Sıfırdan Rusça öğrenmek için farklı nedenleriniz olabilir. Bu makalemize ” Sıfırdan Rusça Öğreniyorum” başlığını koyduk. Rusça öğrenmeye yeni başlayanlara yardımcı olmak için çeşitli şeyler paylaştık.

Haydi sıfırdan Rusça öğrenmeye başlıyalım!

Sıfırdan Rusça Öğreniyorum

Rusça öğrenmek için kursumuza gelen kursiyerlerimizin sıfırdan başlayarak profesyonel ekibimizle birlikte Rusça öğrendiğini görmek bizleri mutlu ediyor.  Rusça üzerine hiç bir şey bilmeyen kursiyerlerimiz dahi öğretici kadromuz ile kolaylıkla Rusçayı hem yazıyor hem de telaffuz ediyor. Rusça öğrenmek istediğinizde sizlere de Rusçanın zor bir dil olduğunu söyleyenler mutlaka çıkacaktır ama siz yeter ki isteyin biz Bilişsel Akademi olarak daima yanınızdayız.  Yeterli çaba ve çalışma ile öğrenilemeyecek hiç bir şey yoktur bizler bunun bilincinde olarak eğitim serüvenimizi başlattık ve sizlerle her geçen gün büyüyen büyük bir aile olduk.  Kursiyerlerimizin memnuniyeti başarımız ve mutluluğumuzdur. Ankara Rusça kursu arayan ve Rusça dil kurslarına  katılmak isteyen ve bizimle yoları kesişen tüm kursiyerlerimizin mutlu olduğunu görerek bu konuda kendimizden emin bir tavır sergilemekteyiz. Rusçayı öğrenmek üzere sizde araştırmalara başladıysanız öncelikle bu yazı ile sizlere bilgi vermek daha sonrasında da kurumumuzda ağırlamak isteriz.

Rusça Dilinin Nasıl Öğrenebilirim?

Sıfırdan Rusça öğrenmek isteyen kursiyerlerimizin sorduğu soruların başında gelen bu dili nasıl öğreniriz sorusuna temel bazı cevaplar verelim istedik. Rusça öğrenmenin ana şartı dil bilgisi kurallarına hâkim olmaktan geçmektedir. Rusça çekimli yapıda bir dil olduğundan padej adı verilen isim çekim eklerinin ilk etapta öğrenilmesi dilin ileri seviye öğrenimlerinde de kolaylık sağlayacaktır. Kolay Rusça öğrenmek ve ileri seviye Rusça öğrenmek için dikkat edilmesi gereken husus Rusça gramer bilgisini iyice kavramak olacak.

Rusça Kursu Faydalı Olur Mu?

Bizim Bilişsel Akademi olarak ana hedeflerimizden biri zorluğu kolaylaştırmaktır. Bizimle birlikte dil eğitimi alan tüm kursiyerlerimizin bildiği gibi kolaydan zora giden ancak zorluk evresinde dahi eğlenceli hale getirilen kavrama tekniklerimiz sayesinde hangi dili tercih ederseniz edin o dili kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Rusça öğrenmek için mutlaka kursa gitmeniz gerekiyor mu? Evet, Rusçayı tüm incelikleri ile öğrenebilmek için Rusça kursu desteği almanız faydalı olacaktır. Kursta dilin gramer ve telaffuz özelliklerini öğreneceğiniz ve bol bol pratik yapacağınızdan dilin zihne yerleşmesi çok daha kolay ve aynı zamanda kalıcı olacak. Bilişsel Akademi’de öğrendiğiniz bilgileri unutma endişesi taşımayacaksınız çünkü öğretmenlerimizin en yeni ve etkili kavrama yöntemlerini kullanarak bellettiği bilgiler zihninizde kendini muhafaza edecek.

Sıfırdan Rusça Öğrenmek Zor Mu?

Türk yazım sisteminden farklı olduğundan dolayı dilin öğrenimini zor olduğundan bahsetmemiz mümkün. Ancak dünyada en çok kullanılan 9. Dil olduğu gerçeği ve özellikle uluslararası işlerle meşgul olanların mutlaka edinmesi gereken bir dil bilgisi olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda bu zorluğun üstesinden gelebileceğimizi biliyoruz. Adım adım gittiğimiz öğrenme sistemlerimiz sayesinde ana diliniz gibi Rusça konuştuğunuzda kendinizi ve bizi başarılarınız için tebrik edeceksiniz.

Rusça da Kelime Bilgisi Nasıl Kazanılır?

Rusça öğrenirken tüm yabancı dillerde olduğu gibi kelime bilgisi kazanmak ve dağarcığı genişletmek anlam yelpazesini genişletmek için önemlidir. Bu yüzden her zaman yanınızda bir Rusça Türkçe sözlük bulundurmanız aklınıza takılan her kelimenin Rusçada karşılığını anında bulabilmenizi sağlayacak. Sözlük taşıma alışkanlığı sayesinde dilin tüm detaylarını kavrama hızınız normalin iki katı olarak yükselecek. Rusçada kelime dağarcığının artırılması ve kelime entegrasyonun sağlanmasından sonraki aşamada rahatlıkla Rusça Türkçe tercüme, Türkçe Rusça-çeviri yapabileceksiniz.

Rusça Öğrenmek İçin Ne Kadar Zaman Harcamalıyım?

