Ankara Rusça Kurslarımız

Kolay Rusça öğrenmek istyorsunuz. Kril alfabesinden dolayı biraz korkuyoruz. Bilişsel Akademi Ankara Rusça kursları butik eğitim anlayışı ile sizlere çok kısa sürede Rusça konuşabilecek düzeye gelirsiniz.

Rusça Konuşmak İçin Düşündüğünüzde Çok Nedenimiz Var

Dil eğitimine başlamak o dilin kültürünü öğrenmek anlamına gelmektedir. Ruslara tarihsel ilişkilerimiz uzun yıllar sürmüş ve süremekte. Baltacı Mehmet Paşa’ dan, Bonşeviklerin Kurtuluş Savaşı yıllarında Anadolu’ daki direnişe desteklerinden bugünlere kadar gelmiştir.

Rusça dilini Türk toplulukları içerisinde bilmeyen nereyse yok desek yalan olmaz. Malum bugünkü Türk devletlerinin birçoğu Rus egemenliği içerisinde kaldı. Konuyu çok dağıtmak istemiyorum.

Ruslarla olan sosyal ilişkilerimiz ( evlilik), tarihi bağlar, ticaret, turizm, eğitim bizim için önemli Rusçayı, onlar içinde Türkçeyi önemli kılıyor. Rusya’ da ya da Rusça eğitim yapan üniversitelerde okuyan binlerce öğrencimiz var. Bunlar Rusça öğrenmek için sanırım bize yeterli nedenler arasında yer alıyor.

Rusya ve Rus Dili Dünyada Çok Önemli Yerlerde

Rusya, teknoloji ve bilim alanından değerli keşiflere imza atmış bir ülkedir. İngilizceden sonra biyoloji, fizik, matematik, jeoloji alanlarında en fazla makale Rusça olarak yayınlanmıştır. Ülkemizde bu alanlarda araştırma yapanlar için Rusça- Türkçe çeviri büyük bir ihtiyaçtır. Zamanında Sovyetler, bilimsel topluluklar ve şehirler kurmak için çok büyük çaba göstermiştir.

Günümüzde de Rusya, Sovyetlerin bu çabasını devam ettirmektedir. Bilişim sistemleri, bilgisayar yazılım programcılığı gibi alanlarda özel ve devlet sektöründe hizmet veren çok sayıda Rus şirket vardır, Yandeks çeviri programını kullanmayan yoktur sanırım. Teknoloji ve bilim alanlarında dünyada olup bitenlere daha yakından bakabilmek için Rusça öğrenmek gereklidir.

Kolay Rusça Öğrenmek İçin Tüyolar

Ufkumuzu açmak, dünyaya farklı bir noktadan bakabilmek ve yeni bilgiler edinebilmek için Rusça konuşmak istiyorum diyerek dil eğitimine adım atılmalıdır. Kolay Rusça öğrenmek isteyen zoru başaracağım demelidir. Ayrıca binlerce kelimeyi öğrenmeye hevesli olmalıdır. Rusça öğrenmek için kurs öğretmenlerimizin hazırladığı sırları ve tavsiyeleri maddeleştirerek sizlerle paylaşacağım:

 • Saatlerce ter dökmeye, zoru başarmaya psikolojik olarak kendinizi hazırlayacak bir motivasyon bulun. Temelden başlayacak olanlar ben bu dili neden öğreneceğim diye kendine sormalı ve ikna edici cevaplar vermelidir.
 • Rus dilinin bel kemiği grameri olduğundan Rusça gramere odaklanın. Rusçayı öğrenmenin en önemli temeli iyi bir gramer eğitimi almaktır.
 • Rusçayı bilmek başka konuşmak başkadır. Konuşabilmenin ilk adımı ise temel kelimeleri öğrenmektir. İyi alıştırma kitabı edinilerek gündelik temel kelimeler öğrenilmelidir.
 • Üniversitelerin online kursları, uygulamalar veya ülkemizdeki dil kursları Rusça öğrenmek için değerlendirilmelidir.
 • Rusça telaffuzları öğrenmek zor olduğundan bolca Rusça dizi ve film izlenebilir. Böylece telaffuzlar daha hızlı bir şekilde bilinçaltına yerleşecektir.
 • Rusça şarkılar dinleyin.
 • Rusçayı en iyi öğrenme metodu ülkesinde çalışmaktır. Temel Rusça eğitimini aldıktan sonra eğitim, çalışma, turizm gibi olanaklar değerlendirilerek Rusya’ya gidilebilir.
 • Rus arkadaş edinmek ve onunla devamlı konuşmak da dili geliştirecektir. Günlük kullanımı pratikleştirmek için arkadaş edinme oldukça etkili bir yoldur.
 • Rusya’da toplu taşıma ile seyahat etmek özellikle trenle yolculuk dili öğrenimini hızlandırmaktadır.
Rusça Öğrenmek İçin Dizi İzle

