Dikkat Dağınıklığı Nedir?

Herhangi bir işle meşgul olurken dikkatin toparlanamayarak gerekli konsantre işleminin gerçekleşmediği durumlar dikkat eksikliği olarak değerlendirilmektedir. Dikkat dağınıklığı yaşayan kişilerde bu durum gün içerisinde veya kişinin yaşadığı olaylara göre değişim gösteren bir durumdur. Kişi uykusunu iyi almış güne iyi bir başlangıç yapmış ise uygulanacak testlerde iyi sonuçlar alması mümkün olmaktadır.

Dikkat dağınıklığının belirtilerini sıralayalım,

  • Çocuklarda sevilmeyen derslerde yaşanan başarısızlık,
  • Yetişkinlerde odaklanamamak,
  • Yeni tanışılan kişilerin adını hatırlayamamak,
  • Çevreden gelen basit uyaranlara kayıtsız kalamamak,
  • Okuma ve dinleme konusunda tam dikkat vermeyerek tekrar okunma veya dinlenme isteğinin olması,
  • Sınavlarda bildikleri konularda basit hatalar yaparak yanlış cevap vermektir.

Eğer bu sıralananları yetişkin veya çocuklarda gözlemliyor iseniz bir uzmana başvurmanız faydalı olacaktır. Uzmanın koyduğu teşhis ve yönlendirmesi ile dikkat sorununu ortadan kaldırmaya yönelik eğitim veren kurumlardan yardım alabilirsiniz.

Uzun zamandır eğitim alanında pek çok hizmet veren kurumumuz yaşadığınız sorunları çözmeniz için size gerekli eğitimleri vermek için hizmetinizdedir. Alanında uzman kadromuz ile bu sorunu kısa sürede çözmenizi hedeflemekteyiz.

Kurumumuzda Dikkat Dağınıklığı Eğitimleri

disleksi hızlı okuma kursuKurumumuzdan alacağınız dikkat arttırıcı eğitimler ile dikkat sürenizi nasıl artıracağınıza yönelik tüm çözümler öğretilmektedir. Kurumumuzda bu sorunu çözmeye yönelik tüm akıllı teknoloji uygulamaları mevcuttur.

Kurumumuzda eğitim alan öğrencilerimize dikkat güçlendirmek amacı ile eğitmenler tarafından hazırlanan materyaller verilmektedir. Düzenlenen etkinlikler ile desteklenen eğitimler dikkat sürenizde artış sağlayacaktır.

Dikkat dağınıklığı yaşayan kişilere rehberlik servisimiz ile de destek vermekteyiz. Ayrıca bu kişilerin uyuma, beslenme, dinlenme ve spor gibi düzenli bir yaşam biçimini benimsediklerinde çok daha başarılı ve dikkatli olduğunu bilmekteyiz.

Hemen İlaçlara Sarılmayın

Dikkat dağınıklığı sorunu için hemen ilaçlara sarılmak doğru değildir. Doğru olan uzman bir doktor ile görüştükten sonra bir eğitim kurumundan bu sorunu ortadan kaldırmaya yönelik eğitimleri almanız olacaktır. Kişiye nasıl konsantre olacağını öğreten kurumumuz dikkat dağınıklığı yaşayan kişilerin kısa sürede bu sorunun üstesinden gelmelerine yönelik tüm eğitimleri vermektedir. Kontrolün sadece kendisinde olan kişilerin öz güveni yükselecektir. Ancak uzman doktor kesinlikle ilaç kullanılmasını öneriyor ise mutlaka ilaçları düzenli kullanmalı ve destek olarak da bu eğitimleri almalısınız.

Dikkat eksikliği olan kursiyerlerimiz hızlı okuma ve sınav teknikleri eğitimlerimize katılabilir.