Rus Dil Kursları

Bilişsel Akademi Ankara Rusça Kursları

Rusça öğrenmek istiyorum diyor, Rusça öğrenmenin ücretsiz stillerini mi araştırıyorsun. Bilişsel Akademi Ankara Rusça kursları olarak Rusça öğrenmek isteyenlere yardımcı olmak için evde Rusça eğitiminiz için bilgiler paylaşacağız.

Evde Rusçanizi İlerletmek İçin Neler Yapmalısınız?

Her dili öğrenmenin stilleri olduğu gibi tabiki Rusça öğrenmenin de farklı yolları bulunuyor. Öncelikle kendini disipline etmenin gerekliliğinin farkında olmalısın. Çünkü sıkı çalışma olmadan yalnız dil öğrenmek değil herhangi bir şeyi de başarmak pek mümkün olmamakta. Bunun için de, olabildiğince araştırma yapman ve bulduğun kaynakları iyi değerlendirmen oldukça önemli olacak. Öğrenmek için işitsel, görsel ve bedensel öğrenme stilleri bulunmaktadır.

Bilişsel Akademi Ankara Rusça kursları olarak size tavsiyemiz dört beceri gelişimi için evde, işte, okulda da Rusça çalışmalısınız. Rusçayı hayatınıza almanız gerekiyor. Rusça öğrenmeye karar verdiyseniz Rusya’ daymış gibi hareket edin!

Bilişsel Akademi Ankara Rusça Kursların Tavsiyeleri

1.Rusça oyun ve uygulamalar yükleyin

Rus Alfabesi
Rus Alfabesi

Rusça öğrenmek için , günlük rutinin içersine Rusça’yı adeta monte etmelisin. Peki bu nasıl mı olacak ? Aslında uygulaması çokta zor değil. Günümüzün gelişen teknolojisinde  çok kullanılan dillerden olan Rusça için ücretsiz olarak hizmet veren online dil uygulamaları bulunuyor. Size burada uygulama isimleri vermeyeceğim ancak ufak bir araştırma sonrası çeşitli dil uygulamaları bulmanız mümkün. Dil öğrenmenin yolları bununla bitmiyor.

2. Rusça Yabancı diziler izleyin

Yabancı dizilerin geniş bir arşivi bulunuyor. Kendine hemen bir dizi seçmelisin. Tabi ki diziyi Rusça yani orijinal dilinde ve altyazısız izleyerek kendini geliştirmen mümkün olacaktır. Yabancı dizileri izlediğinizde günlük konuşmalara dair fikriniz oluşmaya başlayacaktır. Bir süre sonra bu dile kulak aşinalığınız oluşmaya başlamış olacak.

3.Yabancı şarkılar dinleyin

Yabancı şarkıları dinlerken sözlerini tekrar etmeye çalışırız. Ancak çoğu zaman sözleri uydurma biçimiyle aklımızda tutarız.Yabancı şarkıları dinlerken öncelikle sözlerini öğrenin ardından çevirilerini öğrenin ve şarkıyı dinlerken artık hem anlayacak hemde doğru telaffuzu öğrenmiş olacaksınız.

En Çok Dinlenen Rusça Şarkılar 2020

4.Rusça sözcük defteri oluşturun

Yeni sözcükleri ve kullanımlarını hatırlamanıza yardımcı olması için sözcük defteri tutmanızda fayda var. Kendinize her gün öğrenmeniz gereken kelime sayısı belirler bir hedefiniz olursa buna uymanız çok daha kolay olacaktır. Unutmayın cümle kurabilmek için önce kelimeleri bilmeniz gerekiyor. O zaman bolca kelime öğrenmeye başlamanın tam zamanı.

Rusça sözlük ya da Rusça-Türkçe çeviri programlarından yararlanın.

5.Doğru telaffuzu öğrenmek için zaman ayırın

Rusça sözcükleri yüksek sesle söylemek, sözcükleri gerçekten öğrenmenin önemli ilk adımıdır.  Anahtar sözcükleri ne kadar çok telaffuz ederseniz, konuşurken de kendinize o kadar güven duymaya başlarsınız.

6.İstikrarlı olun

Eğer Rusça öğrenme konusunda ciddi iseniz bu konuda sürekli olmanız ve istikrarlı bir çalışma göstermeniz gerekiyor. 1 ay çalışır 1 ay ara verirseniz önceden öğrendikleriniz büyük ölçüde uçar gider. Belli bir seviyeye geldiğiniz de tekrar oranınızı rahatlıkla azaltabileceksiniz. Rusça seviyeniz ilerledikçe unutmanız artık o kadar kolay olmayacak.

7.Öğreneceğiniz dile uygun olarak çalışma metodu oluşturun

Mesela Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve ya Salı  ve Perşembe günleri ve ya zaman açısından size uyan herhangi bir gün ders çalışmanız için uygun olabilir.Kendinize uygun ders çalışma planını belirleyebilmelisiniz.

8.Profesyonel yardım alın

Eğer dil bilgisi, okuma, dinleme veya yazma çalışmalarınızın bir veya birkaçında kendi başınıza halledemediğinizi düşünüyorsanız elbetteki profesyonel bir yardım almanızda fayda var. Rusça öğrenmek istiyorsanız, Bilişsel Akademi ailesi olarak size Rusça öğretmek için burada olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir