ETKİLİ VE HIZLI OKUMA

Ücretsiz Hızlı Okuma Kursu Ankara

Sınavlara hazırlanan pek çok genç arkadaşımız ücretsiz hızlı okuma kursları araştırmaktadır. Ancak anlayarak hızlı okuma teknikleri eğitimi belirli bir ücret karşılığında sunulmaktadır. Hızlı okuma tekniklerini ile sınavlarda zamanı etkin kullanmayı öğreten bu kurslarımıza talep oldukça fazladır. Sınav hazırlık sürecinde de etkili öğrenme için büyük fayda saplayan hızlı okuma yöntemleri en çokta tekarlarda öğrencilerin işine yarıyor.Biliyorsunuz tekrar olmadan neyi öğrenirseniz öğrenin zaman içerisinde unutma gerçekleşiyor.

Bilişsel Akademi Anlayarak Hızlı Okuma Kursu

Bilişsel Akademi hızlı okuma kursu kendi yöntem ve teknikleri ile siz değerli öğrencilerle paylaşmaktadır. Sizlere hizmet vermekten onur duyuyoruz.

Ücretsiz Kurs Arayışının Nedeni

Kurumlar genel olarak anlayarak hızlı okuma kursları için alanında uzman bir kadro ile kursiyerlerini buluşturmaya çalışmaktadır. Ancak hepimiz biliyoruz ki pek çok kişinin asgari ücretle yaşamaya çalıştığı ülkemizde bu kurslara hemen herkes ulaşamamaktadır. Bu nedenlede ücretsiz hızlı okuma eğitimleri araştırılmaktadır.

Bilişsel Akademi olarak hızlı okuma kursumuzu uzaktan eğitime taşıyarak kişilerin daha uygun ücretlerle bu kurstan faydalanmasını sağlayacağız. Online hızlı okuma kursumuza ücretsiz katılmak için ara sıra sosyal medyada bizi takip edenlere ücretsiz hızlı okuma kursları hediye etmekteyiz.

Online Hızlı Okuma Kurs Ücretsiz

Online hızlı okuma eğitimlerimiz sadece hızlı okuma programını uygulayarak yapılmayacaktır. Kurum olarak sadece bilgisayar üzerinden yapılan hızlı okuma pratiklerini uygun görmüyoruz. Hızlı okuma programı yararlıdır. Ancak; yeterli değildir. Kitap kokusu olmadan okuma olmayacağını düşünüyoruz. Sayfa çevirmek bile zaman alan bir süreçtir. Hızlı okuma kursu fiyatlarını herkes faydalanması için uygun tutacağız.

Elbette bedava hızlı okuma kursu veren yerlerde bulunmaktadır. Özellikle belediyelerin meslek edindirme kursları ücretsiz hızlı okuma kursları düzenlenmektedir.

Youtube kanalımızda ücretsiz hızlı okuma eğitimleri planlıyoruz. Kanalımızı takip edin.

Kimler Ücretsiz Hızlı Okuma Kursumuza Katılabilir?

 • Şehit ve gaziler, 1. derece akrabaları.
 • Okulda başarılı olup maddi durumu kötü olan öğrenciler. ( Okullarından alacakları referans mektubu yeterli olacaktır. Öğrencimiz maddi imkanlarından dolayı kurslara katılamamaktadır. Ders başarısı aşağıdaki gibidir, şeklinde bir yazı yeterli olacaktır.)
 • Samimi olan ve maddi sıkıntı yaşayan tüm kitap severler. ( Herkesi belki birden alamayız ama başvurulara ve açılan gruplara göre birer, ikişer almaya çalışıyoruz.)

Online Hızlı Okuma Kursları

hızlı okuma teknikleri kursu

Belediyelerin düzenlediği hızlı okuma kursları için vaktiniz yok ise pek çok eğitim kurumu 20 günlük online hızlı okuma kursu vermektedir. Ancak bu eğitimler internet üzerinden verilmektedir. Sınav zamanlarında kalabalık kurslardan uzak kalmak isterseniz bu online kurslar kaçırılmayacak fırsatlardandır. Bu nedenle siz en uygun olan uzaktan eğitim hızlı okuma kurslarına katılabilirsiniz.

Bilişsel Akademi uzaktan eğitim hızlı okuma kursları, size ücretsiz verilecek hızlı okuma programı ve hızlı okuma kitabı ile canlı derslerle yapılmaktadır.

Etkili ve Hızlı Okuma Sizi Bir Adım Öteye Taşır

Etkili ve hızlı okuma sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşımaktadır. Bu nedenle anlayarak hızlı kitap okuma kursları değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu kurslarda size zihinsel okumanızın hızını ve beyninizi çok daha etkin bir şekilde artırmanın yolları öğretilmektedir. Okuma hızınızın artışı demek çok daha fazla soru ile temas sağlamak demektir. Bu nedenle bu kurslardan aldığınız eğitimleri tekrar ederek hızınıza hız katmak sizin elinizde bulunmaktadır. Aklınızın bir köşesinde bulunsun bu kurslar öle uzun süren kurslar değildir. 20 günden başlayarak ihtiyaca göre atış gösterir. Online kursların bir avantajı ise şudur, farklı kurumlardan çok daha fazla teknik öğrene bilirsiniz.

Şehit Ve Gazi Yakınlarına Ücretsiz Kurslar

Şehit ve gazi yakınları formu doldurup ücretsiz hızlı okuma eğitimlerine ve diğer eğitimlerimize katılabilir.

Anlayarak hızlı okuma teknikleri hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz:

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı oku
Çocuklar İçin Hızlı Okuma Kursu

Yaşadığımız hayatın önemli bir kısmında okuma yapmak zorundayız. Ülkemizde ve dünyada gelişen olayları öğrenmek için gazete okumak, mailleri okumak, hobi olarak kitap okumak, yolda giderken mağazaların tabelalarını okumak, reklamları okumak gibi çeşitli alanlarda okuma yapmaktayız. Farkında olmasak da okuma, hayatımızda yaptığımız en önemli eylemlerden biridir. İlkokuldan itibaren okuma yapmaktayız.

Okumanın Hızlandırılması

Hayatımızın önemli bir kısmında yer alan okumaların hızlandırılması, daha az zaman harcanmamıza neden olacaktır. Hızlı okumak ama anlayarak okumak oldukça güzel sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Anlayarak hızlı okumanın bazı teknikleri bulunmaktadır. Teknikler uygulanarak anlayarak hızlı okuma mümkün olmaktadır.

Zayıf Okuma Alışkanlıkları Nelerdir?

Hızlı okuma uygulaması yapabilmek için öncelikle sizi yavaşlatan zayıf okuma alışkanlıklarınızdan kurtulmanız gerekir. Zayıf okumaya neden olan bütün alışkanlıkları bırakmak ve etkili okuma yöntemlerini öğrenmek hızlı okumanın en temel kuralıdır. İnsanlarda görülen bariz okuma hataları vardır. En fazla görülen kötü okuma alışkanlıklarının neler olduğu ne nasıl yenilmesi gerektiği hakkında bilgi almak ve uygulamak gerekir. En fazla görülen zayıf okuma alışkanlıkları hakkında kısa bilgilendirmeleri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

İç Seslendirmenin Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Birçok insan okuduğu her kelimeyi kafasında seslendirmektedir. Buna iç seslendirme denir. İç seslendirme yapanlar kelimelerin beyninde söylendiğini duyar. İç seslendirme gereğinden fazla vakit harcamaya neden olur. Çünkü aslında insan söylediğinden daha hızlı anlama kabiliyetine sahiptir.

İç seslendirmeyi çözmek için;

 • Öncelikle ses olduğunun farkına varılmalı
 • Seslendirme yapmamak üzerine alıştırmalar yapılmalı
 • Okumaya başlanıldığında iç sesi kullanmama telkin edilmeli
 • Kelimeleri bloklar halinde okuyarak iç seslendirme bitene kadar çalışmalar yapılmalı

Kişi konuşma sırasında dakikada 250 ila 350 kelime konuşur. İç seslendirme yapanlar en fazla 350 kelimeyle sınırlı kalırlar. İç seslendirmeyi bitirmenin tek yolu; kelimelerin beyinde tek tek söylenmesini engellemektir.

Kelime Kelime Okuma Hızlı Okumayı Nasıl Etkiler?

Kelimeleri tek tek okumak, yavaş okumanın yanında konuyu daha geç anlamaya da neden olur. Kelimeleri bloklar halinde okuyanlar hızlı okudukları gibi daha iyi anlarlar. Bloklar halinde okuma yapabilmek için bir defada okunulan kelime sayısının artırılması şarttır.

 • Okuduğunuz metni gözlerinize daha yakın tutup tekli odakla okumak kelime sayısını büyük oranda artırır. Her blokta okunan kelime sayısının fazla olması okuma hızını artırır.

Verimsiz Göz Hareketi Hızlı Okumayı Nasıl Etkiler?

Verimsiz göz hareketleri daha az kelime okumaya neden olur. İnsanın gözü bir defada 4 cm alanı kaplayarak yaklaşık olarak 4 veya 5 kelimeyi görebilir. Çevresel görüşlerini kullanmayanlar her satırın sonundaki kelimeleri göremezler. Verimsiz göz hareketlerinin olumsuz tesirini yenmek için;

 • Bakışları yumuşatıp bakış alanını genişleterek kelimeleri bloklar halinde görülmelidir. Yapılan bu yumuşatma eylemiyle gözler sayfa üzerinde daha hızlı hareket ederek daha fazla kelime okuyacaktır.

Regresyonun Hızlı Okumaya Etkisi Nedir?

Metinleri gereksiz olarak yeniden okumaya regresyon denir. Okuyucular okuduklarından emin olmak için regresyon yaparlar. Regresyon yapmak anlamayı zorlaştırır. Geri dönme konusunda dikkatli olmak ve çok gerekmediği müddetçe yapmamak gerekir.

 • Geriye dönmeyi engellemek için işaretçiler kullanılabilir. İşaretçiyi takip eden gözler geriye dönmez ve böylece okuma hızı artarken anlama oranı da artar.

Düşük Konsantrasyon Nedir?

Okuma dış etkenlerin en az olduğu ortamda yapılmalıdır. TV gibi olumsuz etkenlerin olduğu yerde cümleyi değil kelimeyi bile anlama zorlaşır. Düşük konsantrasyona neden olacak iç ve dış dikkat dağıtıcı unsurlar vardır.

Düşük konsantrasyondan kurtulmak için;

 • Birden fazla işi bir arada yapmayın.
 • Dikkat dağıtıcı unsurları ortamdan kaldırın.
 • Kafanızdaki problemleri, düşünceleri atarak yani iç dikkat dağıtıcı unsurlar yok edilmeli.
 • Etkili okuyucu olmak için iç sesten kurtulmak gerekir.

Okumaya Doğrusal Olarak Yaklaşmanın Hızlı Okumaya Etkisi Nedir?

Doğrusal okuma yapma temel bilgilerin yanında destekleyici bilgilere de dikkat etmeyi gerektirir. Bilinmesi gerekenden daha fazla bilgi sunulur ki bu da okumayı yavaşlatır. Bundan kurtulmak için;

 • Başlıklar ve madde olarak koyu renkle yazılan metinlere bakılmalı
 • Kısa bir göz gezdirme yapılarak temel kısımlara odaklanılmalı
 • Yazarın yazma nedenini gösteren ekstra bilgiler edinilebilir.
 • Önemli kısımları belirleyip daha az yer okuyarak daha geniş bilgi edinilmeli.

8 thoughts on “Ücretsiz Hızlı Okuma Kursları”

 1. merhabalar,
  ücretsiz hızlı okuma ile ilgili kursunuza katılmak istiyorum. şu anda işsiz olduğum için ücretli kursunuza katılamıyorum. ne yapmam gerektiği konusunda bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  saygılarımla

 2. merhabalar oğlum 8. sınıf lgs ye hazırlanıyor başarısı oldukça yüksek fakat zaman yetmiyor anne yoksa çok daha iyi olcak inanın ucretsiz olan şeylere bakmam aslında ihtiyacın olan kullansın derim fakat bizim bu kursa ihtiyacımız var çok çalışıyo sabahtan akşama kadar canlı ders test emekleri boşa gidecek korkuyorum

  1. Yarımcı olmak isteriz. Yalnız pandemiden kaynaklı hızlı okuma eğitimlerimize bir süre ara verdik. Bize 05076532707 numaralı telefondan ulaşın ve Taner Hoca’ nın bilgisine yazıp web sitemize yazdığınızı belirtin. En yakın zamanda yardımcı olmaya çalışalım. Saygılarımızla…

 3. Merhaba benim seneye lgs sınavım var ve
  Şimdiden başladım çalışmaya fakat okuma bozukluğum yüzünden sınavlarda başarısız oluyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ( tüm belgelerim taktir bu arada)

  1. Aleyna kursumuzu ararsan yardımcı olmak isteriz. Hızlı okuma teknikleri eğitimimize katıl. Hızlı okuma eğitimin son haftasında yeni nesil paragraf sorularını hızlı okuma teknikleriyle çözüyoruz. Bu sayede soruları hem doğru hem de hızlı çözmüş olacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir