik eğitim modellerinin dışına çıkarak her bireyin öğrenmesi için farklı yöntemler denemekteyiz.

Kurs Fiyatlarımız Nasıl?

Ankara YÖS kursları fiyatları için kurumuzu arayabilirsiniz. YÖS kursu ücretlerimiz her bütçeye uygundur. Kurs ücretlerimiz için bizi arayın.

+90 0312 433 82 00 +90 312 432 15 14

YÖS Eğitimlerimiz

Kursumuz bünyesinde;

 • Ücretsiz rehberlik
 • Kariyer planlanması
 • Ücretsiz aktiviteler
 • Görsel materyallerde eğlenceli dersler
 • Sadece kurs içerisinde değil, kurs dışında da eğitim görme olanağı
 • Konaklama

Bu seçenekler ile birlikte adeta bir kamp programına sizleri alıyoruz. Yabancı öğrenciler olarak ülkemize ilk defa gelmişseniz her türlü konuda sizlere yardımcı oluyoruz. Sınav konuları olan matematik, geometri ve IQ konuları ile birlikte harika bir eğitim süreci geçirecek, geleceğinize başarılı adımlar atma fırsatı elde edeceksiniz.

Eğitim hizmetlerimiz sayesinde YÖS sınavından verim alınacak bir başarı yakalamış olacaksınız.

YÖS Danışmanlık Hizmeti

Yabancı öğrenci seçme sınavı olarak kabul edilen YÖS, yurtdışından ülkemize gelen öğrencilerin geleceklerini belirleyen en önemli sınavdır. Bu sınavda alınacak başarılı sonuçlar doğrultusunda üniversitelerde istediğiniz yerde okuma şansı elde edersiniz.

YÖS Dışında Geçerli Olan Sınavlar

Bunun dışında ülkemizde SAT, MATURA, ACT, ABITUR, IB gibi uluslararası sınavlarda YÖS ile denk kabul edilmektedir. YÖS danışmanlık hizmeti ile birlikte ülkemizde yabancı olduğunuz ve henüz yeni alışmaya çalıştığınız sisteme kolayca ısınabilirsiniz.

Üniversitede eğitim görmek her bir gencin hayalidir. Bu hayal kapsamında insanların en çok dikkat ettikleri ve arzuladıkları şey ise en iyi üniversitelerde eğitim görmektir. Sizler ile yapacağımız değerlendirme kapsamında pek çok avantaj elde edeceksiniz.

YÖS Danşmanı Hangi Konularda Yardım Eder:

 • YÖS konusunda başarısız olabilir ancak denk olduğu diğer sınavlarda başarılı olabilirsiniz. Bunu araştırırız.
 • Hangi üniversitelerin sınavlarına gireceğinize birlikte karar veririz.
 • Size sadece dersler konusunda değil, yeni geldiğiniz ülkemizde konaklama gibi olanaklar ile de yardımcı olabiliriz.
 • Sizin gibi kursumuza  gelen ve  tanıdığımız diğer aynı uyruklu vatandaşlar ile tanıştırarak sizlerin  yabancılık çekmemesini sağlarız.
 • Kursumuzda aynı zamanda branş hocalarından kaliteli eğitim almanıza da aracılık ederiz.
 • YÖS sınav başvurularınızı yapmaktayız.
 • YÖS tercihlerinizi yapıyoruz.
 • İkamet almanızda yardımcı oluyoruz.
 • YÖS sınav sonucunuza göre üniversite kayıtlarınıza yardım ediyoruz.

YÖS Danışman Hizmetleri Ankara

YÖS danışmanlık hizmetleri ile birlikte geleceğe daha emin adımlar atacaksınız. Çünkü bu konuda yeni olduğunuz bir uygulama var karşınızda ve kursumuz eğitmenleri, danışmanları bu konularda yıllardır başarılı bir şekilde çalışma yapıyorlar. Hangi okulun sizin için en uygun olduğunu, hangisine başvurmanız gerektiğine karar verme gibi pek çok olanağı birlikte planlıyoruz. Bu sayede elde edeceğiniz gelirler doğrultusunda en iyi ve en doğru olana birlikte karar veriyoruz.

Bilişsel Akademi Ankara YÖS kursu ile birlikte eğitim kurumumuzda olanaklarından yararlanabilirsiniz. YÖS başvurusu sürecinden YÖS tercihlerine, üniversite kayıtlarına kadar yanınızdayız.

YÖS ve SAT sınav tarihlerini sizler adına bizde takip ediyoruz ve bunu sürekli duyuruyoruz. Hiçbir açılan sınavdan habersiz olmamanızı sağlıyoruz. Böylelikle elde edeceğiniz tüm başarılı çalışmalarda sizlere aracılık etmekten dolayı çok mutlu oluyoruz. YÖS danışmanlık hizmetleri kapsamında kaliteli bir yönlendirme ve rehberlik hizmeti arıyorsanız eğer doğru adres eğitim kurumumuzdur. Bize gelin ve geleceğinizi birlikte şekillendirelim.

Bilişsel Akademi YÖS

Bilişsel Akademi‘ den  YÖS kursu dışında SAT, GRE, GMAT, ALES kursları hakkında da bilgi almadan hiçbir kuruma kayıt yaptırmayınız. Sizleri kahve içmeye ve YÖS-SAT eğitim kadromuzla tanışmaya kurumumuza bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir