Disleksi Hızlı Okuma Teknikleri Nedir

Disleksi İle Başa Çıkmak

Özel öğrenme güçlüklerinden biri olan disleksi ile başa çıkmak artık çok kolay. Disleksi eğitimi veren kurumumuzda bu küçük sorunu ortadan kaldırmanız için alanında uzman eğitimci kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Disleksi Problemi Belirtileri

Disleksi problemi yaşayan kişilerde görülen bazı sıkıntılar şunlardır,

  • Okuma hızının oldukça yavaş olası,
  • Okurken hecelemek,
  • Harf ve kelime hatalarının yapılması,
  • Okuma yazma konusunda sıkça hataların olması,
  • Tek seferde duyduklarını algılayamama ve tekrar gereksinimi yaşanması,
  • Zaman kavramında zorluk yaşamak,
  • Dikkat dağınıklıkları yaşanmasıdır.

Disleksi Merkezleri Ankara

disleksi eğitimleri

Yaşanan bu sorun ile savaşmadan önce mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır. Doğru teşhis konulduktan sonra kurumumuzda düzenlenen eğitimlerden faydalanabilirsiniz.

Kurum olarak her çocuğun özel olduğunun farkındayız. Yaşanan bu sorunun hızla çözüme kavuşturulması için uzman kadromuz ve çocukların yaşadıkları sorunlara yönelik düzenlenen eğitim programlarımız ile sonuna kadar yanınızdayız.

Disleksi Teşhisi Ankara

Disleksi teşhisi ile kurumumuza gelen ailelerde genel olarak büyük bir endişe gözlemlemekteyiz. Çünkü toplumda bu sorun zekâ geriliği ile karıştırılmaktadır. Disleksi sorunu yaşayan çocukların zekâları normaldir. Hatta aralarında zekâ seviyeleri fazla olanlar bile vardır. Yaşanan öğrenme güçlüğü ilkokulda karşılaşılan bir problemdir ve doğru eğitimlerin alınması sağlanarak kişinin eğitimi tamamlandığında geleceğe yön veren dâhilerden olabilir. Bu nedenle kurumumuz disleksi ile birlikte yaşamak ve onu geride bırakmayı öğretmek amacı ile disleksi eğitimi vermektedir. Bu eğitimler sayesinde kısa sürede akademik olarak yaşanan sorunların hızlıca yok olduğu gözlemlenmektedir.

Mucizeler Bazen Gizlenebilir

Okullarda bireyler yaşadıkları öğrenme güçlüğü nedeni ile içine kapanarak hızla her şeyden uzaklaşmaya başlamaktadır. Kurumumuzda disleksi eğitimi alan öğrencilerimizin nasıl hızla arkadaşlarının seviyesine geldiklerini gördüklerinde yaşadıkları sevinç bizim için paha biçilemez bir durumdur. Mucizeler bazen gizlenebilir. Kurum olarak biz size yön vererek bu mucizeyi ortaya çıkartmanız konusunda rehberlik etmekteyiz.

Birebir Çözümler Sunmak

Her çocuğun yaşadığı sorun farklı olması nedeni ile doğru tespit yapılarak her birey için farklı çözümler sunarak eğitimlerimizi vermekteyiz. Kurum olarak özel öğrencilerimizin dinleme, anlama, okuma ve yazma konusunda tüm sorunlarını çözmeyi hedeflemekteyiz. Eğitmenlerimizin bire bir ilgilendiği öğrencilerimiz mutlak sonuca kesinlikle ulaşmaktadır. Ayrıca bu özel sorunun ne kadar gerilediğini veya tamamen yok olduğunu takip eden bir rehberlik servisimiz bulunmaktadır. Unutmayın ki özel çocuklar özel ilgiyi hak ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir