Gecen hafta çocuk İngilizcesi‘ ne gelen bir öğrencimin babasıyla sohbet ettim. Bu sohbetimizde kendisininde İngilizce kursuna gelmek istediğini söyledi. Bende İngilizce bildiğini düşündüğümü belirttim. Gramer olarak iyi bildiğini iş nedeniyle yurt dışın çıktığında ya da yurt dışından gelen misafirlerle İngilizce konuşamadığından yakındı. YDS İngilizce puanı 80. Konuşma ağırlıklı bir İngilizce istediğini söyledi. Yardım edeceğimi belirttim heme öğretmen ayarlaması ve haftalık ders programlaması yapıldı.

YDS‘ den 80 alan biri sanırım B2-C1 arasında bir İngilizce düzeyine sahiptir. YDS İngilizce belirleme sınavı ama ne kadar yüksek olsada puanınız konuşma ve dinleme becerilerine yönelik bir ölçme olmadığı için bu sınava hazırlananlar dinleme, konuşma becerilerinin gelişimi için bir çaba göstermemektedir. YÖKDİL sınavı da az eski UDS sınavına benziyor. Bu sınavda da dinleme, konuşma becerileri ölçülmüyor.

YÖKDİL Sınavı

YÖKDİL sınavı son yıllarda yapılmaya başlanan dil sınavları arasında yer almaktadır. Yabancı Dil Sınavında olduğu gibi bu sınavında çeşitli kamu ve eğitim kurumlarına girişte istenen sınavlar arasında yer almaktadır. YÖKDİL sınavının soru tipleri, YDS’a göre farklılık göstermektedir. Bu sınav, alanlara ayrılarak farklı soru tipleri ile kişilerin karşısına çıkmaktadır. Kaliteli bir YÖKDİL kursundan alınacak dersler ile bu sınavda rahatlıkla başarı elde edilebilir. YÖKDİL kursunda en pratik soru çözme yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yabancı dil kurslarında seviyeler ve verilen eğitimler değişiklik göstermektedir. Sıfırdan başlayan dil sınavı adayları için planlı bir yabancı dil eğitimi verilmektedir. Gramer, soru tipleri ve çeviri alanlarında gerekli çalışmalar yapılmaktadır. YÖKDİL sınavına eksiksiz girmek isteyen kişiler, YÖKDİL kurslarından yararlanabilir. Bu sınava yönelik verilen İngilizce kurslarında gramer çalışmaları ve deneme sınavları da yapılmaktadır. Okuma ve anlama alanlarında da adayların eksiklerini kapatmasını sağlayan YÖKDİL kursları bu sınav için oldukça önemlidir.

YÖKDİL Sınavı ve YÖKDİL Kursu Nedir?

Daha önceki yıllarda YÖK ve Üniversiteler ile birlikte yapılan YÖKDİL sınavı, son sene ÖSYM aracılığı ile yapılmıştır. Fen, Sosyal ve Sağlık Bilimleri alanlarında yapılan sınava, eğitim kurumlarında yükselmek isteyen kişiler başvurabilir. Lisansüstü eğitimler için oldukça önemli olan YÖKDİL sınavı, uzmanlık türlerine göre yapılmaktadır. YÖKDİL sınavı 4 farklı dilde yapılmaktadır. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde yapılan sınava isteyen tüm adaylar giriş yapabilmektedir.

YDS’den farklı olarak senede 2 veya 3 kez yapılan sınavların hepsine katılım sağlanabilmektedir. Giriş için herhangi bir sınırlama olmadığı için dil alanında önemli bir sınav olarak öne çıkmaktadır. En son sınav ücretinin 100 lira olduğu bilinmektedir. Uzmanlık alanlarına göre yapılan bir sınav olduğu için planlı ve ayrıntılı çalışmanın önemi büyüktür. Bu sınavda başarılı olmak isteyen adaylar, kursumuzdan yararlanabilirler.

YÖKDİL Kursu İçerikleri

Teknolojini gelişmesi ile uygulamalı ve ayrıntılı bir dil eğitimi verilmektedir. Okuma ve anlama, gramer, soru tiplerinin çözümü ve sınav sorularına yönelik çalışmalar ile adaylar YÖKDİL sınavına hazırlanmaktadır. Adayların istediği puanı alabilmesi için gerekli eğitimlerin verildiği YÖKDİL kurslarına uygun fiyatlara kayıt olabilirsiniz.

Bilişsel Akademi YÖKDİL kursu maksimum 4 kişilik sınıflarda hedeflerinize uygun şekilde planlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir