Okuma Hızını Arttırmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Okuma Hızı

Okuma Hızını Artırmak 

Okumaya ilk başladığımız andan itibaren sıklıkla sesli okumalar yapmaktayız. Ancak hepimiz biliriz ki içinden okuma diye tabir edilen zihinsel olarak yapılan okumalarda hepimiz çok daha hızlı okumaktayız. Bizim eğitim sistemimizde telkin edilen hızlı okursan yanlış okursun yavaş ve dikkatli okudur. Oysa bu kocaman bir yanlıştır. Çünkü ülkemizde her konuda sınava tabi tutulan kişiler olarak okuma hızı ne derece önemli bilmekteyiz.

Ülkemizde eğitim veren okullar size okuma hızı nasıl artırılır konusu ile alakalı pek bir şey verememektedir. Bu da doğal olarak sizin yavaş ve zaman kaybı yaşayarak okumanıza neden olmaktadır.

Yıllardır kurumumuza okuma hızımı artırmak için neler yapmalıyım sorusu ile gelen pek çok genç arkadaşımız olmuştur. Verdiğimiz doğru ve kaliteli eğitimler sayesinde bu sorunların üstesinden kolayca geldiğimiz gibi size zamanı etkin kullanmanın da kapısını sonuna kadar açmaktayız.

Okuma Hızını Etkileyen Basit Ama Etkili Yanlışlar

Eğitim kurumumuz sizlere okuma hızı nasıl artırılır konusu üzerine eğitim vermektedir. Ancak eğitimimizden önce size bazı basit yanlışları da anlatmak isteriz. İşte okuma hızı yavaşlatıcı bazı nedenler;

  • Sesli ve yavaş okuma eğilimi,
  • Tekrar okuma alışkanlığı,
  • Sık okuma yapmayan kişilerde bilgi eksikliği,
  • Pasif bir şekilde öylesine okuma,
  • Okumadaki amacı gözden kaçırma,
  • Göz ve akıl koordinasyonu sağlayamamak.

İlla Kurs Şart mı?hızlı okuma ve hafıza teknikleri kursu

Elbette okuma hızı için kurs şart mı sorusu aklınıza gelebilir. İnternet üzerinde de bazı teknikler bulunmaktadır. Ancak en iyi eğitim doğru yerde tüm detayları ile alınan eğitimdir. Bu nedenle eğitiminizi bir kurumdan almanız oldukça önemlidir.  Okuma hızımı artırmak için neler yapmalıyım sorunuz içinde şu cevabı vermek mümkündür. Öğrendiğiniz teknikleri tekrar ederek çok daha hızlı okuyup anlayabilirsiniz.

Kurumumuz okuma hızı nasıl artırılır konusunda yardımcı olmak için uzun yıllardır eğitimlerine ara vermeden devam etmektedir. Unutmayın ki hızlı ve doğru okuyarak rakiplerinize fark atmanız kaçınılmazdır. Zamanı doğru kullanarak okuma hızı en az 3 kat artırılmaktadır. Bu nedenle sesli okumadan çok zihinsel okuma ile beyninizi eğitmeli ve bunu görsel algı ile desteklemelisiniz. Başarıya giden yolda biz sadece amacınız için aracı olmaktayız.

Hızlı okuma kursumuza gelen ve sınavlarda zaman problemi yaşayan binlerce kursiyerimiz YKS, LKS, KPSS, DGS, ALES gibi sınavlarda iyi dereceler yapmıştır. Sizlerde sınavlarda zamanı verimli kullanmak uzun soruları daha kısa sürede okuyup anlamak için kurslarımıza katılın. Detaylı bilgi için sizleri kurumumuza bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın