KİTAP OKURKEN ALTINI ÇİZMEK

Ankara Hızlı Okuma Kursları

KİTAP OKURKEN ALTINI ÇİZMEK FAYDALI MI?

Kitap okurken okuduğumuz şeyi anlamak için pek çok yöntem olabilir. Bunlardan bir tanesi de kitap okurken altını çizmektir. Tabi ki okuduğumuz her satırın altını çizmek o metni anlamak için çözüm değildir. Ancak etkili olduğunu, önemli olduğunu düşündüğümüz noktaların altını çizmek o metni daha kolay anlamamıza yardımcı olur. Okuduğumuz bir metni hızlı bir şekilde anlamak istiyorsak önemli noktaların altını çizerek gözden kaçmasını engelleyebiliriz. Kursumuz öğrencilerine hızlı okuma tekniklerini göstererek okuduğunuz metni anlayarak hızlıca bitirmenizi sağlamanızda yardımcı olur. Ayrıca kursumuzun verdiği kaliteli İngilizce eğitimi de dil becerilerinizi ciddi oranda geliştirir.

ÖNEMLİ NOKTALARI YAKALAMAK DETAYLARI FARK ETMEK

Kitap okurken altını çizmek  okuduğumuz metinde gizli olan detayları daha kolay yakalamamızı sağlar. Eğer her kelimenin altını çiziyorsak, daha önemli kelimeleri, altını çizerek bulmayı kolaylaştırabiliriz. Ayrıca kitap okurken altını çizdiğimizde, o metne odaklanma oranımız da artar. Kelimelerin altını çizmek okuduğumuz yazıya çok daha fazla dikkat etmemizi sağlayacağından önemli şeyleri gözden kaçırma riskini de azaltmış oluruz. Kursumuz hızlı okuma teknikleri ile öğrencilerimizin anlama becerilerini hızlı şekilde geliştirir. Bunun dışında kursumuzda bulunan İngilizce eğitiminin kalitesi sayesinde bir dili öğrenirken bilmeniz gereken detayları öğrenmenize de yardımcı oluruz.

BİLGİYE ULAŞMAYI KOLAYLAŞTIRMAK

Bir metni tekrar okumak durumunda kaldığımızda, altını çizdiğimiz kelimeler yardımı ile o metindeki en önemli noktaları daha kolay bulabiliriz. Bu da zamandan ciddi şekilde tasarruf etmemizi sağlar. Yani kitap okurken altını çizmek  bulmak istediğimiz bilgiye ulaşma süremizi kısaltır. Bilgiye ulaşmak için harcayacağımız zamanı ise, bilgi hazinemize yeni şeyler ekleyerek değerlendirebiliriz. Bu da kişisel gelişimimiz açısından çok faydalıdır. Hızlı okuma tekniklerini bilmek bu yüzden çok önemlidir ve kursumuz bu teknikleri öğrenmeniz için pek çok detayı sizlere sunar. Bu detaylar sayesinde öğrencilerimizin okuma, okudukları metni anlama üzerinde harcadıkları zaman ciddi ölçüde kısalır. Üstelik kursumuzun size sunduğu son derece kaliteli İngilizce dil eğitimi, dil becerilerinizi ciddi oranda arttırmanıza da yardımcı olur.

Özetle, okuduğumuz kitabın altını çizmek pek çok açıdan fayda sağlayabilir;

  • Metindeki önemli noktaları gözden kaçırmayız.
  • Metindeki detayları daha çabuk fark ederiz.
  • Metni tekrar okuduğumuzda, bulmak istediğimiz bilgiye hızlıca ulaşırız.

Bir Cevap Yazın