Dil öğrenmek isteyenlerin sorduğu bir diğer kilit soru da ne kazar zaman sorusu.  Rusça öğrenmek istiyorum ama bu benim ne kadar zamanımı alır, benim vaktim yok diyenler için de geliştirilen alternatif yöntemlerimiz elbette var. Online Rusça eğitim paketlerimizden bu kapsamda yararlanabilirsiniz. Programlarımız 12 kişilik sınıflar şeklinde hazırlanıyor ve asgari mesai süremiz 105 saat. A1 seviyesin c2 seviyesine kadar tüm etaplarda genel olarak bu uygulamayı kullanıyoruz. Birebir kurs içine telefonda görüşmeler ( pratik geliştirme amacı) ve online desteklerimiz dâhil değildir. Dilerseniz ek süre talep etme hakkına da sahipsiniz. Her seviye için 105 saat harcayarak size garantili bir dil öğrenimi vereceğimizi söylüyoruz.

Adım Adım Rusça Öğreniyorum

En kaliteli Rusça kursunu ararken Ankara ‘da sizinle karşılaştırsak bizde sizde çok şanslısınız. Kurumumuz Ankara’da dil kursu arayanların hem Ankara hem de ilçelerden gelen kursiyerlerin oldukça memnun kaldığı ve yabancı bir dili ana dili gibi öğrendiği bir kurum. Biz sizlere öğrenme garantisi veriyoruz.  Siz öğrenene kadar sizinle birlikte olacağımızın sözünü ilk karşılaşmamamızda vereceğimize şüpheniz olmasın. Hızlı Rusça öğrenmek istiyorum diye yola çıktınız kolay Rusça öğrenmek istiyorum dediniz ve araştırmalara başladınız.( dil öğrenme kararı verirken önce bu sorgulamalar yapılıyor biliyoruz)  Dil öğrenmek hem eğitim almak hem de hizmet almak olduğundan bu konuda tüm detayları sorgulamak sizin hakkınız.  Burada sizlerin sorularına yanıtlar vermeye çalışırken eksik kaldığımız yerler olursa yâda Rusça dil bilgisi hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bizleri aramanızı beklemekteyiz.

Dili öğrenirken geçireceğimiz evrelere bir bir göz atalım:

Rusça öğrenmek için kursa başladığınızda standart 12 kişilik bir grup ve sıfırdan başlıyorsanız A1 seviyesinde öğrenim için hazırlanırsınız.  Kaynak temini ve yönlendirmesi tarafımızdan yapılacaktır. Rusça öğrenmek için bir Rusça öğrenme kitabına sahip olacaksınız. Rusça kitabının yanı sıra bir Rusça Türkçe çeviri sözlük edinmeniz gerekecek.

Rusçayı öğrenmenin ilk evresi Rusça dil bilgisini kavramaktan geçeceğinden kursumuzda önce temel dil bilgisi eğitimi alacaksınız.  İsim ve fiil çekim ekleri, sıfatlar zamirler. Özne yüklem nesne vs.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Rusça eğitim setimizden faydalanma imkânına sahip olacaksınız ve bunun yanı sıra online desteklerimize de sınırsız erişim hakkınız olacak.

Online destekler özellikle tekrar yaparken işinizi çok kolaylaştıracak. Rus alfabesi, Kiril alfabesinden çıkarılan bir alfabe olduğundan öğrenmede ve harflere alışmada ilk etapta zorluk çekebilirsiniz. Rus alfabesinde toplamda 33 harf bulunur. Kiril alfabesi Türklerin tarih boyunca kullandığı alfabeler arasında yer alsa da şuan kullanımı olmadığından bizlere yabancı gelmesini doğal karşılamalıyız.

Alfabeye de şöyle bir göz atalım:

Rus Alfabesi

Dili öğrenirken zorlanmayacaksınız demiyoruz hatta ilk etapta karmaşık da gelecek ama birlikte gerçekleştireceğimiz öğrenim sürecinden sonra Rusça seni seviyorum diyeceksiniz buna eminiz.

Kolay ve hızlı dil öğrenmenin tüyoları ve yeterli bilgiye sahip eğitmenlerini kadromuzda bulundurduğumuz için sizlere dili öğrenme garantisi sunuyoruz. Kurslarımızla sıfırdan Rusça öğreniyorum, diyebileceksiniz.

Hızlı Rusça öğrenmenin anahtarı ise sizin elinizde. Rusça öğrenmenin geçerli birkaç yolu ve tek bir gerçekliği var o gerçeklik ise pratik yapmak ve zaman harcamak.  Bu zamanı boşa harcamamak için ise deneyimli bir öğretmene ve kursa ihtiyacınız var çünkü Rusça evde kendi kendinize öğrenebileceğiniz bir dil değil. Dilin telaffuzunun grameri kadar iyi öğrenilmesi anlam hatası yapmamak için önemli. Yani hem zamandan hem yöntemden tasarruf için dil kursu tercih etmek şart. Kurs konusunda anlaştıysak Rusça kurs fiyatları konusunda da danışma hattımız ya da sitemiz üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Rusça kurs fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sizleri kurumumuza bekleriz.

Rusça öğrenme yöntemlerine tekrar dönelim Rusça öğrenmek için neye ihtiyacımız vardı?

  • Bir adet Rusça Türkçe sözlük
  • Rusça eğitim seti ( kolaydan zor seviyeye)
  • Telaffuz destekleyicileri
  • Pratik yapma
  • İyi bir öğretmen ve Bilişsel Akademi güvencesi

Ankara’ daki en iyi Rusça kursu biziz demiyoruz. Ankara’ daki en iyi Rusça kursu olduğumuzu söyleyen kursiyerlerimiz var.  En iyi olana her zaman siz karar verirsiniz.

Sizi de en yakın zaman diliminde aramızda görmek ve sizlerden de aynı cümleyi duymak istiyoruz.

2 thoughts on “Sıfırdan Rusça Öğreniyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir