Disleksi Kursu Ankara

Disleksiden Korkmayın Savaşın

Öğrenme güçlüklerinden biri olan disleksi oldukça sık rastlanan bir durumdur. Dislekside yaşanan sorun dil ve hafıza ile ilişkilendirilmektedir. Bu sorunu yaşayanlarda genellikle unutkanlık ve derslerde yaşanan bir takım sorunlar dikkat çekmektedir. Çocuğunuzda disleksi var ise ebeveyn olarak şunları gözlemliyor olmalısınız,

  • Yavaş okumak,
  • Heceleyerek okumak,
  • Çok hızlı veya normal okuyabilme ancak harf veya kelime hataları yapmak,
  • Yazarken ve okuma esnasında sıklıkla hata yapmak,
  • Duyduklarını algılamakta sorun yaşayarak tekrar duyma isteği,
  • Dikkat eksikliği,
  • Zaman kavramı konusunda güçlük yaşamaktır.

Anne baba olarak okul öncesinde çocuğunuz sayıları ve alfabeyi öğrenmekte zorlandığı zaman hemen disleksi endişesine kapılmayınız. Ancak ilkokula başlayıp gereken eğitimleri almaya başladığında bu zorlanma devam ediyor ise bir uzmandan yardım almalısınız. Disleksi çözümsüz değildir korkmayın ve savaşın. Uzmanla yapılan görüşmenin ardından yapılacak yönlendirme ile disleksi kursu için eğitim veren kurumlar ile temasa geçmelisiniz.

Disleksi Kursu Ve Kurumumuz

disleksi eğitimi

Dikkat Dağınıklığı

Disleksi konusunda yardım almak isteyen kişilere disleksi kursu ile verdiğimiz eğitimler sayesinde kısa sürede akademik olarak yaşanan sorunların önüne geçmekteyiz. Uzun zamandır pek çok alanda hizmet veren kurumumuz disleksi eğitimi konusunda da uzman eğitimciler ile çalışmaktadır.

Kurumumuzda son teknoloji ile donatılmış olan sınıflarda dinleme, anlama, okuma, yazma gibi alanlarda yaşanan tüm sorunlar çözüme kavuşturulmaktadır.

Uzman eğitimci arkadaşlarımızın özellikle dinleme eğitimleri ile beynin çok daha farklı çalışması sağlanarak kişinin nasıl ve ne şekilde öğrendiğinin tespiti yapılmaktadır. Yapılan tespitler ile en doğru eğitim programı oluşturulmaktadır.

Disleksi Kursu İle Farkı Ortadan Kaldıralım

Disleksi problemi yaşayan kişiler okulda çok zorlandıkları için biraz daha içine kapanarak öz güvenleri zedelenmiş olarak karşımıza çıkmaktadır. Kurumumuza gelen her öğrencimiz için gereken eğitimlerin yanı sıra verdiğimiz rehberlik hizmeti ile kısa sürede öz güven sorunu çözerek okulda yaşanan sorunları otomatik olarak çözüme kavuşturmaktayız. Kurumumuzun verdiği eğitimler ile yaşanan sorunun hızla ortadan kalkması ile kişiler çok daha mutlu olarak hayatlarına devam edebilmektedirler. Disleksi bir zekâ engeli değildir. Bu sorunu yaşanan pek çok çocuk normal zekâ seviyesindedir. Hatta aralarında üstün zekâya sahip olanlar bile bulunmaktadır. Şimdi disleksi diye başarıyı yakalayamadığını düşündüğünüz kişiler belki de geleceğin dâhileridir. Kurum olarak biz bu cevhere ufacık bir dokunuş ile meydana çıkmasını sağlamaktadır. Unutmayın ki her çocuk özeldir.

Posted in:

Bir Cevap Yazın