A1 Almanca Kursu

BİLİŞSEL AKADEMİ ALMANCA KURSU

Almanca KursuAlmanca kursu, Almanca konuşan bir kişinin 100 milyon Avrupalı ile ana dilinde iletişim kurabileceğini biliyor musunuz? Almanca, Avrupa Birliği’nin resmi dili ve AB’nin kullandığı “üç çalışma dilinden” bir tanesidir. Almanca’ nın  konuşulduğu veya yabancı dil olarak okutulduğu ülkelerin ekonomik gücü, teknolojik gelişmeleri, eğitim ve  turizm alanındaki rolü  Almanca bilinmesinin gerekliliğini ortaya koyar. 

Almanya, üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır. Eğer kitaplara olan ilginizi bir üst seviyeye taşıyarak, orijinal dilinde okumak isterseniz Goethe, Nietzsche, Kafka, Bach, Beethoven, Freud ve Einstein’ın eserlerini Almanca öğrenince rahatlıkla okuyabilirsiniz. Ayrıca Dünya’da yayınlanan kitapların tam beşte birinin dili Almancadır. İngilizce gibi Almanca da Germen dil kökeninden geldiği için çoğu Almanca kelime size İngilizceden dolayı tanıdık gelecektir böylelikle anlamını rahatlıkla kavrayabileceksiniz.

Almanca Kursları

Almanca’nın geleceğinize etkisinden bahsedersek eğer bilimle ilgileniyorsanız Almanya, Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) alanında dünyada üçüncü sırada bulunmaktadır. Ayrıca yabancı bilim insanlarına araştırma bursları vermektedir. Yine çok sayıda yükseköğrenim bursu sağlayan Almanya’da siz gençler için özel bir çalışma vizesi, belirli meslek grupları için çalışma izni için özel uygulamaları da mevcut. Almanca öğrenmek size yeni kapıların aralanmasını sağlayacak.  Almanca öğrenmek için tercihiniz Bilişsel Akademi olursa, Genel Almanca KursuAile Birleşimi için Almanca A1 sertifikasına hazırlıkAlmanca YDS, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik Almanca destek programlarından oluşan programlarımız mevcut.Kurslarımıza anadili Almanca olan öğretmenlerle, Almanca seviyesi  ileri düzeyde olan Türk öğretmenler girmektedir. Bilişsel Akademi olarak Almancayı konuşma dili haline getirmenizi amaçlıyoruz.

Almanca Öğrenmek İster misiniz?

Dünya’nın en çok konuşulan dillerinden biri olan Almanca’yı Bilişsel Akademi ile öğrenmeye ne dersiniz? Bir dili öğrenmenin en iyi yolları konuşmak ve de okumaktır.

  • Öğrendiğiniz dili ilgi alanlarınıza dahil edecek, ayda bir dersi dışarıda yaparak dili aktif olarak kullanmanızı sağlayacağız.
  • Günümüz teknolojisini yararlı şekilde kullanarak WhatsApp üzerinden Almanca sohbetler edeceğiz.
  • Birlikte bolca Almanca kaynak (Almanca gazeteler,dergiler,köşe yazıları) okuyacağız.

Bilişsel Akademi ailesi olarak yeni bir dil kazandırmak için sizleri kurumumuza bekliyoruz. Sizlere Almanca öğretmek için iki farklı grup imkanı sunuyoruz. Dilerseniz 1-3 kişilik gruplarda veya 10-12 kişilik gruplarda eğitim alabilirsiniz. Eğer Almanca öğrenmek istiyorum,  diyorsanız sizin Ankara’da Almanca kursu için tercihiniz Bilişsel Akademi olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir