A1 Almanca Aile Birleşim 

Kitaplara, filmlere şarkılara konu olan bir ülke; Almanya. Birçok insan için de hayati önem taşıyor. Almanya’ nın Türkiye’ den işçi talep etmesiyle başlayan gurbetçilerimiz 1960′ lı yıllardan beri Almanya’ da yaşamaktadır. Almanya’ da yaşayan Türkler ailelerini de Almanya’ ya götürmüşler. Bu göçler günümüzde de devam etmektedir.

Almanya Hükümeti ülkelerine gelecek insanlardan belli seviyede kendi dillerini bilmelerini istemektedir. A1 seviyesinde Almanca bilenlere göçmenlik ve oturum vermektedir. Aile birleşim sınavı A1 düzeyinde Almanca bilirliğinizi ispatlayan sınavdır. Bu sınav Goethe Enstitüsü tarafından yapılmaktadır.

A1 Almanca Aile Birleşim Kursu Neden Gereklidir

Eşi ve/veya çocukları Almanya’da yaşayan kişilerin eşinin yanına gidebilmesi ve orada yaşayabilmesi için bir vize alması gerekir. Bu vizeye Aile Birleşim vizesi adı verilir ve 90 günden uzun süre Almanya’da kalacak olanlar için geçerlidir. İşte bu vizenin alınabilmesi için de istenen evraklar vardır. Bu evrakların başında A1 seviyesinde Almanca dil sertifikası alınması gerekmektedir. Bu belge olmadan diğer istenen belgeler olsa bile vize alınması mümkün değildir.

A1 Almanca Aile Birleşim Kursu Nereden Alınır?

Ülkemizin değişik yerlerinde olan Alman büyükelçilikleri ve konsolosluklar her yerden alınan bu belgeyi kabul etmemektedir. Sadece Goethe Enstitüsü ve ÖSD isimli Alman kurumlarının verdiği sertifikayı kabul etmektedir. Bu sertifikanın alınması içinde öncelikle A1 Almanca Aile Birleşim Kursu programına devam edilmesi gerekir. Bu kurslarda bilen ya da bilmeyenler için temel düzeyde sertifika almaya yönelik Almanca kurs eğitimi verilir.

Sertifika sınavının toplam süresi 80 dakikadır. Bunun 15 dakikası sözlü sınav iken 65 dakikası yazılı sınavdır ve başlangıç düzeyinde olan bir sınavdır. Bu kurslar da bu sınava hazırlar niteliktedir. Yine bu sınavlarda okuma, anlama, konuşma yetisine dair sorular olduğu için kurs müfredatı da buna uygundur. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurslarda da tüm bu bilgiler verilmektedir.

A1 Aile Birleşim Almanca kursu için Ankara dışından gelecek öğrencilerimize isteklerine göre yurt ya da otel ayarlanır. Sizlerde 1 aylık Almanca kurslarımıza katılarak bu sınavda başarılı olabilirsiniz. Ankara‘ nın en iyi Almanca dil kursu Bilişsel Akademi‘ ye 0312 433 82 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir