fbpx

1 Ayda Hızlı ve Anlayarak Okuyun

hızlı ve anlayarak okuma kursu
Kurs Başlangıcı:

Ekim 29, 2022 10:00

Kurs Bitişi:

Kasım 20, 2022  13:30

LOCATION:

Ostim-Kızılay

PRICE:

₺2000

Bilişsel Akademi ile 1 Ayda Hızlı ve Anlayarak Oku

Taner Aktaş koordinatörlüğünde hızlı ve anlayarak okumaya ne dersiniz? Hızlı ve anlayarak oku, sloganıyla başlatığımız kursumuza katılan herkese ücretsiz Bilişsel Online Hızlı Okuma programı ve Bilişsel Hızlı Okuma kitabımızı hediye ediyoruz. Bilişsel Hızlı Okuma kursu sayesinde okuma hızınız ve anlama 2-3 kat artacak. Anlama oranlarınızı ve okuma hızlarınızı farklı metinler üzerinde rahatlıkla ölçebileceksiniz. Kurumumuz öğretmenleri tarafından hazırlanan paragraf soruları ile uzun soruları daha kısa sürede okuyup daha doğru çözeceksiniz. Paragraf sorularında LGS- YKS, ALES, DGS, KPSS’ de karşılaşabileceğiniz tüm soru türleri öğretmenlerimiz tarafından nasıl okunması gerektiği, hızlı ve doğru çözebilmeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiği bir bir anlatılacak ve örnek sorularla pekiştirilecektir. 

Her metni aynı hızda ve aynı anlama oranında okumanız mümkün değildir. Farklı metinler üzerinde yapacağımız çalışmalarda iyi bir okur olup abartılı okuma ve anlama oranları ile karşılaşmayacaksınız. İyi bir okur olup okuma amacınıza göre okuma hızınızı ve anlama oranınızı ayarlayacak becerilere kurs sonunda sahip olacaksınız. 

Hızlı okuma eğitimleri bir beceri eğitimidir. Kurslarımıza katılacak herkes şunu iyi bilmelidir: Kursta verilecek becerilerin alışkanlığa dönüşmesi için verilen çalışmaların, hızlı okuma kitabımız ve online hızlı okuma programımızdan, günlük yapılması gerekmektedir. Günlük 30-40 dakikanızı kurs süresince bize ayırmanız gerekmektedir. 

Evde yapılacak çalışmalar günlük whatsap meajı olarak sizlere iletilmektedir.  

Hızlı okuma ve okuduğunu anlama kursumuz 29 Ekim saat 10.00 başlayacaktır. Hızlı okuma kursumuz 1 ay süremekte olup hafta iki gün şeklinde yapılmaktadır. 3 hafta yüz yüze 1 hafta online yeni nesil paragraf soru kampı şeklinde yapılmakta olup 32 saat sürmektedir. 

1 ders saati 40 dakikadır.

İlk günden okuma hızımız ve anlama oranımız artmaya başlayacak! Yeni nesil paragraf sorularını daha hızlı ve doğru çözeceksiniz. Hızlı ve anlayarak okumak için bizimle 1 aylık çalışma yapman yeterli olacak.

Hızlı Okuma Kursuna Kimler Katılabilir:

Hızlı ve anlayarak oku sloganıyla başlatığımız eğitimimize kimler katılabilir?

  • Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflar
  • Lise 9, 10, 11 ve 12. sınıflar
  • Üniversite öğrencileri ve yetişkinler..
 
Hızlı Okuma Anlamaya engel değil
Hızlı Okuma Anlamaya engel değil

Hızlı okuma ve anlama eğitimlerimiz 4 aşamadan oluşmaktadır:

1. Bilinçsizlik: İlk gündür. Öğrencilerimizin okuma hızları ve anlama oranları ölçülür. Göz egzersizleri ile eğitimlere başlanır. Amaç göze hız vermek, gözün sayfa üzerindeki akışını hızlandırmak, gözün görme açısını genişletmektir. Çalışmalarımızda Bilişsel Hızlı Okuma kitabımız ve Bilişsel Online Hızlı Okuma Programı kullanılacaktır.

