İş İngilizcesi Nedir?

İş İngilizcesi Nedir?

İş hayatında etkin bir İngilizce kullanımına ihtiyaç duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilere yönelik iş İngilizcesi (mesleki İngilizce) kurslarımız mevcuttur. Günümüzde iş dünyasında başarılı olmak için iyi derecede iş İngilizcesi bilmek gerekmektedir. Bilişsel Akademi olarak; dil kurslarımız bünyesinde iş İngilizcesi kursları ve kurs derslerine konusunda uzman akademik kadromuzun öğretim elemanları tarafından verilmektedir. Ders içerikleri ve genel program, iş hayatında en çok ihtiyaç duyulan alanlar tespit edilerek hazırlanmıştır.

Mesleki İngilizce Programı

İngilizce öğrenMesleki İngilizce ile kursiyerlerin  iş hayatında ihtiyaç duyulan dil ve kelime yapılarını öğretilir, iş hayatında karşılaşacakları yazışmalar konusunda hâkim olmaları sağlanır. İş İngilizcesi kursuna katılan kişiler programı tamamladıktan sonra;

  • CV yazma, iş başvuruları ve mülakatlarda bulunma konusunda deneyimli
  • Gerek İş toplantılarında gerek iş yemeklerinde gerek iş seyahatlerinde ve telefon görüşmeleri gibi konularda olaya hakim,
  • Hem azarlama hem tanıtım hem de satış konularında kurum adına görüşmelerde bulunabilme yetisine sahip olacaklardır.
  • Yine, iş postaları, sözleşmeleri, yeri geldiğinde yabancı müşterilerle iletişim, sunum hazırlama ve müzakerelerle ilgili konularda dili yetkin bir şekilde kullanabileceklerdir.

İş Hayatında İngilizce

Dünya değişiyor ve git gide gelişen, globalleşen ekonomide artık eskisi gibi sınırlar kalmadı diyebiliriz.Ayrıca internet sonrası iş yapma şekilleri de tamamen değişti. Yeni yüzyılda sadece bilgi birikimi ve tecrübe işin üstesinden gelmek için yeterli olmuyor.Çünkü iyi bir şekilde yabancı dil bilmekte gerekiyor. Bu dil genel olarak herkesin kullandığı İngilizcedir. Fakat iş dünyasında da İş İngilizcesi öğrenmek buna hakim olmak gerekmektedir.

İş başvurularında nasıl ki daha önceden yaptığınız meslek, aldığınız eğitim, içinde bulunduğunuz sektör önem kazanıyorsa, aynı zamanda bildiğiniz İngilizce ve bu İngilizcenin mesleki olması da sizi bir adım öteye taşıyor. İş İngilizcesinin en temel noktası duygu ve düşüncelerimizi uygun bir şekilde konuşarak iletebilmektir. Başarılı olmak ve dünya ile entegre olabilmek için; mutlaka yaşınız kaç olursa olsun, yabancı dil eğitimine başlamak, kendimizi bu konuda geliştirmek ve belirli bir seviyeye gelmek gerekmektedir.

Posted in:

Bir Cevap Yazın