HIZLI OKUMADA PARETO İLKESİ

HIZLI OKUMADA PARETO İLKESİ

PARETO İLKESİ

Pareto İlkesi; 1848-1923 yılları arasında yaşamış ünlü İtalyan ekonomist ve sosyolog olan Vilfredo Pareto tarafından bulunan bir teoridir. İsmini Pareto’dan alır. Zamanında anlaşılamayan teori ilerleyen zamanlarda kıymetlenmiştir. 80/20 kuralı olarak da bilinir. Vilfredo İngiltere’de gelir dağılımı için yaptığı araştırmada servetin %80’inin, nüfusun %20’sine ait olduğunu rastlantısal olarak bulmuştur. Aynı çalışmayı İtalya’da da yapmış ve aynı sonucu elde etmiştir. Daha sonra hayatın pek çok yerinde 80/20 kuralı olduğunu fark etmiştir. Pareto ilkesi, zaman yönetiminde tasarruf sağlar, verimliliği arttırır. Yapılan işin %80’i, sonucun %20’sinden kaynaklıdır. Eğer bir işin yüzde 20’si çok iyi yapılırsa, yüzde 80’i de iyi olur demiştir. Bilişşel Akademi kaliteli bir eğitim için, Hızlı okumada Pareto ilkesini benimser. Öğrencilerimiz hızlı okumada Pareto ilkesi tekniği ile hedefe odaklanır, zamandan tasarruf eder ve başarıyı yakalarlar.

VERİMLİ OKUMA İÇİN PARETO İLKESİNİ KEŞFEDİN

HIZLI OKUMADA PARETO İLKESİOkumak hayat kurtarır. Hızlı okumak ise zamanımızı kurtarır. Hızlı okuma teknikleri, boşa harcanan kıymetli vaktimizi bize kazanma fırsatı verir. Hızlı okumada Pareto ilkesi ile zamanımıza sığdırılabilecek fırsatlar artar.  Az zamanda çok kitap okumamızı sağlar. Kitap okuma esnasında her kelimede duraksayıp harcanan zamanın yüzdelik kısmı düşürülür, bir sonraki kelimeye geçilir. Hızlı okumada Pareto ilkesi ile kısa zamanda daha çok kelime, cümle, paragraf, sayfa ve kitap okumak hedeflenir. Kurslarımız verimlilikte iddialıdır. Kalan zamanda ise kişiler dilerse kendi gelişimleri için kaliteli diğer kurslarımıza katılabilmektedir.

COŞKUN KİTAP OKUMAK ARTIK ÇOK KOLAY

Hızlı okumada Pareto ilkesi ile Bilişsel Akademi kitap okudukça öğrenen, coşkun, neşe dolu bireyler yetiştirmekte iddialıdır. Harcanan enerji ve güç, Pareto ilkesi ile hafifler, kesin sonuca ulaştır. 80/20 kuralı uygulandıktan sonra Pareto İlkesi ile hızlı okuma kursunda kalan detaylar değerlendirilir ve geliştirilir. Bu sayede %100 başarı sağlanır. Emeğin olduğu yerde başarı da vardır, mutluluk da. Sizler için en kaliteli eğitim tekniklerini prensip edinir ve sunarız.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu, Genel İngilizce Kursu, YÖS SAT kurslarımız için de etkin öğrenme metodları kullanırız.

Bir Cevap Yazın