2. Çıraklık: Anlayarak hızlı okuma çalışmalarına geçilir. Bilgisayar üzerinde yapacağımız hızlandırma çalışmaları ardından hızlı okuma kitabımızda yapacağımız okuduğunu anlama çalışmalarıyla kursumuz devam eder. 

3. Kalfalık: İleri okuma teknikleri ile okuma hızınız daha fazla artacak. İleri okuma teknikleri tam bir okuma tekniği olmadığı için anlama ana düşünce ve yardımcı düşünceleri hızlı anlama şeklinde olacaktır. Günlük hayatımızda çokça kullanacağımız ileri okuma teknikleri çocuklarımızın eğitim hayatlarında da faydalı olacaktır. İleri okuma teknikleri sayeseinde ders tekrarlarımız kısalacak, unutma azalacak. Gazete, dergilere çok kısa sürede göz atabileceğiz

3. Ustalık: Okuma sonradan kazandığımız bir beceridir. Okuma becerimiz okuduğumuz sürece gelişir. Bundan dolayıda ustalık kısmımız ömür boyu sürmektedir. Bu bölümde %100 öğrenme için kitap üzerinde not alma teknikleri, kendin anlat tekniği (Kavram haritaları ve ses kayıtları kullanılır.), görsel öğrenme içinde zihin haritaları öğretilecektir.

Hızlı okuma eğitimlerimizi ” Hızlı ve anlayarak oku” sloganıyla başlatıyoruz. Bilişsel akademi olarak öğrencilerimiz ders çalışırken hemen öğrendikleri ya da bildikleri bilgileri önemsemiyor. Sınavlarda basit şeyleri karıştırıyor. Burada nasıl ders çalışmaları gerektiği, ders çalışırken nelere dikkat etmeleri gerektiği ve ders çalıştıktan sonra çalıştıklarını unutmamaları için ne yapması gerektikleri bir bir anlatılır.

Yeni nesil paragraf soru çözümlerine geçilir. Hızlı okuma kitabımızda Taner Aktaş tarafından hazırlanan paragraf soruları ve çıkmış sorular üzerinde çalışmalar yapılır. ”Hangi soru nasıl okunmalı, hızlı ve doğru çözmek için neler yapılmalı?” bunlar farklı soru türlerinde birbir anlatılır. örnek sorular çözülür ve çözdürülür. Hızlı okuma paragraf sorularında bir soruyu daha hızlı okuma ve anlamasına yaradığı gibi bir soruya dönüşüde kolaylaştır.

1 ayda hızlı ve anlayarak oku, diyoruz. Gruplarımız dolmadan sen de bu eğitimi hemen satın alabilirsin. 

 

Neden Biz?

  • 32 saat yüz yüze eğitim. 1 ay haftada 2 gün. Son hafta online canlı ders şeklinde paragraf soru çözüm kampı
  • İlk günden başlayarak okuma hızınızda ve anlama oranınızda artış.
  • Farklı metinler üzerinde okuma anlama çalışmaları ( Fotografik okuma teknikleri, anlayarak okuma (hızlı okuma) teknikleri, ileri okuma teknikleri ve detaylı okuma teknikleri)
  • Öğrendiğimiz hızlı okuma tekniklerini yeni nesil sorularda beraber uygulama yaparak öğreniyoruz. En az 500 soru çözümü..
  • Her kursiyerimiz 200 ₺ değerinde Bilişsel Hızlı Okuma Kitabi ve 350₺ değerinde 1 yıl kulanım hakkı olan Bilişsel Online Hızlı Okuma Programı
  • Kurs boyunca her güne özel evde çalışma planları.

Anlayarak hızlı okuma kursları hakkında sorularınız için bizi arayabilirsiniz. Sende hemen kayıt ol, hızlı ve anlayarak oku.