Rusça Kursu Ankara

Bilişsel Akademi Ankara Rusça Kursları

Ankara Rusça eğitimleri konusunda da çok şanlı bir il. Büyükelçiliklerin Ankara’ da olması bir avantaj. Bunun yanında büyük bir şehir olmasıda çabası. Rusça öğrenmek için bir çok kurs seçeneğinizin olduğu bir kent Ankara.

Bilişsel Akademi Rusça kursları butik eğitim anlayışı ile maksimum 4 lişilik sınıflarada hem yüz yüze hemde online Rusça dersleri vermekte. Eğitmenlerimizin anadili Rusça’ dır. Sizlerde zamanım değerli hemen Rusça konuşmam lazım diyorsanız, mutlaka kurslarımıza katılın!

NEDEN RUSÇA ÖĞRENMELİYİM?

Neden Rusça öğrenmeliyim? diyorsanız size ilk olarak Rusçanın, dünyada son dönemlerde en çok ihtiyaç duyulan dillerden biri olduğunu söyleyerek sebepler saymaya başlayabiliriz.

Rusça 250 milyondan fazla kişinin konuştuğu  dünyanın en popüler 8. dilidir. Slav dillerden biri olan Rusça; Lehçe, Ukraynaca, Bulgarca ve Çekçe gibi dillere oldukça benzemektedir. 

Rusça tahmin edildiği kadar zor bir dil değildir. Rusça’nın gramer yapısı Türkçe’den oldukça farklı olduğu için elbetteki başlarda size zor gelecektir. Ancak Bilişsel Akademi ile Rusçanın kiril alfabesini ve temel gramer kurallarını size öğrettiğimiz de Rusça öğrenmek sizin için çok  zevkli ve daha kolay bir hale gelmiş olacak.

RUSÇA DİL KURSU

Rusça Kurslarımızda Derslerde Neler yapılacak?

  • Rusça, İngilizce gibi kolay öğrenilemez ve bir öğretmen yardımı olmadan da öğrenilmesi neredeyse imkansızdır. 
  • Gramer olarak ağır bir dil olan Rusça’yı öğrenmek için en ideal çözüm yolu ise pratik yapma olanağıdır. Tamda bu noktada Bilişsel Akademi kurduğu WhatsApp grupları, yaptığı telefon aramaları ile sizlere bol bol pratik imkanını sunmuş olacak.
  • Ayda bir kez de dersi dışarıda işleyecek, sizlere Rusçayı gündelik hayatınızın içinde de kullanma olanağı sağlamış olacağız.
  • Yemek yerken siparişlerinizi Rusça verebilmekten ekstra keyif alacağınızı belirtmeliyim.

Sizde sıfırdan Rusça öğrenmek istiyorum diyorsanız, kahvemizi içmek için bizi ziyarete gelmelisiniz.

Rusça Konuşulan Ülke Sıralaması

#ÜlkeRusça Konuşan Kişi Sayısı
1Rusya137.500.000
2Kazakistan16.910.000
3Ukrayna8.330.000
4Kırgızistan2.500.000
5İsrail1.500.000
6Belarus1.305.400
7Amerika Birleşik Devletleri854.955
8Letonya729.120
9Estonya399.840
10Litvanya143.600
11Moldova94.133

 Rusya ve Türkiye 

Bildiğiniz üzere Rusya ve Türkiye iki komşu ülkesidir.Bu durum, iki ülke arasındaki ticari ve sosyal ilişkilerin gelişmesine yol açmıştır. Günümüzde özellikle inşaat sektörü ve mimarlık alanında uğraşanlar, Rusya ile çalışan inşaat mühendisleri, iş adamları, sürekli olarak iş gezilerine çıkan üst düzey yetkililer; Ülkemizde ise özellikle turizm ve tekstil sektörlerinde çalışan ve çalışmak isteyenler için Rusça bilmek artık bir gereklilik haline gelmiş durumda. Birçok uluslararası şirkette işe alım sırasında Rusça’ya hakim olan kişiler bir adım önde oluyorlar. Sizde iş dünyasının acımasız rekabetinde Rusça’yı bilerek öne geçmek istemez misiniz? Rus girişimciler, uluslararası ekonomide oldukça deneyimliler ve yurt dışından gelen ortaklarla da iyi iş ilişkileri kuruyorlar.

Rusça Öğrenmek İçin Sebepler

  • Eğer sanatla ilgileniyorsanız , Rusya  sanat alanında dünyanın en iyi geleneklerine ev sahipliği yapıyor. Bale, tiyatro, sinema, edebiyat, müzik ve görsel sanatlar, Rusların önemli sanat alanlardan yalnızca birkaçı. Yaşayan en büyük yazarlardan bazıları eserlerini Rusça yazdı. Rusça öğrenirseniz, Dostoyevski, Tolstoy, Bulgakov, Çehov, Gogol, Puşkin ve daha pek çok şeyi orijinal dilinde okuyabilirsiniz.
  • Rusça öğrenirseniz yeni bir alfabe de öğrenmiş olacaksınız. Bir Slav dilini öğrendikten sonrası gerisi çok daha kolay olacak. Slav dillerinde hepsinin pek çok ortak kelimesi   bulunuyor. Dilbilgisi bakımından bazı farklılıklar olsa da çoğu özellikleri birbirine benziyor. Yani Rusçayı öğrendikten sonra diğer Slav dillerini öğrenmek daha kolay olacak.
  • Kariyerinize önemli bir katkıda bulunmuş olacaksınız.
  • Her dilde olduğu gibi o dilin orijinal dizi ve filmlerini rahatlıkla izleyebileceksiniz.
Rusça Dil Kursu
Rusça Öğren

Bilişsel Akademi Rusça Kursu

Hiç şüphesiz ister İngilizce, ister Almanca ya da Rusça olsun öğreneceğiniz her yabancı dil kendinize olan güveninizin artmasını, daha kararlı ve açık görüşlü bir birey olmanızı sağlayacak. Yeni insanlar ve yeni arkadaşlar edinebilir, öğrendiğiniz dilin ülkesini rahatlıkla gezebilirsiniz. Rusya’ya gitmeyi düşünüyorsanız, Rusya’da sokak tabelalarında Rusça dışında bir tabelaya rastlayamayacağınız konusunda önceden sizi uyarmalıyım. Ankara ‘ da Rusça öğrenmek isteyenler için, maksimum 4 kişiden oluşan sınıflarada butik bir eğitim alacaksınız. Sizleri kurumuza bekliyoruz.

Увидимся скоро[uvidimsya skora]  yani en kısa zamanda görüşmek üzere !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir