Arapça Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bilişsel Akademi, Arapça kursları hakkında bilgi vermeden önce genel olarak kurslar hakkında bilgi paylaşmak istedik. Arapça öğrenmek isteyenler için faydalı olacağını düşünüyoruz. Bizimle kurs kayıt görüşmesine geldiğinizde anlattıklarımızı değerlendirirsiniz.

Arapça Kursu

Arapça dilinin önemi her geçen gün artmaktadır.  Bunun nedenleri arasında İmam Hatip Liselerinin sayısındaki artış, ülkemize gelen Arap turist sayısının fazla olması, Arap dünyasıyla yapılan iş ortaklıkları bulunur. İmam Hatip Liseleri veya İlahiyat Fakültelerine gidip Arapça derslerinde takviyeye ihtiyacı olan öğrenciler var. Özellikle Açık öğretimden İlahiyat okuyanlar için Arapça kursu büyük bir ihtiyaç. Çünkü Arapça kişilerin kendilerinin çalışarak yapabileceği bir dil değildir.

Kursumuz öğrencilerin bu ihtiyaçlarını karşılamak üzere eğitimler hazırlamaktadır. Çocuklara ve yetişkinlere göre verdiğimiz kurslarda okuma aynı zamanda anlamaya yönelik eğitimler vermekteyiz. Arap dünyasıyla yapılan ithalat ve ihracatta çevirmene ihtiyacınız olmadan konuşma ve anlaşmaları okuyarak anlama fırsatını elde edebilirsiniz.

Neden Arapça Öğrenmeliyim?

Ülkemizde iş bulabilmek için popüler olan dillerin eğitimini almak artık mecburiyet halini aldı. Arapçayı bilenlerin günümüzde ithalat ve ihracat yapan şirketlerde iş bulma olasılığı daha fazladır. Kursumuz öğrencilere iki farklı program seçeneği sunmaktadır. Bunlar:

  • Business Class: 1 ile 3 kişilik sınıflardan oluşur. Eğitimin saatini ve süresini kursiyerimizin durumuna göre ayarlamaktayız. 6 seviyedeki Arapça eğitimimizi 6 ila 8 ayda bitirmeyi hedefleriz. Business Class seçeneğinde öğrenme garantisi vermekteyiz.
  • Economy Class: Bu seçeneğimizde sınıflarımız 10 ila 12 kişiden oluşur. Derslerimiz herkese uyması için hafta sonu yapılır. Cumartesi ve Pazar günleri 4’er saatten haftada toplam 8 saattir. 6 seviyede Arapça öğretme garantisi verilir. 6 seviyeyi 12 ile 18 ay arasında bitirmekteyiz.

Bilişsel Akademi Arapça Kursları Haklarınız

Klasik yöntemlerle dil öğretmenin yerine modern teknikleri kullanmaktayız. Ana dili Arapça olan kişilerle konuşmak dil eğitimi adı çok önemlidir. İnsanlar bir dili öğrenmek için ana vatanına bundan dolayı giderler. Nativespeakerlarımız her hafta kursiyerimizi telefonla arar. Telefonda Arapça konuşularak pratik yapılır. Böylece eğitimlerimiz yalnızca hafta sonunda ve kursla sınırlı kalmaz.

Arapça anlama ve konuşma becerilerinin gelişmesi ve kursiyerlerimizin kendilerine güvenebilmeleri için Arap öğretmenlerimizle her hafta yüz yüze veya online konuşmaları sağlanır. Her seviyedeki iki saatimizi kurum dışında; kafe, lokanta, metre istasyonu gibi yerlerde yaparak pratik geliştirmeye yardımcı oluruz. Kursumuza kayıt yaptıran öğrencilerimizin; kayıt dondurma, devir hakkı, sertifikalandırma, değişim hakkı, telafi dersler ve eğitim garantisi gibi hakları var.

Arapça Nasıl Bir Dil? Arapça Zor Bir Dil Mi?

Farklı bir alfabeye sahip olması, sağdan sola yazılması, gramer yapısı ( ortadan eklemeli bir dil oluşu) vb. biz Türkler için zor bir dil. Türkçe içinde dünyanın en zor dilleri arasında olduğunu duymuşsunuzdur. Arapça Hami-Sami dil ailesinin Sami kısmında yer alır. Aynı zamanda Arapça dünya üzerinde çok konuşulan diller arasında yer alır.

Arapça dil kursumuzda anadili Arapça olan ve Türkçe bilen öğretmenlerimizle çok kısa sürede dil edinimini sağlayacaksınız.

Posted in:

Bir Cevap Yazın