Çocuğunuzun İngilizce konuşması için elinizden geleni yapıyorsunuz. Uygulamalar, İngilizce öğreten web siteleri, İngilizce YouTube kanalları..  Bilişsel Akademi çocuklar için İngilizce eğitimi sizi yormaz. Çocuklar için geliştirilen eğitim yöntemlerimiz ve çocuk İngilizce alanında uzman eğitmenlerimizle biz hazırız.

Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi Neden Önemli?

Dünya her geçen gün değişmekte ve daha ileriye gitmektedir. Özellik ile teknoloji hayatımızın merkezinde yer almakta ve bu değişimleri takip edip adapte olmak çok önemlidir. Bu gelişmelerin takip edilebilmesi için İngilizce bilmek çok etkili olmaktadır. Dünya’nın ortak dili İngilizcedir. Bir dili öğrenmek çocukken çok daha kolaydır. Türkçeyi nasıl öğrendiğimizi düşünelim. Etrafımızda bulunan büyüklerimizden ve kişilerden sesleri ve kelimeleri tanımaya başlıyoruz. Bilinçsiz bir şekilde öğrenmeye başlıyoruz. Çocukken başlanan İngilizce kursu eğitimi ile hem daha kolay hem de daha hızlı bir şekilde öğrenecektir.

Yabancı kelimeler ile erken yaşlarda tanışan çocukların telaffuzu çok daha güzel ve net olmaktadır. Zaman içerisinde aksan da öğrenebilmektedir. Öğrenmenin en kolay olduğu dönem çocukluk dönemidir. Müzikler ve oyunlar eşliğinde kelimeler öğretilmekte ve fark etmeden İngilizceyi öğrenmeye başlamaktadır. Böylelikle öğrenme süreci çok kısa bir süre içinde tamamlanmaktadır.

Çocuklar için İngilizce eğitimi

Dil Öğrenmenin En İyi Zamanı: Çocukluk Dönemi

Yabancı dil bilmek, her zaman çok önemli olmuştur. Bir dili en iyi şekilde öğrenmenin yolu ise çocukken öğrenmekten geçmektedir. Kelimeleri, telaffuzları erken yaşlarda öğrendiği için çok karışık ve zor cümleleri çok daha kolay kavrayabilmektedir. Çocukken öğrenilen bilgiler daha kalıcı olmaktadır. Çocukluk zihnin açık ve çeşitli fonksiyonların daha hızlı çalıştığı bir dönemdir. Bu durumda öğrenme sürecini çok olumlu şekilde etkilemektedir.

Yeni bir di öğrenen çocukların gelişimi daha hızlıdır. Bu sayede çocukların analitik ve yaratıcı düşünebilmektedir.  Yeni bir kültürü daha iyi tanıma fırsatına sahip olur. Daha meraklı ve öğrenmeye karşı daha isteklidir. Matematik ve bilim alanındaki yetenekleri gelişmektedir.

İngilizce Öğrenmeye Neden Çocukken Başlanmalıdır?

Dil öğrenmeye küçük yaşlarda başlanmalıdır. Çünkü yaş ilerledikçe öğrenmek zorlaşmakta ve çok verimli olmamaktadır. Ancak küçük bir çocuk duyduklarını tekrar ederken aslında öğrenmektedir. Yapılan çeşitli aktiviteler ve eğitimler ile çocukların gelişim süreci çok daha farklı ilerlemektedir. Sonradan dil öğrenen kişilerin yaşadığı birçok zorluğu yaşamazlar.

Küçük yaşlarda farklı bakış açılarından bakmayı öğrenir. Çocukların özgüven sahibi olabilmeleri ve kendini daha rahat ifade edebilmelerinde İngilizce öğrenmek çok etkili bir rol oynamaktadır. Bu nedenlerden dolayı İngilizce, çocuklar için çok önemlidir.

Çocuklar için İngilizce eğitimi için bizlere 0312 433 82 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Çocuklar için İngilizce eğitimlerine katılabilir daha sonra kayıtta yaptırabilirsiniz.

Yetişkinler için İngilizce kursları hakkında bilgi almak için lütfen linki tıklayınız.

2 thoughts on “Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir