Ankara YÖS hazırlık Kursları

TÜRKİYE’DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

YÖS danışmanlığı adı altında bir çok kurum var. Maalesef bir çoğu sadece para için bu iş yapmakta ve YÖS hakkında bilmedikleri için öğrencileri yanlış yönlendirebiliyorlar. Türkiye‘ de üniversite okumak istiyorsanız yazımızı okuyun.

Ortadoğu ve Avrupa’ nın eğitim anlamında en istikrarlı ülkelerinden biri olarak Türkiye’ yi kabul etmek gerekir. Bunun en iyi göstergesi Türkiye’ye yüksek lisans ve üniversite eğitimi için gelen yabancı uyruklu öğrenci sayısının her geçen sene artması ve bu konuda tercih edilmesi.

Eğitim fiyatlarının uygunluğu, kültürel yakınlık, şehirlerdeki öğrenci için barınma, yol, yemek ve diğer imkanların uygun olması bu sayının artmasında önemli sebep. Diğer açıdan gelen öğrenciler için en büyük problemlerden biri üniversite seçimleri olmaktadır. Komşu ülkelerden gelenlerin bazıları dışında Türkiye’ deki üniversiteler, bunlara kabul edilme şartları, eğitim süreçleri ve mezuniyet sonrası gibi konularda bilgi eksikliği öğrenim için gelenlerden çoğunun ortak noktası.

ayös
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

YÖS Yapan Üniversitelerden Bazıları

Öncelikle Türkiye’de iyi bir üniversitede okumak istiyorsanız sınavlarda başarı şart. Bu sınavlardan da en önemlisi  YÖS. Peki, YÖS nedir? YÖS sınavı hakkında bilgi verelim. YÖS, yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’de eğitim almaları için üniversitelerin çoğu tarafından yapılan  üniversitelerin kendi bünyelerinde hazırladıkları ve isimlendirdikleri AYÖS (ANKARA ÜN. YÖS), İYÖS (İSTANBUL ÜN YÖS), OMÜYÖS (ONDOKUZMAYIS ÜN YÖS)…….. sınavdır. Kısaca YÖS, yabancı uyruklu öğrencileri Türkiye’ de üniversite eğitim için girdikleri sınavdır.

Türkiye’ de iyi bir üniversite için iyi bir YÖS puanı, YÖS puanı içinde kaliteli bir YÖS hazırlık süreci ve rehberliği  almak şart. Sınav ve tercih tarihlerinin çok değişken olduğu, her üniversite için kabul kriterlerinin farklı olduğu bu sistemde ,önceliğin bu sistem noktasında uzman olan bir eğitimciye verilmesi gerekir. YÖS diğer uluslar arası sınavlara bakarak çok daha çabuk başarıya ulaşabileceğiniz bir sınav, yeter ki düzenli  ve disiplinli bir çalışma olsun. Eğer SAT, ACT, IB, ABITUR gibi uluslar arası bir sınav sonucunuz yok ise bu noktada yapacağınız en mantıklı yol YÖS olacaktır. Unutmayın ki Avrupa  ve dünya  tarafından da eşdeğerliliği kabul edilen bir üniversiteden mezun olarak kariyer yolunda çok büyük adımlar atabilirsiniz.

Türkiye' de eğitim
YÖS Kursu

YÖS DANIŞMANLIĞI

YÖS hazırlık süreci ve rehberlik konusunda, YÖS danışmanlığı adı altında bir çok kurum var. Maalesef bu kurumların çoğunun eğitimle alakası yok. Türkiye’ de okumak için bu firmalara başvurup mağdur olan birçok öğrenci gördük. Yanlış bilgilendirme, fahiş ücretlerle üniversiteye yerleştirilme vaatleri ve herhangi bir üniversiteye yerleştirilmeme… Bir çok şey söyleye biliriz. Para kaybı, zaman kaybı yaşamamanız için doğru kurumlarda başvurmanız gerekmektedir.

YÖS Danışmanlık Hizmeti

Bilişsel Akademi YÖS kursları Ankara‘ da hem YÖS danışmanlık hem de YÖS hazırlık kursları vermektedir. YÖS bizimle hazırlanan hiçbir öğrencimizde rehberlik, tercihler, sınav başvuruları konusunda herhangi bir ücret talep edilmez. 20 yılı aşkın süredir YÖS, SAT ve TÖMER alanlarında eğitim veren Bilişsel Akademi YÖS kurslarına kayıt yaptırmayan sadece YÖS danışmanlık hizmeti almak isteyenlere:

 • YÖS’ e girmeden başvuru yapacakları üniversitelere başvuru, kayıt sürecinin takibi.
 • SAT puanıyla Türkiye’ deki ve yurt dışındaki üniversitelere başvuru, kayıt sürecinin takibi.
 • YÖS puanıyla Türkiye’ deki üniversitelere başvuru,  kayıt sürecinin takibi.

gibi hizmetler verilmektedir. Bir öğrenci için en az 10 üniversiteye başvurulur. danışmanlık ücreti için belli bir ödeme alınır. Öğrenci tercih ettiği üniversitelerden birisine yerleşmezse yapılan ödemenin %70 öğrenciye tekrar iade edilir.

Unutmayın ki başarmak için öncelikle karar vermek, bu karar doğrultusunda da iyi bir araştırma yapmak gerekli. Doğru yerden başlarsanız doğru yerde bitirirsiniz… Yabancı uyruklu öğrencilerin bürokrasiye pek fazla takılmadan, gereksiz zorluklar çıkarmayan üniversite idari ve yönetimi anlayışıyla eğitimlerine devam edebilecekleri ülke olarak sizleri bekliyoruz….

İstanbul Üniversitesi Tanıtım Videosu

YÖS Dışında Geçerli Olan Sınavlar

Bunun dışında ülkemizde SAT, MATURA, ACT, ABITUR, IB gibi uluslararası sınavlarda YÖS ile denk kabul edilmektedir. YÖS danışmanlık hizmeti ile birlikte ülkemizde yabancı olduğunuz ve henüz yeni alışmaya çalıştığınız sisteme kolayca ısınabilirsiniz.

Üniversitede eğitim görmek her bir gencin hayalidir. Bu hayal kapsamında insanların en çok dikkat ettikleri ve arzuladıkları şey ise en iyi üniversitelerde eğitim görmektir. Sizler ile yapacağımız değerlendirme kapsamında pek çok avantaj elde edeceksiniz.

YÖS Danışman Hizmetleri Ankara

YÖS danışmanlık hizmetleri ile birlikte geleceğe daha emin adımlar atacaksınız. Çünkü bu konuda yeni olduğunuz bir uygulama var karşınızda ve kursumuz eğitmenleri, danışmanları bu konularda yıllardır başarılı bir şekilde çalışma yapıyorlar. Hangi okulun sizin için en uygun olduğunu, hangisine başvurmanız gerektiğine karar verme gibi pek çok olanağı birlikte planlıyoruz. Bu sayede elde edeceğiniz gelirler doğrultusunda en iyi ve en doğru olana birlikte karar veriyoruz.

Bilişsel Akademi Ankara YÖS kursu ile birlikte eğitim kurumumuzda olanaklarından yararlanabilirsiniz. YÖS başvurusu sürecinden YÖS tercihlerine, üniversite kayıtlarına kadar yanınızdayız.

YÖS ve SAT sınav tarihlerini sizler adına bizde takip ediyoruz ve bunu sürekli duyuruyoruz. Hiçbir açılan sınavdan habersiz olmamanızı sağlıyoruz. Böylelikle elde edeceğiniz tüm başarılı çalışmalarda sizlere aracılık etmekten dolayı çok mutlu oluyoruz. YÖS danışmanlık hizmetleri kapsamında kaliteli bir yönlendirme ve rehberlik hizmeti arıyorsanız eğer doğru adres eğitim kurumumuzdur. Bize gelin ve geleceğinizi birlikte şekillendirelim.

Ankara YÖS Danışmanı Hangi Konularda Yardım Eder:

 • YÖS konusunda başarısız olabilir ancak denk olduğu diğer sınavlarda başarılı olabilirsiniz. Bunu araştırırız.
 • Hangi üniversitelerin sınavlarına gireceğinize birlikte karar veririz.
 • Size sadece dersler konusunda değil, yeni geldiğiniz ülkemizde konaklama gibi olanaklar ile de yardımcı olabiliriz.
 • Sizin gibi kursumuza  gelen ve  tanıdığımız diğer aynı uyruklu vatandaşlar ile tanıştırarak sizlerin  yabancılık çekmemesini sağlarız.
 • Kursumuzda aynı zamanda branş hocalarından kaliteli eğitim almanıza da aracılık ederiz.
 • YÖS sınav başvurularınızı yapmaktayız.
 • YÖS tercihlerinizi yapıyoruz.
 • İkamet almanızda yardımcı oluyoruz.
 • YÖS sınav sonucunuza göre üniversite kayıtlarınıza yardım ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir