Hakkımızda

Günümüzde ikinci bir lisans bilmenin önemi globalleşen dünya düzeniyle birlikte büyük önem kazanmıştır. Yabancı dil öğrenmek için ideal yaş aralığı 4-5 civarındadır. Bilişsel Akademi olarak ilk başta İngilizce dil kursları açarak başladığımız eğitim hayatımıza günümüzde Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça, İspayonca, İtalyanca, Farsça, Çince ve Japonca eğitimleriyle zenginleştirdik.

Kursiyerlerimiz YDS, YÖKDİL, IELTS, TOEFL, PTE, TOIEC, FCE gibi akademik dil sınavlarına hazırladık.

Hızlı okuma teknikleri kursumuz ile binlerce kursiyere yeni okuma alışkanlıkları kazandırdık. Hızlı okuma teknikleri kitabımıza kursiyerlerin her türlü metni nasıl okunması gerektiğini göstermek amacıyla makale, deneme, hikaye, şiir örneklerinden tutun paragraf sorularına hatta yemek tariflerine kadar tüm metin örneklerini verdik. Bilişsel online hızlı okuma ile de çalışmaları her yere taşıdık.

SAT ve YÖS kurslarımızla Türk ve yabancı uyruklu öğrencileri Türkiye’ de ve yurt dışında üniversiteler yerleştirdik. ALES, GRE, GMAT kurslarımızla yine yüksek lisans ve doktora eğitimleri için kursiyerlerimiz  Türkiye’ de ve yurt dışındaki üniversitelere yerleştirdik.


Nasıl Bir Eğitim Veriyoruz?

Dil kurslarımızda eğitim esnasında yabancı öğretmenlerle beraber drama ve pedagoji eğitimi almış Türk eğitmenler birlikte görev almaktadır. Böylelikle öğrencilerin ders esnasında eğitim gördükleri dil dışında başka bir dil kullanmamalarına gayret ederken aynı zamanda Türk eğitmenlere öğrencilere takıldıkları konularda yardımcı olma imkanı sunuyoruz.

Bilişsel Akademi bünyesinde çocuklara özel dil kurslarımız bulunmaktadır. Bu kurslarda eğitmenlerin tamamının drama eğitimi almış olmaları göz önünde bulundurulur. Ayrıca kursa katılan yabancı eğitmenlerin eğitim verdikleri alanda pedagojik yeterlilikleri mevcuttur.


Misyon

Bilişsel Akademi olarak kurulduğumuz günden bu yana eğitim verdiği alanlarda uzman ve yetkin öğretmen kadromuz yanı sıra kaliteli içeriklerden oluşan eğitim programımızla sektöre yeni bir soluk getirme hedefiyle yola çıktık.


Vizyon

Bilişsel Akademi olarak kurulduğumuz günden beri faaliyet gösterdiğimiz eğitim konularında alanında uzman, yeterlilik belgelerine sahip eğitmen kadromuzla öğrencilerimize kaliteli ve düzgün bir eğitim vermeyi amaçlıyoruz. Bu anlamda ticari kaygılardan uzak, eğitim alanında profesyonel yaklaşımlar sergileyerek öğrencilerin kendi artılarını keşfetmelerini ve yeni bir dil öğrenerek dünyayı ve kendilerini daha iyi tanımalarını istiyoruz.


Eğitim İlkelerimiz

Bu yolda her bireyin farklı özellikleri olduğu gerçeğinden yola çıkarak eğitimlerimizde öğrencilerin bireyselliklerini ön plana çıkaran anlayışı kendimize ilke edindik. Aynı zamanda yabancı dil öğrenmenin insana kattığı artıları bir kenara koyarsak eğitimlerimize katılan her bireyin özgüvenli ve gelecek kaygısından uzak bir geleceğe ulaşmaları ana hedeflerimiz arasında yer almaktadır.