Sanal Müze Gezisi

Evden çıkmadan müze gezelim mi? Ülkemiz ve dünya büyük bir salgın hastalıkla mücadele etmekte. Uzmanlar zorunlu olmasıkça evden dışarı çıkılması istiyor. Sanal müze gezisi için hazır mıyız?

MEB; koronavirüsün yayılmaması ve öğrenci, öğretmen ve ailelerini bu salgın hastalıktan korumak için okulları tali etti. Dersler,uzaktan eğitim şeklinde yapılmaya başladı.

Bizde evdeki çocuklarımız için dışarı çıkmadan yapabilecekleri etkinlikleri araştırmaya başladık. İlginizi çekebileceğiniz düşündüğümüz ilk etkinliğimiz:

Evden çıkmadan müze gezmeye ne dersiniz?

Türkiye’ deki Müzelere Sanal Tur

360 derece sanal tur ile müzeleri gezebilirsiniz.

Yurt Dışındaki Müzelere Sanal Tur

3D Müze Gezileri

Pinacoteca di Brera Müzesi

dünyanın en ünlü müzeleri

İtalya’ da yer alan bu müzedeki birçok koleksiyona ulaşmanız mümkün. resimden hoşlananlar için güzel bir gezi olacak. Antik ve modern çağ ressamlarının eserlerine ulaşabilirsiniz. Pinacoteca di Brera Müzesisi Milono’ dadır. Büyük bir sergi alanına sahiptir.

Uffizi Galerisi -Sanal Müze Gezisi

İnternetten müze gezisi

Sanat insan ruhunun besin kaynağıdır. Dünyaca ünlü tabloları görmek ister misiniz? Web sitelerinde yer alan yüksek çözünürlü fotograflarla evinizden dünyanın en eski ve en ünlü sanat müzesini gezmekten çok keyif alacaksınız. İtalya’ da yer olan Uffizi müzesisindeki çok değerli eserleri görmek için acele edin!

Sanal müze gezisi devam ediyor!

Musei Vaticani Müzesi

3d müze gezileri

Vatikan‘ da yer alan dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Musei Vaticani kısa bir gezintiye ne dersiniz? Papaların topladıkları bir çok sanat eserine ulaşabilirsiniz. Bu müzede dünyaca önemli heykeller, dini resimler bulabilirsiniz. Müzemizde İtalya’ dadır. Evden çıkmadan müze gezmelim. Gezimizin keyfini çıkarın!

3D Müzeler ile ilgili bilgi vermeye devam ediyoruz.

sanal müzeler

Arkeoloji Müzesi Sanal Gezinti

Şimdi de Yunanistan’ ın en büyük arkoloji müzelerinden Museo Archeologico ziyaret edelim. Dünyanın önemli müzeleri arasında yer alan Museo Archeologico müzesi Atina’ dadır. Koleksiyonları:

  1. Tarih Öncesi Eski Eserler
  2. Heykel
  3. metal işi
  4. Vazolar ve Küçük Sanatlar
  5. Mısır Eski Eserleri
  6. Kıbrıs Eski Eserleri

Prado Müzesi İspanya

müzeler

İspanya’ nın Madrid şehrinde yer alan resim ve heykel müzesidir. Müzede madeni paralar, madalyalar ve süs eşyalarıda sergilenir. Sanal müze gezimizde koleksiyonları izleyebilirsiz.

Louvre Müzesi -Paris

Evden çıkmadan müze gezmelim

Paris’ te yer alan dünyanın en büyük sanat müzesinin koleksiyonlarına bakmaya ne dersiniz. Çok ünlü ressamların eserleriyle karşılaşacaksınız. Keyif almanız dileğiyle. Sanal müze gezisine devam edelim mi?

British Museum – Londra

sanal müze gezisi

Çok güzel bir müzede Londra’ da bulunan British Museum. Şimdi bu müzenin geniş koleksiyonuna bakmaya ne dersiniz? Evden çıkmadan müze gezmelim. Gezimizin keyfini çıkarın!

Sanal müzeleri gez

Metropolitan Müzesi – New York

Müzeleri gezmeye devam ediyoruz. Şimdi de Amerika’ ya uzanıyoruz. Resim sanatının önemli ressamlarına ait tablolarla sizleri başbaşa bırakıyoruz.

Sanal müze ziyaretlerine devam!

Hermitage Müzesi – San Pietroburgo

Rusya’ da dünyanın en çok resim tablolarının olduğu Hermitage Müzesini gezmeye ne dersiniz? Müzede o kadar çok eser var ki eserlerin tamamı sergilenmiyor. Müzeyi sanal ziyaretle gezmek çok keyifli olacak. Sanal müze gezisi için link veriyorum. Gezmek istediğiniz bölümü seçin.

Sanal müze gezisiHermitage Müzesi

National Gallery of art – Washington

Sanal müzeleri gez! Şimdi tekrar Amerikaya gidiyoruz. National Gallery of art Washington’ da bulunan birçok sana eserinin sergilendiği bir müze.

0 thoughts on “Evden Çıkmadan Müze Gezelim Mi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir