Ankara Hızlı Okuma Kursu Bilişsel Akademi

Hızlı Okuma

Okuma ve Okuduğunuzu Anlama Hızınızı Arttırın

Hızlı okuma ve okuduğunu anlamak özellikle sınavlara hazırlanan öğrenciler için çok önemli bir konudur. Ankara hızlı okuma kursu ile sınavlardaki başarınızı arttırın. İlk günden okuma hızınız ve anlama oranız artar, farkı göreceksiniz.

Hızlı Okuma Teknikleri Kursu Ankara

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri

Öncelikle Ankara hızlı okuma kursu olarak okuma hızınızı ve anlama oranınızı test ederek işe başlarız. Her kursiyere danışman öğretmen atanır. Test sonuçları kaydedilir ve karşılaştırmalar yapılır.

Hızlı okuma kurslarında genel olarak okuma hızı baz alınır. Aslında önemli olan okuduğunu ne kadar anladığındır. Anlayarak hızlı okuma kursu teknikleri ile kazandırılan, bir metnin doğru okuma yöntemleridir.

Hızlı Okuma Kurslarının Amacı

Hızlı okuma denildiğinde ilk akla gelen okuma hızı olmaktadır. Aslında her metni hızlı okumak doğru değildir. Bir şiiri hızlı okuduğunuzda ondan alacağınız keyif ne olacak? hızlı okuma teknikleri kursu ile sizlerin iyi bir okuyucu olmanızı sağlıyoruz. İyi okuyucu neyi nasıl okuması gerektiğini bilen okuyucudur.

Kurumumuzda hızlı okuma kursu olarak;

  • LKS, YKS, DGS, ALES, KPSS gibi sınavlara girecek öğrencilere yönelik kurslar
  • Yetişkinlere yönelik hızlı okuma
  • Okuma güçlüğü olan öğrencilere yönelik hızlı okuma kurs grupları bulunmaktadır.

Hızlı okuma kurslarına okuma bilen herkes katılabilir ancak 4. Sınıftan küçüklere için ileri okuma teknikleri çok uygun değildir. Eğer bir zorunluluk söz konusu ise daha erken yaşta başlanmalıdır.  Ankara hızlı okuma kursları olarak disleksi, okuma güçlüğü eğitimleri için erken yaşta ve bire bir eğitim programlarını psikolog eşliğinde uygulamaktayız.

Hızlı Okuma Kursu Size Ne Kazandıracak?

Hızlı okuma kurslarına son günlerde sıkça rastlanmaktadır. Önemli olan Bilişsel Akademi hızlı okuma kursu gibi kurslarla eğitim almanız. Burayı yanlış anlamayın! Reklamlarını gördüğümüz birçok kurum saçma sapan okuma hızları ile kursiyerlerin dikkatini çekmek istemesi. Okuma, okuma hızı ve anlama çok farklı nedenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çok basit bir örnek vermek gerekirse okuduğunuz metnin türü bile okuma hızınızı ve anlamanızı değiştirir. O verdikleri okuma hızı rakamlarında okuttukları metinleri çok merak ediyoruz.

Kurumumuzda hızlı okuma teknikleri ile

  • Kısa bir sürede çok fazla kelimeyi okuyarak ve anlayarak sınavlarınızda başarınız artar.
  • Kısa sürede birçok metin okuyarak birçok yeni şey öğrenebilirsiniz.
  • Hızlı okuma teknikleri ile göz, beyin ve hafıza koordinasyonu sağlanır. Okuduğunuzu unutmazsınız, hafızanız da güçlenir.
  • Hızlı okuma teknikleri ile matematik, geometri, fizik gibi alanlarda da daha başarılı olursunuz.
  • Aslında en önemlisi Ankara hızlı okuma kursu ile günlük hayatta hızlı düşünen ve kuvvetli hafızanız ile daha başarılı biri olursunuz.
Posted in:

Bir Cevap Yazın