Rusya’ya gitmek dil eğitimi için çok güzel bir imkandır. Fakat gitme olanağı olmayanlar kursumuz vasıtasıyla çok hızlı ve kısa sürede Rusça öğrenmektedir.

Rusça Hit Şarkılar 2020

Kısa Sürede Rusça Öğrenmek Mümkün mü?

Kiril alfabesini görenler Rusça öğrenmenin çok zor olduğuna kanaat getirmektedir. Farklı yazımı bulunan Kiril alfabesini öğrenmek çok fazla zaman almamaktadır. Rusça öğrenmek istiyorum diyen bir kişi 3 veya 5 gün yarımşar saat çalıştığında Kiril alfabesini öğrenip, normal düzeyde okumaya başlar. Rusça kurslarımızda Kril Alfabesini çok kısa sürede öğrenmenizi sağlayacak birçok öğretmenlerimiz var.

Rus Alfabesi

Kril Alfabesi

Rusça kolay bir dil demek doğru değildir. Her dilin olduğu gibi Rusçanın da zor tarafları vardır. Belki bazı dillere göre zor tarafları daha fazla bile olabilir. Fakat emek vermeden hiçbir dil öğrenilemez. İngilizce öğrenmek için emek gerekir. Fakat Rusça için biraz daha fazla emek gerekir. Tek yapılması gereken düzenli çalışmak ve öğrenilenleri unutmamaktır. Rusçayı kısa sürede öğrenmek mümkün mü sorusunu duyar gibiyim. Bu sorunun cevabını öğrenmek isteyenlerin çalışma azmi gösterecektir. Günümüzde Rusçayı öğrenebilmek için çok farklı seçenekler vardır. Kursumuz ise bu seçenekler arasında oldukça popülerdir.

Kolay Rusça Öğrenmeye Nereden Başlamalıyım?

Rusça öğrenmek
RUSÇA EĞİTİM MERKEZİ

Rusça kurslarımıza gelenlerin ilk sorusu nereden başlamalıyım olmaktadır. Rusça dil kursu sizlere nereden başlamanız ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair en doğru cevabı verecektir. Öncelikle kendi adınıza bir sistem oluşturmanız gerekir. Öğretmenlerimiz öğrencilerine dil öğrenmenin istikrar gerektirdiğini anlatmaktadır. Kişi kendi istikrar sistemini kendi oluşturmalıdır. Ne kadar zorlansa da asla bırakmayacağı programı öğrencilerimiz kursumuzun öğretmenlerinin desteğini alarak kendilerine program oluşturmaktadır. Her durumu ve her şartı Rusçayı öğrenme konusunda lehinize çevirin.

Yaptığınız program bir gün elinizde olmayan nedenlerden dolayı aksadığında ertesi günkü boşluğunuzu Rusça ile doldurun. Örneğin yolculuğa çıkmanız gerektiği için programınızı uygulayamıyorsanız elinizin altında Rusça sözlük bulunsun, yolculuk sırasında kelime ezberleyin. Elinizde öğrendiğiniz Rusça kelimeleri ve gramerleri yazdığınız bir defter olsun. Böylece deftere yazdıklarınızı gördükçe aslında fark etmeden ne kadar ilerlediğinizi göreceksiniz. Deftere yazmak öğrencinin dikkatini, görselliğini ve yazmasını geliştirir. Önemli olan sizin çalışmayı sevmeniz ve Rusça öğrenmeyi gerçekten istemenizdir. Gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.

Kolay Rusça Öğrenirken En Çok Neye Dikkat Etmeliyim?

Uzun zamandır Rusça çalışıyorum öğrenemedim diyenlerle,  Rusça çok zor diyenlerle mutlaka karşılaşmışsınızdır. Zaten hiç kimse Rusçanın çok kolay bir dil olduğunu iddia edemez. Zor olması yapılamayacağı anlamına gelmez. Rusça kursu bu konuda istekli olanlara yardım etmektedir. Rusça öğrenmede dikkat edilmesi gerekenler arasında;

 • Rusça’ nın temel dilbilgisi kuralları çok iyi öğrenilmelidir. Temel kurallar iyice öğrenilmeden ve yerleştirilmeden kişinin Rusça’ yı öğrenmesi, konuşması, yazması mümkün olmaz. Rusça öğrenimi için Padej adı verilen isim çekimlerinden başlayarak temel çok iyi atılmalıdır.
 • Rustan Rusça çok iyi öğrenilir diyemeyeceğiz. Çünkü bir Rusça -Türkçe gramerini çok iyi bilmez. Oysaki iyi Rusça öğretecek kişinin hem Rusça grameri hem de Türkçe grameri çok iyi olmalıdır. Bundan dolayı dil kursu araştırması yaparken kursun öğretmenlerinin her iki dili de çok iyi bilmesi, bilgili ve tecrübeli olmalarına dikkat edilmelidir. Rusça kursu gerçekten Rusçayı öğretmelidir. Bazı kurslar kişi binlerce kelime ezberletir fakat Rusça konuşturamaz. Kursumuzun Rusçayı öğretme konusunda iddialı olduğunu vurgulamak isteriz.
 • Kursumuzun tavsiye edeceği Rusça eğitim seti alınarak günlük tekrarlar yapılmalıdır. Nasıl bir gün geçirmiş olursanız olun her gün yarım saatlik çalışma Rusçayı öğrenmenizde ciddi etkisi olacaktır. Özellikle uyumadan önce yapacağınız tekrarların daha etkili olacağını göreceksiniz. Çünkü beyin en son edindiği bilgileri kendi kendine tekrar etmektedir. Bu da dili öğrenmenizi destekler.

Rusça Öğrenmek İçin Nasıl Bir Sistem Oluşturmalıyım?

Kolay Rusça öğrenmek için belli bir çalışma sisteminin şart olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Dil nankördür. Öğrenirsiniz fakat tekrar etmezseniz unutursunuz. Bizler öncelikle öğrenmek için sistemimizi nasıl bir çerçeve içine koymamız gerektiğini belirlemeliyiz.

 • Kiril alfabesini öğrenmek için gözünüze çarpan bir yere karşılarına Türkçe okunuşlarını da kocaman yazarak asmalısınız. Arada sırada yazarak tekrar edin. Böylece zamanla harflere ve okunuşlarına aşina olduğunuzu göreceksiniz.
 • Piyasadaki ilk üniteleri alfabeden başlayıp yavaşça ilerleyen geniş çaplı Rusça dilbilgisi kitabından alın.
 • En iyi Rusça dil kursuna kayıt yaptırın. En iyi olmasına dikkat edin çünkü işini bizim gibi kaliteli yapan kursu bulmak için biraz çaba sarf etmek gerekecektir.
 • Kursta öğrendiklerinizi edindiğiniz dilbilgisi kitapları yardımız ile günlük tekrar edin. Öğrendiğiniz kelimelerle cümleler kurmaya, paragraflar yazmaya çalışın. Doğru veya yanlış olması değil sizin uğraşmanız önemlidir.
 • Belli bir aşamaya geldikten sonra Rusça-Türkçe çeviri yapmaya çalışın. Çevirisi yapılmış eserleri incelemekle başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir