Ankara’ da En İyi Disleksi Eğitimi Veren Kurumlar

  1. disleksi eğitimleri ankara

En İyi Disleksi Eğitimi Veren Kurumlar

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz disleksi özel öğrenme güçlüğüdür. Bu durum ilk başlarda anne babaların canını sıkan ve korkutan bir durum olabilir. Ancak disleksi eğitimi veren yerler için yapılan araştırmalarda disleksi yaşayan çocuklarda alınan sonuçlara bakıldıkça anne babalar bir rahatlama yaşarlar. Biz kurum olarak bu rahatlamaya verdiğimiz eğitimler sonucu pek çok kez şahit olmanın gururunu yaşadık.

Özel öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların zekası ile ilgili herhangi bir problem yoktur. Problem yazma ve okuma becerilerinde yaşanan hız yavaşlığıdır. Disleksi eğitimi veren kurumlar sayesinde bu sıkıntı ile karşılaşan çocuklar bu durumu kolaylıkla atlatabilir. Ve atlatmanın yolunu bulabilir. En çok erken yaşlarda özellikle ilkokul çağlarında daha çok tanısı konur.

Disleksi Eğitimi Veren Kurumların Özellikleri Ne Olmalı

  • Okuma ve yazma becerisinde görülen yavaşlık durumu için disleksi eğitimi veren okullar hızlı okuma teknikleri geliştirmeli ve kursa başvuranlar için bu teknikleri kolay öğrenilebilir hale getirmelidir.
  • Disleksi eğitimi veren kurumumuz sadece eğitimsel yönden değil bireyi psikolojik yönden de ele almaktadır. Özellikle erken çocukluk döneminde olanlar için bu özel öğrenme güçlüğü durumu yaşıtları arasında çocuğun kendisini kötü hissetmesine neden olabilir. Bu durumda çocuğun psikolojik olarak desteklenmesi unutulmamalıdır.
  • Disleksi tanısı almış kişilere kurum tarafından zeka geriliği tanısı almış olarak değil aksine normal hatta üstün zekalı olabileceği unutulmadan eğitim programı hazırlanmalıdır.
  • Kurum olarak biliyoruz ki disleksi tanısı almış çocuklar iyi bir eğitim programı ile kendi yaşıtlarını yakalayabilecekleri gibi onları geçme fırsatını bile yakalayabilirler. Toplum önünde kendilerini doğru ve anlaşılır ifade edebilirler. Bu eğitimler konusunda iddialıyız.

 Disleksi Eğitimi İçin Doğru Adres

Disleksi kursları bizim kurumumuzun uzun yıllardır tecrübesini kullanarak verdiği kurslardandır. Hem kursiyerlerimizi hem de anne babalarımızı eğitim sonunda mutlu görmek biizm en büyük başarımız. Disleksi eğitimi veren kurumlar arasında en iyisi olmak için çalıştığımız söylebilir ve bu alanda iddiamızı sürdürebiliriz.

Bu iş için gerekli olan alanına hakim kadromuz ekip ruhu ile işini severek ve her gün farklı bilgiler öğrenerek sürdürmektedir.

 

 

 

Posted in:

Bir Cevap Yazın