HIZLI OKUMA NEDİR NE İŞE YARAR ?

Hızlı Okuma Nedir? Ne İşe Yarar?

                       HIZLI OKUMA KURSU NEDİR NE İŞE YARAR?

Hızlı Okuma Nedir? Ne İşe Yarar?Hızlı okuma kursu tercihiniz Bilişsel Akademi olursa, sizleri iyi birer okur yapacağımızı söylemeliyiz. İyi birer okur nasıl olur?  İyi bir okur bir metni nasıl okuyacağına karar veren okuyucudur. Yani hızlı okuma kursu size bir metni nasıl okumanız gerektiğini öğretir.  Her metni aynı hızda okuma şansınız olmadığını biliyor musunuz?  Öğrenme amacıyla yaptığınız bir okuma ile gazete, dergi okumanız  tabi ki birbirinden çok farklıdır. Her gün okuduğunuz gazete haberlerinden ne kadarı aklınızda kalıyor. Ya da dün yediğiniz yemeği hatırlayabiliyor musunuz? Ama ilginizi çeken bir magazin yazısı yada sporla ilgileniyorsanız bir transfer haberini hatırlamanız tabiki de daha kolay oluyordur. Yemek tarifi okuduğunuz da sadece bir defa okumanız yeterli oluyor mu ? Yoksa sizde her aşamada yeniden mi okuyorsunuz? Eğer yemek tarifini her aşamada yeniden okuyorsanız yalnız değilsiniz. Yemek tarifleri akılda kalması en zor ve okuma hızı daha yavaş olan metinlerdir. Bilişsel Akademi de hızlı okuma kursumuza katıldığınıza sizinle her türlü farklı metini inceleme imkanı bulacağız. Eğitimimiz sonunda bir metni nasıl okumanız gerektiğine karar verebilecek duruma geleceksiniz.

 Hızlı okuma kursunun belkide siz öğrenciler için en önemli katkılarından birisi hiç şüphesiz sınavlarda süre probleminize yardımcı olması.Hızlı okuma kursumuz ile sınavlarda en az 35-40 dakika zaman artırabileceğinizi söylüyoruz. Bu sınavda zaman problemi çeken birisi için oldukça rahatlıtıcı olurdu? Hızlı okuma kursu sayesinde zaman probleminizi çözmeniz mümkün. Zihin haritaları, sihirli satırlar ve not alma teknikleri ile tekrar süreleriniz 2 dakikaya inecek. Kursumuzu sonlandırırken LGS (TEOG), YKS (TYT-AYT), DGS, ALES, KPSS gibi sınav hazırlığında olan kursiyerlerimize de sınavlarda zamanı kullanmaları öğretilir. Uzun paragraf sorularını daha kısa sürede okuyup anlamaları için sınav teknikleri eğitimi (ALES tarzı paragraf soru çözümleri ile) vermekteyiz.

HEDEFİMİZ İYİ BİRER OKUR OLMANIZ !

 Taner Aktaş‘ın yirmi saatlik hızlı okuma eğitimi sayesinde okuma hızınızda dört kat artış sağlayabileceksiniz. Unutmamalısınızki her insanın okuma hızı birbirinden farklıdır. Bu durumda yarıştığınız yine kendiniz olacak ve varolan hızınızı artıracaksınız. Taner hocamız sizi istediğiniz hızda okutabilir ancak kendisinden önemli olanın hızlı okumak değil okuduğunu anlayarak daha hızlı okumak olduğunu öğreneceksiniz. Keyif alarak okunması gereken bir romanı oldukça hızlı okuyup bitirmek pekte istenilen bir sonuç olmayacaktır. Ancak sınav sorularındaki kaybedilen zamanı yarıyarıya indirmek istenilen bir sonuçtur.

 Bilişsel Akademi ailesi ile alacağınız 3 haftalık hızlı okuma eğitimi sonunda sizleri iyi birer okur halinde mezun edeceğiz. Hızlı okuma kurslarımızı tamamlayan kursiyerlerimize eğitim sonunda MEB onaylı sertifika vermekteyiz.

Anlayarak hızlı okuma teknikleri kursumuza katılmak için okuma-yazma biliyor olmanız ve okuma hızınızı artırmak istemeniz Hızlı Okuma Kursuyeterli.Yinede bizim tavsiyemiz zorunlu olmadıkça ilköğretim 4. sınıftan küçük öğrencilerin katılmaması. Neden olarak; kelime dağarcıklarının dar olması, ileri okuma tekniklerinde zorlanmalarını sayabiliriz. Ama okuma güçlüğü ya da disletik öğrencilerde bu eğitim daha küçük yaşlarda birebir olarak verilebilmektedir. Eğer hızlı okuma eğitimine katılmaya karar verdiyseniz bir an önce bizimle iletişime geçmelisiniz. Her üç haftada bir yeni gruplarımız açılmakta.Sınıflarımız ise 1-3 kişi ya da 8-12 kişiden oluşuyor. Kursumuza başlamadan var olan okuma hızınız ve anlama oranınız ölçüyoruz. Kursumuza başladığınızda ki okuma hızınız ve anlama oranınındaki artış sürekli kaydedilen diğer ölçümlerle kıyaslanarak size göre çalışma programları hazırlıyoruz. Eğitim materyali olarak Bilişsel Akademi Hızlı Okuma ve Sınav Teknikleri kitabı kullanıyoruz. Kitap tamamen kurumuza ait olup Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Taner Aktaş tarafından hazırlanmıştır. Piyasada eş değeri olmayan içerisinde tüm çalışmaları yapmanıza olanak tanıyan ve her metin örneğinin yer aldığı eşsiz bir eserdir. Kitabımızın piyasa değeri 99 TL olup kursiyerlerimize ücretsiz olarak vermekteyiz. Yine kurslarımıza katılan her kursiyerimize 149 TL değerinde olan online hızlı okuma kullanımı 1 yıllık ücretsiz veriyoruz.

NEDEN BİLİŞSEL AKADEMİ?

Eğer hızlı okuma teknikleri konusunda araştırma yapıyorsanız, gerçekten yararlı olup olmayacağı konusunda şüpheleriniz varsa sizleri kurumumuza kahvemizi içmeye davet ediyoruz. Dersin eğitimini verecek olan öğretmenimiz Taner Aktaş, aklınızdaki şüpheleri giderecek ve üç haftalık eğitimin sonunda kendinizi öğretmenimize teşekkür ederken bulacaksınız. Hedefimiz iyi birer okur olmanız ve kendinize güveninizi sağlamak. İlk günden değişiminizi görmek için acele edin. Sizleri de giderek büyüyen Bilişsel Akademi ailemizde görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtiyoruz. “Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.” sözleriyle yazımıza son veriyorum. Okuma ve anlamanızda bu mükemmel değişimi kendinize hediye etmeniz için sizleri Bilişsel Akademi’ye bekliyoruz. Görüşürüz!

Bir Cevap Yazın